wnętrza z dodatkiem roślin
11
wrz

Nowoczesna elegancja 

W roku 2023 dominującym trendem jest połączenie minimalistycznej prostoty z subtelnością luksusu. Ważny jest wybór mebli i dekoracji, które charakteryzują się prostymi formami, przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na jakość wykonania i wykończenia. W ten sposób tworzymy wnętrze, które emanuje niezwykłym stylem. Nowoczesna elegancja polega na osiągnięciu równowagi między funkcjonalnością, a estetyką, tworząc wnętrza, które są nie tylko piękne, ale także komfortowe i kameralne. 

Biophilic design 

Jest to trend w projektowaniu wnętrz inspirowany naturą. Cieszy się on coraz większą popularnością. Jego charakterystyka obejmuje:  

  • Nurt ten skupia się na harmonijnym połączeniu wnętrza z naturą. 
  • Rośliny stają się integralną częścią dekoracji, dodając świeżości i życia pomieszczeniom. 
  • Naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień, dominują we wnętrzach. 
  • Optymalne wykorzystanie naturalnego światła czyni wnętrza jasnymi i przyjaznymi. 
  • Tworzy spokojne i harmonijne przestrzenie, integrując naturę z życiem codziennym. 
  • Kładzie nacisk na dobrostan i jakość życia mieszkańców. 
nietypowe kształty mebli

Kolory, kształty i tekstury 

Rok 2023 przynosi ze sobą rewolucję w projektowaniu wnętrz. Projektanci śmiało eksperymentują z kolorami, kształtami i teksturami, tworząc odważne i zaskakujące kompozycje. W tym roku nie ma miejsca na nudę – każde pomieszczenie staje się areną kreatywności. Kolorowe akcenty, nietypowe kształty mebli i różnorodne tekstury nadają wnętrzom nową energię i charakter. Eksperymentowanie z kontrastami to klucz do stworzenia unikalnych i dynamicznych wnętrz. 

Technologia i komfort 

W miarę swojego rozwoju, technologia staje się coraz istotniejszym elementem projektowania wnętrz. Inteligentne systemy zarządzania domem, oświetlenie LED z regulacją natężenia światła oraz termostaty zdalnego sterowania są nieodłącznymi składnikami nowoczesnych mieszkań. Innowacyjne rozwiązania nie tylko podnoszą komfort życia domowników, ale także przyczyniają się do zwiększenia efektywności energetycznej domowych urządzeń i obniżenia rachunków za energię. 

oświetlenie LED w pomieszczeniu

Jak najwięcej naturalnego światła 

Naturalne światło odgrywa kluczową rolę w projektowaniu wnętrz, łącząc korzyści estetyczne i funkcjonalne. Jego obecność wpływa korzystnie na samopoczucie i zdrowie mieszkańców, dostarczając niezbędnej witaminy D oraz redukując poziom stresu i zmęczenia. Co więcej, nadaje pomieszczeniu przestronności i wyrazistości. Kolejnym atutem jest oszczędność energetyczna, ponieważ redukuje ono potrzebę wykorzystania sztucznego oświetlenia.  

Viva Magenta kolorem roku 

Kolor Viva Magenta to odważna i wyrazista propozycja, która dodaje wnętrzom energii i charakteru. Jest to intensywny odcień czerwieni i różu, który przyciąga uwagę swoją żywiołowością i ekstrawagancją. Stosowany jako główny kolor ścian lub jako akcent, potrafi zmienić atmosferę pomieszczenia. Wprowadza do wnętrza odrobinę dramatyzmu i fantazji, co czyni go idealnym wyborem dla osób ceniących oryginalność i chcących wyróżnić swoje wnętrze. Viva Magenta doskonale komponuje się z neutralnymi barwami, tworząc efektowny kontrast.  

Viva Magenta kolorem mieszkania

Stwórz własny trend 

Zapraszamy do odkrycia wnętrza zaprojektowanego zgodnie z obowiązującymi trendami. MAZZANI zamienia marzenia i pomysły w rzeczywistość. Oferujemy usługi projektowania wnętrz na najwyższym poziomie. Dopasowujemy się do indywidualnych potrzeb i preferencji. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całym kraju. 

Pytania naszych klientów:

Jakie są główne trendy wnętrzarskie na rok 2023?

W roku 2023 główne trendy wnętrzarskie obejmują nowoczesną elegancję, biophilic design, eksperymenty z kolorami, kształtami i teksturami, a także rosnące znaczenie technologii w projektowaniu wnętrz. Te trendy łączą estetykę, funkcjonalność i zrównoważony rozwój.

Jak mogę wdrożyć biophilic design w moim wnętrzu?

Biophilic design polega na wprowadzeniu natury do wnętrz. Można to osiągnąć poprzez umieszczenie roślin doniczkowych, wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień, oraz zapewnienie optymalnego dostępu do naturalnego światła. To kierunek, który podkreśla związek między wnętrzem, a naturą.

Czy odważne połączenia kolorów są nadal modne?

Tak, odważne połączenia kolorów nadal są bardzo modne w roku 2023. Projektanci wnętrz eksperymentują z różnymi odcieniami i tworzą niezwykłe kompozycje. Kolorowe akcenty dodają energii i charakteru wnętrzom, tworząc dynamiczne przestrzenie.

Jakie są korzyści z inteligentnych systemów w projektowaniu wnętrz?

Inteligentne systemy zarządzania domem, takie jak zdalne sterowanie oświetleniem czy termostaty, przyczyniają się do zwiększenia komfortu życia i efektywności energetycznej. Pozwalają one na zdalne sterowanie wieloma funkcjami domu, co sprawia, że mieszkania stają się bardziej funkcjonalne i przyjazne dla środowiska.