wnętrze w nastrojowych barwach
13
paź

Przeorganizuj swoją przestrzeń!

Nowy rok to niezmiennie najlepsza okazja to przeorganizowania naszego życia. Warto pamiętać, że poza sferami osobistymi nie powinniśmy zapominać o tym, jak istotne jest zapewnienie komfortu w miejscu, w którym spędzamy większość naszego czasu oraz najczęściej poddajemy się chwili relaksu. Koniecznie zainspiruj się tymi nieoczywistymi propozycjami, które wpuszczą nieco powiewu świeżości i nowego początku do Twojego wnętrza!

łazienka w różowym akcencie

Różowe szaleństwo

Nastrojowy i niekrzykliwy róż będzie usposobieniem spokoju i uzdrowienia. Nic dziwnego, że już w poprzednim roku można było zauważyć ten odważny akcent, szczególnie w wielu łazienkach. Barwa ta nada każdemu pomieszczeniu elegancji i wyrafinowania. Jeśli czujesz, że jest to dla Ciebie zbyt odważny krok, uwzględnij ten kolor w dodatkach Twojego mieszkania! Z pozoru mało istotne elementy pod postacią różanych umywalek z uchwytami w łazience albo różowe bukiety kwiatów w kuchni dodadzą Ci energii, jakiej się z pewnością nie spodziewałeś.

Odcienie ziemi

Akcenty ziemi to mocna inspiracja, która wiedzie prym właściwie w każdym dodatku i dekoracji, która odzwierciedla siłę natury. Kolory ścian w tych właśnie nutach są przedłużeniem tego trendu. Barwy będą łączyć styl boho z nowoczesnym charakterem, dlatego z pewnością przywiodą na myśl czasy dzieciństwa spędzone pod jabłonią. Stonowane odcienie śliwki, żółci i zieleni będą popularnym wyborem do pomalowania ścian.

Mocno nasycone kolory

Już w roku 2022 mogliśmy zaobserwować, jak projektanci eksperymentowali z odważną i ciemną kolorystyką. Ten trend z pewnością utrzyma się w tym roku, a królować będą przede wszystkim czekoladowy brąz, ceglasta czerwień i głęboka zieleń. Przewagę, jakie mają głębokie barwy nad pastelami to ich niewątpliwy urok oraz nastrojowość, jaką wprowadzają do pomieszczeń.

salon w pastelowych kolorach

Energetyczne akcenty

Możemy śmiało ogłosić, że w roku 2023 pożegnaliśmy szarość, która tak długo była odzwierciedleniem nowoczesności. Czystą biel i szare tony zastąpiły barwy neutralne łączone z odważnymi akcentami. Z roku na rok coraz odważniej stawiamy na mocno nasycone barwy i tak też będzie w tym przypadku. Aby wprawić się w dobry nastrój i dodać wnętrzu nieco optymistycznego charakteru, proponujemy postawić na:

  • żółty,
  • brzoskwiniowy,
  • zielony,
  • pomarańczowy.

To, o czym warto pamiętać, to ograniczenie się do mocnego zaakcentowania powyższych barw jedynie w dodatkach. Ich piękno będzie dodatkowo wyeksponowane, jeżeli zestawimy je z neutralnymi barwami beżu.

Neutralne beże

Neutralne, wpadające w ciepłe tony beże będą królować w tym roku nie tylko na ścianach, ale i w wielu dodatkach.  Barwy o ciepłym tonie staną się kolorem bazowym, z którym zestawiane zostaną te odważniejsze, aby uzyskać nieco żywszą przestrzeń. Co więcej, kolor ten wpisuje się w motyw ziemi, przywodząc na myśl piaszczyste plaże i pustynne wydmy. Zestawiony z głębokimi barwami zieleni i brązu będą stanowić zgraną całość.

Ciepłe brązy

Często pomijany i uważany za nudny brąz.  Nic bardziej mylnego, kolor ten nie tylko przybliża nas do natury, ale i potrafi wprawić w relaksujący nastrój. Jego głębokie tony najlepiej sprawdzą się w sypialni, czyli właśnie w strefie wypoczynku, a te jasne będą idealne do kuchni. Popularne w tym roku będzie połączenie go ze złotem, jednak, aby ułatwić Ci sprawę, przygotowaliśmy uniwersalny schemat!

Rodzina kolorówKolor dopełniającyZ czym się dobrze komponuje?NastrójGdzie używać?
Brązy, neutralneniebieskiW zależności od odcienia dobrze współgra z białym, czarnym, złotym, niebieskim, zielonym i nie tylko!Przytulny i zachęcającyGłębokie tony – salon, sypialnia, łazienka  Tony jasne – kuchnia, przedpokój
neutralny beż w pokoju dziennym

Tworzymy wnętrza z charakterem

Ogłoszenie kolorów roku to duże ułatwienie dla każdego, kto chce nadać przestrzeni nieco świeżości, a przy tym wpisać się w aktualne trendy wnętrzarskie. Szybki przewodnik potrafi rozwiać wiele wątpliwości co do preferencji kolorystycznej, ale to właśnie projektanci będą umieć dostosować je tak, aby nie zadziałały szkodliwie i nie pomniejszyły Twojej przestrzeni. Zespół naszych projektantów z MAZZANI zrealizuje projekt, w którym uwzględni nie tylko indywidualny charakter mieszkańców, ale także dostosuje Twoje potrzeby tak, aby nie ucierpiała na tym dodatkowa przestrzeń w Twoim domu! Działamy na terenie Warszawy i okolic, a zdalnie na terenie całej Polski.

Pytania naszych klientów:

Jaki mocny kolor najlepiej będzie współgrał z neutralnym?

Beże zastąpią w tym roku biel i szarość i to właśnie z nimi będziemy zestawiać odważne barwy. Najlepiej sprawdzą się mocno nasycone odcienie zieleni, pomarańczy i żółtego.

Jakie głębokie barwy będą w 2023 roku popularne?

Nastrojowe barwy doskonale sprawdzą się w każdych pomieszczeniach o charakterze wypoczynkowym, ponieważ potrafią wprawić w relaks. Najlepiej postawić na czekoladowe brązy, ceglastą czerwień oraz głęboką zieleń.

Z jakimi kolorami łączyć brąz?

Brązy mają szeroką gamę odcieni i potrafią mieć bardzo wyrafinowany charakter. Czekoladowy brąz zestawiony ze złotem będzie robił spektakularny efekt. Natomiast ten o jaśniejszych tonach w połączeniu z bielą będzie stanowił zgrany duet w kuchni.

Czy różowy jest modnym kolorem w roku 2023?

Barwy różu dzięki swojej nastrojowości będą usposabiały spokój i uzdrowienie. W roku 2023 pojawią się w wielu inspiracjach wnętrzarskich ze względu na elegancję, jakiej nadają każdemu pomieszczeniu.