modern farmhouse przestronny salon z kominkiem
12
sty

Połączenie nowoczesności z tradycją

Moment końca lata i nadchodzącej jesieni, stanowi doskonały czas na wprowadzenie drobnych zmian w Twoim zaciszu domowym. Coraz większe znaczenie zaczynają odgrywać przytulne i kojące pomieszczenia, jednocześnie pełne światła, łączące minimalistyczną estetykę oraz dodatek w postaci rodzinnych pamiątek. Jeżeli czytając ten tekst, czujesz, że jest to styl, w którym widzisz swój wnętrza, zostań z nami do końca i poznaj styl modern farmhouse.  

rustykalny salon

Idea stylu modern farmhouse 

Nazwę modern farmhouse można rozumieć dosłownie. Oznacza nowoczesny dom na wsi, będący jednocześnie połączeniem nowoczesności jak i tradycji. Nacisk jest kładziony na przytulność wnętrz, mających zadbać o Twoje dobre samopoczucie oraz stworzyć przestrzeń do wspólnego spędzania czasu. Nie ma tutaj żadnych reguł stanowiących o wybranej ścieżce tematycznej, masz pełną swobodę działania. Przykładowo, obok tradycyjnych mebli mogą pojawić się nowoczesne dodatki i będzie to doskonale ze sobą współgrało.  

Różnice między modern farmhouse, a stylem rustykalnym i cottage core 

Warto wprowadzić rozróżnienie między 3 następującymi stylami wnętrz:  

  • styl rustykalny, 
  • cottage core, 
  • modern farmhouse. 

Mówiąc o stylu rustykalnym, nawiązujemy do stylistyki opierającej się na swobodzie, naturalności elementów oraz niewymuszonym wykończeniu. Stanowi on idealny wybór dla osób, które szczególnie cenią sobie kontakt z przyrodą, wyrażając to również poprzez wyposażenie wnętrz.  

Cottage core jest pomysłem odwołującym się do spokojnego i harmonijnego życia. Swoją inspirację czerpie z czasu spędzonego na wsi, pozbawionego pędu miasta. Stanowi połączenie wyjątkowego klimatu brytyjskich miasteczek, stylu angielskiego oraz stylu rustykalnego. Na pierwszy plan wychodzi tutaj sielankowa kolorystyka, w której dominują odcienie czerwonego, błękitu i żółtego. Pojawiają się również połączone ze sobą nawzajem wzory, takie jak: krata, kwiaty czy pasy. 

Nareszcie możemy przejść do omówienia cech charakterystycznych stylu modern farmhouse. Z całą pewnością nawiązuje on swoją tematyką do stylu rustykalnego jak i cottage core, wyrażając to poprzez podkreślanie znaczenia kontaktu z naturą i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jednak najważniejszy aspekt stanowi wielofunkcjonalność, wpływająca na charakter poszczególnych elementów. Użyteczność i prostota bijąca od dodatków vintage, mających swoją indywidualną historię, dodaje wnętrzom jednocześnie przytulności jak i autentyczności. Jak już wspominaliśmy, możesz pozwolić sobie na wewnętrzny luz, a co za tym idzie, stworzyć swoje wymarzone, bez sztucznego perfekcjonizmu, miejsce. 

kuchnia w stylu rustykalnym

Na co zwracać uwagę przy aranżacji wnętrz? 

Styl modern farmhouse stanowi wzajemne przeplatanie się nowoczesności z charakterem wiejskiego domu. Warto skoncentrować się na poszukiwaniach naturalnych tkanin i materiałów, z przewagą elementów drewnianych. Odpowiedni nastrój i przytulność zostaną stworzone przez drewniane podłogi, belki stropowe oraz filary z surowego drewna. Mebli oraz dodatków warto poszukiwać w butikach vintage jak również w komisach meblowych, w których można się zaopatrzyć w prawdziwe perełki, mające swój własny, wyjątkowy styl. Warto kombinować i przełamywać ustalone połączenia, otwierając się na swoją intuicję i kreatywność. 

Styl ten swoją nonszalancję zawdzięcza docenianiu rodzinnych pamiątek, subtelnym materiałom, licznym roślinom jak i tradycyjnej porcelanie. Warto poszukiwać również elementów, takich jak: nowatorskie lampy, akcesoria z dodatkiem szkła czy czarne okucia. Cała magia tkwi w płynnym połączeniu i wzajemnym przenikaniu się nowoczesności z klasyką. 

rustykalna kuchnia drewniane meble

Jaki jest naprawdę styl modern farmhouse? 

Modern farmhouse i jego stylistyka stanowi swego rodzaju zagadkę. Stworzony na podstawie inspiracji wiejskiego domu z nowoczesnym twistem, oscyluje pomiędzy wpływami industrialnymi, stylem skandynawskim jak i rustykalnym. Sprawia, że dom staje się przytulny, domatorski. Doskonale odnajdzie się w Twoich wnętrzach, nawet jeśli żyjesz w centrum Warszawy i czujesz potrzebę stworzenia swojego wyjątkowego wnętrza, odpowiadającego na Twoje potrzeby, myśli oraz marzenia. 

Tworzymy wyjątkowe wnętrza

Nasza firma MAZZANI stanowi źródło wsparcia oraz inspiracji w tworzeniu Twoich wymarzonych wnętrz. Zapraszamy do kontaktu! 

Do zobaczenia!