brązowy pokój dzienny
13
paź

Uzyskaj odpowiednią energię!

Z Feng Shui oraz rządzącymi nim podstawowymi regułami większość z nas jest zaznajomiona. Zastosowanie jego najważniejszych zasad podczas projektowania wnętrza, potrafi nie tylko ułatwić ten etap, ale także pomaga wnieść odpowiednią energię do swojego mieszkania. W tej starożytnej praktyce, różne obszary domu są połączone z konkretnymi aspektami naszego życia, dlatego do każdego pomieszczenia należy podejść indywidualnie.

wiklinowe krzesłą w salonie

Jadalnia

Istnieje wiele koncepcji na zastosowanie Feng Shui w jadalni. Jeśli dopiero poznajesz tę praktykę, dobrze abyś zaczął od wprowadzenia odpowiednich kolorów. Każdy z nich ma nierozerwalny związek z różnymi energiami i żywiołami. Barwy możesz wprowadzić na wiele sposobów, zastosuj je w dodatkach dekoracyjnych, elementach wyposażenia lub na ścianach. Odpowiednim kolorem dla jadalni w zgodzie z tą praktyką, będzie czerwień. Jest mocno energetyzująca i inspirująca! Jeżeli obawiasz się, że czerwone ściany przytłoczą Twoją przestrzeń, ogranicz jej zastosowanie do konkretnych elementów dekoracyjnych lub zastosuj akcentującą, czerwoną ścianę ceglaną, która stworzy spektakularny efekt!

Salon

Dzięki Feng Shui, a raczej istocie energii życiowej, na jakiej się opiera ta praktyka, jesteśmy w stanie odmienić charakter naszej przestrzeni. Każdy pokój ma swoje przeznaczenie i przywodzi na myśl konkretne skojarzenia, dlatego powinniśmy do ich zaprojektowania podejść indywidualnie. Salon jest zazwyczaj miejscem, w którym spędzamy większość naszego wolnego czasu. Nie tylko w nim odpoczywamy, ale również dzielimy wspólne chwile z domownikami i gośćmi. Biorąc to pod uwagę, najlepsze dla tego pomieszczenia będą kolory ziemi, czyli brąz, zarówno ciepły, jak i głęboko nasycony, beże oraz żółty w piaskowych tonach. Ich największymi atutami jest to, że nadają dużej przytulności pomieszczeniu, a właśnie ta cecha powinna charakteryzować salon.

kuchnia z czerwonym akcentem

Łazienka

Feng Shui wywodzi się ze starożytnych Chin i jest silnie związane z żywiołami. W bezpośrednim tłumaczeniu termin ten oznacza wiatr i wodę, zatem symbolizuje dwie najważniejsze siły natury w życiu człowieka. Projektując łazienkę zgodnie z tą praktyką, należy uwzględnić to, że powinna być miejscem wypoczynku, relaksu oraz sprzyjającym ulubionym rytuałom pielęgnacyjnym. Naszą propozycją jest głęboka zieleń, która spełnia te oczekiwania. Właśnie ten kolor, o mocnym pigmencie, nada pomieszczeniu dużej nastrojowości. Połączony z drewnianymi elementami, będzie nawiązywać do prawdziwych roślin i drzew.

Domowe biuro

Większość z nas zdaje sobie sprawę, jak istotne jest zadbanie o odpowiednią energię w miejscu pracy, która będzie sprzyjać koncentracji. Zasady Feng Shui pomagają jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, niezależnie od tego, czy masz do dyspozycji osobne pomieszczenie, czy nie. Najczęściej wykorzystywane kolory dla domowego biura, to:

  • biały,
  • szary,
  • brązowy,
  • żółty,
  • czarny.

Ten ostatni jest silnie związany z elementem wody, która symbolizuje poszukiwanie mądrości i odnalezienie celu. Jeżeli brakuje Ci celu w życiu lub ścieżka Twojej kariery nie jest dla Ciebie do końca jasna, ta barwa sprawdzi się u Ciebie idealnie.

salon w motywach ziemi

Niech kolory podkreślają charakter wnętrza!

Kolory to najpotężniejsze narzędzie, które ukazuje nie tylko temperament domowników, ale także odzwierciedla charakter wnętrza. Każda z barw przynosi różne wibracje i nadaje inne skojarzenia. Feng Shui opiera się na kolorystyce, która ma za zadanie nadać bardziej świadomy styl wnętrzu, silnie związany z obszarami naszego życia. Należy jednak pamiętać, że w tej praktyce nie chodzi o bezwarunkowe podążanie za wskazówkami i aby miały sens, muszą współgrać z naszymi preferencjami. MAZZANI pomoże Ci określić kolorystykę, która będzie współgrała z tymi zasadami, ale i wpisze się w preferencje domowników. Zespół działa na terenie Warszawy i okolic, a zdalnie na terenie całej Polski.

Pytania naszych klientów:

W jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się beż?

Beż swoją kolorystyką nawiązuje do natury, dlatego powinien być stosowany w pomieszczeniach, w których spędzamy większość naszego czasu. Według zasad Feng Shui najlepszym wyborem będzie salon.

Jaki kolor jest najlepszy dla domowego biura?

Przestrzeń biurowa powinna zachęcać do bycia produktywnym, a dobranie odpowiedniej kolorystyki w praktyce Feng Shui jest bardzo istotne. Najlepiej sprawdzą się kolory: biały, szary, czarny, brązowy i żółty, które pobudzają kreatywność oraz przynoszą stabilną energię.

Jakie kolory sprawdzą się w łazience?

Łazienka jest pomieszczeniem, w którym powinniśmy móc chętnie poddawać się relaksowi i rutynowej pielęgnacji. Według praktyki Feng Shui, kolor zielony odzwierciedla wszelkie te cechy. Należy pamiętać, że barwy powinny być dostosowywane indywidualnie, dlatego jeśli nie jesteś fanem zielonej łazienki, zastosuj tę barwę jedynie w dodatkach akcentujących.

Czy kolor czerwony wpisuje się w praktykę FengShui?

Jak najbardziej! Kolor czerwony jest związany z żywiołem ognia, dzięki czemu nadaje pomieszczeniu ciepła. Najlepiej spisze się w jadalni pod postacią akcentującej ściany ceglanej.