Nowoczesne wnętrze
18
lut

Przekrój trendów

W 2024 roku możemy spodziewać się powiewu świeżości w trendach wnętrzarskich. Wydarzenia oraz doświadczenia minionych lat będą miały odzwierciedlenie w nadchodzących zmianach w aranżacjach. W naszym artykule przedstawiamy kilka najbardziej kluczowych trendów na 2024 rok.

salon w stylu art déco

Natura i ekologia na pierwszym miejscu

Sięganie po inspirację z natury oraz zastosowanie ekologicznych rozwiązań wciąż będzie utrzymywało się na topie i najprawdopodobniej pozostanie tam na kilka najbliższych lat. Będą dominować beże, brązy oraz zielenie, a także wykorzystanie naturalnych materiałów – drewna, kamienia, cegły. Ten trend objawia się także w modzie na wykorzystywanie mebli z drugiej ręki lub przedmiotów wykonanych z materiałów recyklingowych. Naturalne materiały i tekstylia w odcieniach ziemi idealnie sprawdzą się dla osób, którym zależy na przytulności i poczuciu ciepła.

Nacisk na światło

Dużą rolę będzie odgrywało naturalne światło. Na skutek tego będą powstawać domy z dużymi oknami oraz przeszklonymi elementami. Naturalne światło, poza swoimi walorami estetyczny, ma dobry wpływ na nasz nastrój, a także na utrzymanie zdrowego wzorca snu.

Równie ważne będzie oświetlenie wewnątrz domu, które również może pozytywnie oddziaływać na nasze samopoczucie. W 2023 roku jego główną funkcją, poza dostarczaniem światła, będzie budowanie atmosfery wnętrza poprzez dobranie odpowiedniej temperatury i intensywności. Ponadto pozwala nam na akcentowanie poszczególnych przestrzeni poprzez ich doświetlenie.

Forest mirror

W kontraście z aranżacjami nawiązującymi do natury, pojawią się także wpływy disco. Motyw forest mirror polega na tworzeniu przestrzeni pozwalających na zaczerpnięcie głębokiego oddechu. Wiąże się z jasnymi i świeżymi projektami, których znakami charakterystycznymi będzie wszechobecne srebro oraz matowe wykończenia w naturalnych materiałach. Przede wszystkim pojawią się w nich kompozycje z luster, przeszklenia i przestronne pomieszczenia.

salon z meblami w stylu vintage

Kontrasty i art déco

W tym roku zobaczymy także minimalizm w eleganckim wydaniu i nawiązania do modernizmu, charakterystyczne dla stylu art déco. Królować będą jasne, naturalne barwy zestawione z kontrastującymi meblami i dodatkami w mocnych kolorach. Ponadto pojawią się złote akcenty oraz miękkie, zaokrąglone linie, które mogą zostać zastosowane w oświetleniu lub uchwytach do mebli. Najważniejsze jest zachowanie prostoty i elegancji.

Styl art déco świetnie pasuje do osób ceniących sobie unikatowość, którą stworzą wysokiej jakości meble i dodatki. Pamiętaj jednak, że jakość nie musi wiązać się z wysoką ceną. Bardzo dobrze sprawdzą się zestawienie kontrastujących faktur, np. mat i połysk lub czerń i biel.

szary salon z roślinami w doniczkach

Funkcjonalne i nowoczesne wnętrza

Wciąż będziemy projektować w imię powiedzenia ,,less is more”. Wnętrza nie muszą być perfekcyjne, by utrzymywać się w trendach. Przede wszystkim będziemy stawiać na ponadczasowość mebli – ich zadaniem jest zachowanie dobrej jakości przez lata. Z tego powodu meble z sieciówek zejdą na drugi tor, popularność zyskają natomiast przedmioty z drugiej ręki, w których widoczny jest upływ czasu oraz niedoskonałości.

Chcesz dowiedzieć się więcej o najnowszych trendach? MAZZANI to zespół profesjonalistów na terenie Warszawy, których połączyła wspólna pasja do aranżacji wnętrz. Pragniemy podzielić się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem, aby razem tworzyć wymarzone wnętrza! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jakie kolory będą obecne w trendach w 2024?

W 2024 roku, podobnie jak w poprzednich latach, stawiamy na neutralne barwy. Bardziej odważne kolory zaobserwujemy w kontrastowych akcentach.

Jakie meble będą w modzie w 2024 roku?

Coraz popularniejsze będzie kupowanie mebli z drugiej ręki, zamiast robienia zakupów w sieciówkach. Szczególny nacisk kładziemy na stoły, krzesła lub komody, na których widać upływ czasu.

Jak urządzić eleganckie wnętrze w trendach z 2024 roku?

W 2024 roku szczególnie modne będą przestrzenie w stylu art deco, który charakteryzuje się eleganckim minimalizmem. Możemy go wprowadzić poprzez łączenie jasnych barw z mocnymi kolorami, dodatki oraz złote akcenty.