duży hol w stylu angielskim
24
wrz

Połączenie tradycji i nowoczesności

Urządzanie swojego wymarzonego mieszkania czy domu warto zacząć od samego początku, czyli właśnie od przedpokoju. Osoby, które są na etapie urządzania czy też planowania nowego holu, szczególną uwagę powinny zwrócić na naszą dzisiejszą propozycję przedpokoju w stylu angielskim, który niesamowicie łączy tradycję ze współczesnością.  

przedpokój z komodą w stylu vintage

Cechy charakterystyczne  

Przede wszystkim jest to styl przytulny, miły dla oka, a domownicy, jak i goście świetnie się w nim czują. Co więcej, dzięki łączeniu tradycyjnych wzorców aranżacji wnętrz z nowoczesną myślą, otrzymujemy unikalny, bardzo ciekawy format, który nie nudzi.  

W tradycyjnej wersji styl ten potrafił przytłoczyć, W XIX. i XX. wieku w Anglii stawiano na ciężkie meble, niekoniecznie w jasnych barwach, a także na każdym rogu mnóstwo było akcentów kwiatowych, które nie każdemu mogły przypaść do gustu. Na szczęście w dzisiejszych czasach aranżacja ta zyskała minimalistyczną nutę, postawiono na jasne, lekkie meble, a także ograniczono akcenty kwiatowe i tapety. Przy urządzaniu przedpokoju należy pamiętać o następujących kwestiach:  

  • Spójność stylów – urządzaj przedpokój tak, aby pasował do reszty domu czy mieszkania. 
  • Materiały odporne na zabrudzenia – przedpokój to miejsce, które łatwo się brudzi i niszczy. Dlatego stawiaj na pewne materiały i wyposażenie, odporne na brud czy wodę,  
  • Dostosuj kolory do metrażu – pamiętaj, aby dobierać kolory tak, aby, jak najlepiej podkreślały estetykę przedpokoju – do tych ciasnych stosuj jak najjaśniejsze barwy, aby optycznie je powiększyć. 
przedpokój z elementami stylu angielskiego

Biel i boazeria  

Pierwszą propozycją jest absolutna klasyka, jasny, ciepły przedpokój pełen typowo wyspiarskich akcentów z boazerią angielską grającą pierwsze skrzypce. Całość zacznij od podłogi, postaw na błyszczące, odporne na zadrapania białe kafelki z czarnymi wzorami i akcentami. Następnie zajmij się ścianami – te pomaluj na ciemniejszy odcień beżu.  

Następnie postaw na wspomnianą wcześniej boazerię angielską, tę polecamy w kolorze białym. Jeżeli chodzi o wyposażenie, to zamiast dużej szafy postaw na szafę zabudowaną z klasycznymi, białymi drzwiami żaluzjowymi, wyposażonym w okrągłe złote klamki, charakterystycznymi dla stylu angielskiego.  

Kolejnym ważnym elementem takiego salonu będzie gustowna, szara pufa, z drewnianymi nóżkami, na której goście będą mogli usiąść, by zdjąć obuwie. Nad nią zamontuj duże, okrągłe lustro z bokami w kolorze złotym. Na przeciwległej stronie zamontuj małe, gustowne złote haczyki na odzież oraz gustowną tubę, do przechowywania parasolek.  

Biały przedpokój z czarnymi akcentami 

Tym razem zaprezentujemy pokój idealny do domów, gdzie przestrzeń jest nieco większa i pozwala na większą ilość mebli. Jednak doskonale aranżacja ta sprawdzi się także w zwykłych mieszkaniach. Głównym motywem przewodnim będzie biel – zacznij od wyłożenia podłogi matowymi, białymi kaflami podłogowymi, następnie ściany wyłóż białą tapetą z czarnymi paskami, sufit pomaluj na biały kolor.  

Jeżeli chodzi o meble, zacznij od zestawu, czyli sofy z czarnym siedziskiem oraz z nadbudówką z wieszakami na odzież, oraz specjalną półką na czapki i inną galanterię. Dobrym wyborem będzie taki mebel, który pod samym pufem posiadać będzie szuflady oraz dwie symetryczne półki, zapewni to sporą przestrzeń do przechowania i nada praktycznego, nowoczesnego akcentu.  

Zaraz obok postaw dużą szafę z dwoma lustrami na frontach, wyposażoną w okrągłe czarne klamki. Z kolei po prawej stronie umieść prostą komodę z dwoma dużymi szafkami oraz dwoma mniejszymi szufladami, nad nią powieś kolejne, prostokątne lustro, najlepiej w gustownej, czarnej oprawie. Całość dopełnij klasycznym żyrandolem w kolorze czarnym, pełnym pomniejszych elementów sztukateryjnych.  

duże schody z drewnianą barierką

Wygodne i stylowe mieszkanie

Przedpokój w stylu angielskim to połączenie elegancji, klasyki i funkcjonalności. Nasz doświadczony architekt wnętrz z MAZZANI doskonale rozumie tę harmonię. Projektując przedpokój w stylu angielskim z nami, otrzymujesz przestrzeń, która emanuje tradycją i nowoczesnością. Nasz projektant wnętrz zadba o wyważony wybór mebli, kolorów i dodatków, zapewniając Ci unikalny, przytulny hol. Rozpocznij swoją aranżację wnętrza od przedpokoju, zyskując zarówno funkcjonalność, jak i wyrafinowany styl dzięki naszemu projektowi. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jakie są główne zalety przedpokoju w stylu angielskim?

Przede wszystkim przytulne wnętrza, jasne kolory – doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnością, co zapewnia brak nudy. Dodatkowo styl ten posiada sporo elementów minimalistycznych i dekoracyjnych, a także jest bardzo elastyczny, co zapewnia sporą przestrzeń dla kreatywności.

Czy styl ten pasuje do małych przedpokoi w blokach?

Jak najbardziej, dzięki minimalizmowi, a także użyciu jasnych barw, optycznie powiększających przestrzeń jest to świetna propozycja dla osób mieszkających w blokach.  

Która z propozycji lepiej sprawdzi się w domu jednorodzinnym?

Zdecydowanie będzie to druga aranżacja, która oferuje spora przestrzeń do przechowywania, a także użycie 3 różnych mebli wymagając nieco większej przestrzeni.