Duże meble w małej przestrzeni
03
paź

Skuteczna aranżacja pomieszczeń

Gdybyśmy zawsze mieli wpływ na to, jak ostatecznie wyglądają nasze wnętrza, z pewnością byłyby przestronne i dostosowane do naszych potrzeb. Niestety często nie mamy wpływu na rozkład naszych pomieszczeń, na przykład ze względu na to, że wynajmujemy mieszkanie, bądź ze względów finansowych. Ten artykuł kierujemy właśnie dla tych którzy, choć nie mieli wpływu na finalny projekt swoich pokoi, pragną mieć udział w ich aranżacji.

toaletka wbudowana w ścianę

Inteligentne przechowywanie

 • Zawsze marzyłaś o toaletce, ale nie miałaś na nią miejsca? – Po prostu ją wbuduj!

Toaletka jest najodpowiedniejszym i najbardziej poręcznym miejscem do przechowywania kosmetyków i przyborów higienicznych. Dla tych, którym brakuje na nią przestrzeni, polecamy wbudowane schowki. Dzięki nim pomieszczenie zyska klasyczne wykończenie. Jeśli jednak nie masz takiego schowka, zalecamy wykorzystać garderobę.

 • Przemyśl czego potrzebujesz!

Inteligentne planowanie przestrzeni w szafie zaoszczędzi Ci czasu i nerwów na upychanie ubrań, które i tak się w niej już nie mieszczą. Choć kiedyś personalizowany układ szaf stanowił spore obciążenie dla budżetu, dziś jest opcją, którą oferuje wiele sklepów. Jedyne co musisz zrobić, to przemyśleć jakiej przestrzeni potrzebujesz najbardziej w swojej szafie, tej na wieszaki, czy może na półki?

 • Przestrzeń na wagę złota – meble wielofunkcyjne!

Sypialnia to miejsce, w którym utrzymanie porządku i przestrzenności powinno być dla nas priorytetem.  Warto, aby pomieszczenie, które ma sprzyjać naszemu wypoczynkowi, nie przytłaczało nas od nagromadzonych w nim rzeczy. Oto nasze rady, aby zminimalizować użycie przestrzeni:

Wybieraj łóżka z wbudowaną otomaną do przechowywania koców i pościeli.
Unikaj zbyt dużej ilości mebli.
Zdecyduj się na meble wielofunkcyjne, pomieszczą nawet twoje domowe biuro, dzięki schowkom na laptopy i ładowarki.
Zrezygnuj z tradycyjnego wezgłowia nad łóżkiem na rzecz tego z półkami do przechowywania. To nie tylko sprawdzony sposób na przechowywanie lektury na noc, ale także poręczna rezygnacja ze stolików nocnych.

Kolory – czy rzeczywiście tylko biały?

Przy posiadaniu małego pomieszczenia, ważne jest dobranie odpowiedniego koloru, który nie sprawi, że pokój optycznie jeszcze bardziej się pomniejszy. W aranżacji wnętrz przyjęło się błędne przekonanie, że jedynie jasne i pastelowe odcienie nadają się do tego typu pomieszczeń. Nic bardziej mylnego. Choć może to budzić obawy, nasi eksperci zalecają wybór ciemnych tapet, które nie tylko zapewnią więcej tekstury Twojej sypialni, ale również nadadzą jej przytulności. Jeśli jednak nie jesteś ich miłośnikiem, to dodaj wyrazu swojej sypialni poprzez kolorowe dodatki. Zalecamy przy tym wybór jednego lub dwóch kolorów przewodnich. Z pewnością odciągną uwagę od surowego wyglądu jasnego pomieszczenia.

mały pokój dzienny

Sypialnia bez łóżka?

Jeżeli mieszkasz w kawalerce albo Twoja sypialnia nie pełni jedynie funkcji wypoczynkowej, warto postawić na łóżko wysuwane. Przy jego wyborze wskazane jest postawić na wielofunkcyjność. Najlepiej sprawdzą się te, które po złożeniu staną się kanapą albo półką pod Twoim biurkiem.

Użyj dużych mebli!

Tak, choć może wydawać się to pomyłką, zalecamy wybór dużych mebli do Twojego małego pomieszczenia. Intuicja podpowiada nam zazwyczaj, aby wybierać mniejsze elementy, w efekcie czego zaopatrzamy się w ich większą ilość. Zawężenie ilości dużych mebli do zaledwie kilku sprawi, że Twoje pomieszczenie nie będzie zagracone. Pamiętaj także, aby nie przesuwać wszystkich elementów pod samą ścianę, zostawienie małej przestrzeni za nimi, sprawi, że twój pokój będzie wydawał się szerszy, niż jest w rzeczywistości.

Lustrzany odblask nie tylko na ścianie!

Używanie luster do optycznego powiększenia naszego wnętrza to dość znana technika, którą rekomendujemy. Kto z nas niejeden raz złapał się na tę sztuczkę, stojąc przy barze i myśląc, że jest on większy niż w rzeczywistości. Lustra to nadal dobry wybór, tym bardziej że producenci bardzo kreatywnie podchodzą do ich kształtów. Polecamy również inne ciekawe rozwiązania, które stworzą złudzenie przestrzenności, na przykład:

 • odbijające światło błyszczące okładziny ścienne,
 • lustrzane meble,
 • lustrzane stoły,
 • ściany pokryte srebrnymi lub przyciemnianymi lustrami szklanymi.

Warto również podkreślić, że zalecamy użycie jednego lub dwóch z wyżej wymienionych elementów, aby Twoja sypialnia nie nabrała nieestetycznego wykończenia.

duże łóżko w małej sypialni

Potencjał wykorzystany w pełni!

Zmaksymalizowanie przestrzeni w mieszkaniu to klucz do komfortu i funkcjonalności. Nasz doświadczony projektant wnętrz z MAZZANI doskonale zaprojektuje przestrzeń, wykorzystując każdy centymetr. Dzięki naszej ekspertyzie, proces projektowania staje się bezproblemowy, a efekty przekraczają oczekiwania. Tworzymy aranżacje wnętrz, które łączą styl i użyteczność, tworząc idealne środowisko do życia. Pozwól nam pomóc Ci w przekształceniu Twojego mieszkania w przestrzeń, która odzwierciedla Twój styl i maksymalizuje wykorzystanie miejsca.

Pytania naszych klientów:

W jakich miejscach najlepiej sprawdzą się lustra?

Lustra najlepiej sprawdzą się w w miejscu, w którym odbiją światło i estetyczne elementy wyposażenia. Nasi projektanci zalecają również umiejscowienie ich nieopodal drzwi wejściowych, w przedpokoju dla odbicia ruchu oraz nad łóżkiem/ sofą przyozdobione w ramę będzie służyło za dekorację.

Jakich błędów nie popełniać w małych wnętrzach?

Zbyt duża ilość akcesoriów do przechowywania może uczynić z Twojego pomieszczenia jedną wielką przechowalnię. Oświetlenie to mały element, który dość często pomijany jest w ciasnych pomieszczeniach. To, co zalecamy to oświetlenie akcentowe, które dodatkowo podkreśli Twoje wnętrze.

Jakich kolorów nie używać w małych pomieszczeniach?

Kolory w małym pomieszczeniu, to element niezbędny, aby nadać mu charakteru. Należy jednak pamiętać, że najlepiej sprawdzą się dodatkach i akcesoriach. Kolory, jakie powinniśmy omijać w małych wnętrzach to: czerwień, czysta biel, żółty czy odcienie matowe. 

Jakie są korzyści posiadania małych pomieszczeń?

 • Skupiamy się na jakości, nie na ilości; 
 • Oszczędność środków w związku w ograniczoną przestrzenią; 
 • Są łatwiejsze w utrzymaniu czystości; 
 • Redukują stres; 
 • Zwiększają kreatywność.