białą, klasyczna kuchnia
04
mar

Innowacyjne pomysły

Od Nowego Roku minęły zaledwie dwa miesiące, a nasi projektanci już zestawili dla Was najnowsze trendy w aranżacji kuchni, które będą szczególnie rozchwytywane przez konsumentów. Szykują się wyjątkowe pomysły, od nowoczesnej technologii po odważne kolory i funkcjonalne rozwiązania. Zainteresowany? Zapraszamy na przegląd najciekawszych kuchennych aranżacji 2024!

Płyty backsplash – absolutny must have!

Backsplash to nic innego jak przestrzeń pomiędzy blatem kuchennym a wiszącymi nad nimi szafkami. Obszarowi temu najczęściej dedykowane są materiały, które są odporne na zabrudzenia, co jest funkcjonalnym rozwiązaniem, biorąc pod uwagę szybko osadzające się plamy po smażeniu. W Nowym Roku ujrzymy jednak backsplash w zupełnie nowej odsłonie. Popularność zyskają w szczególności:

  • granit,
  • kwarc,
  • marmur.

Co ciekawe, przestrzeń backsplash zostanie rozciągnięta do sufitu, ale także wokół okien i okapu. Nowym rozwiązaniem jest również to, że będzie zdobić blaty kuchenne, zastępując tym samym te tradycyjne.

płyty backsplash w kuchni

Wprowadź naturę do swojej kuchni!

Trendy wnętrzarskie 2024 to przede wszystkim elementy natury. Będą wyrażane nie tylko poprzez zwiększoną ilość roślin w naszych domach, ale także w elementach dekoracyjnych i kolorach ścian. Kuchnia to doskonałe miejsce do wpuszczenia natury, ponieważ już teraz wykorzystujemy elementy do niej podobne, bez większej świadomości. Nadchodzący rok to przede wszystkim blaty z kamieni naturalnych oraz żywsze kolory elementów dekoracyjnych. Drewno to materiał przewodni, będzie nie tylko często wykorzystywany na szafkach kuchennych, ale również zastąpi wszelkie plastikowe wyposażenia kuchni, takie jak kosze na śmieci czy plastikowe miski.

Wyspy kuchenne – zastąpią tradycyjne stoły?

Kuchnie, jak zresztą wszystkie pomieszczenia w naszych mieszkaniach ewoluują i stają się wielofunkcyjne. Pomieszczenie kuchenne nie stanowi tu wyjątku. Pierwotnym przeznaczeniem wyspy kuchennej było przygotowywanie posiłków. Nie jest nowością fakt, że już wcześniej wykorzystywane były również do spożywania posiłków. Zmieniły się natomiast gabaryty wysp kuchennych, które w nadchodzącym roku znacznie się powiększą. Kuchnia jest bez wątpienia sercem domu i właśnie to pragną uwypuklić projektanci. Kuchnia w roku 2024 będzie miejscem, w którym nie tylko sporządza się posiłki, ale również wspólnie celebruje się chwile z bliskimi.

drewniane szafki kuchenne

Czas na szare odcienie!

Nie da się ukryć, że przez długi czas to neutralne kolory zestawione z czernią kojarzyły się z nowoczesnością. Monochromatyczny styl skandynawski, który charakteryzował się minimalizmem oraz surowym wykończeniem, zostanie zastąpiony przez odważne i ciepłe akcenty kolorystyczne. Wiąże się to również z motywami natury, które będą królować w aranżacji wnętrz. Zatem możemy się spodziewać, że czarne, połyskujące szafki zostaną zastąpione przez te wykonane z naturalnego drewna. Jeżeli chodzi o kolory, to zdecydowanie w roku 2024 zauważymy odchodzenie od bieli i czerni, a popularność zyskają ciepłe odcienie szarości.

Spiżarnia dla kamerdynera

Określana często po prostu spiżarnią, pomieszczeniem do przechowywania żywności albo no właśnie, spiżarnią dla kamerdynera. W nadchodzącym roku zyskają na jeszcze większej popularności. Aktualnie najczęściej spiżarnie wykorzystywane są w małych pomieszczeniach, ale nierzadko są również w formie dużej wnęki, oprawionej szklaną powłoką. W roku 2024 przybiorą nieco inną formę. Zobaczymy poniekąd połączenie dwóch stylów, z jednej strony będą to eleganckie, klasyczne schowki do przechowywania żywności oraz trunków, z drugiej zaś będą ukryte za inteligentnie sterowanymi zabudowami.

Inteligenta technologia

Wzrost wykorzystywania inteligentnej technologii będziemy mieli szansę zobaczyć nie tylko we wspomnianych wyżej spiżarniach kamerdynera, ale także ogólnie tam, gdzie tylko da radę się je zastosować w przestrzeni kuchennej. Inteligentne sterowanie światłem, urządzenia sterowane za pomocą bluetooth, obsługa wyposażenia za pomocą głosu, staną się już nie tylko wyjątkiem spotykanym w niewielkiej ilości mieszkań, ale standardem. Na ich plus przemawia również to, że są o wiele bardziej energooszczędne, niż dobrze nam znane ich tradycyjne odpowiedniki.

czarna kuchnia w kształcie U

Coś więcej niż kuchnia!

Odkryj przyszłość aranżacji kuchni w 2024 roku! Nasze innowacyjne rozwiązania zapewniają komfort, funkcjonalność i nowoczesny design. Zaprojektuj wymarzoną kuchnię z pomocą doświadczonego projektanta wnętrz z MAZZANI. Nasz architekt wnętrz w pełni wykorzysta swoje umiejętności w projektowaniu, dostosowując każdy detal do Twoich potrzeb. Razem stworzymy idealną aranżację wnętrza, która spełni Twoje oczekiwania. Nie czekaj, już teraz inwestuj w przyszłość swojej kuchni! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Czy warto mieć w mieszkaniu spiżarnię?

Jak najbardziej! Pamiętaj, że nie potrzebujesz dużego pomieszczenia, wystarczy mała przestrzeń, która pomieści wszelkie przetwory i żywność, które nie będą zalegać w Twoich szafkach kuchennych.

Jaki kolor ściany wybrać do kuchni?

Nadchodzący rok to przede wszystkim kolory natury w ciepłych barwach. Pamiętaj, że nie oznacza to ograniczania się jedynie do kolorów ścian. Akcent natury zalecamy wykorzystać w drewnianych meblach i dodatkach.

Czym jest backsplash i jak go wykorzystać?

Backsplash to najlepsze rozwiązanie do zagospodarowania pustej przestrzeni między wiszącymi szafkami kuchennymi a blatem. Nowy rok pokaże materiał ten w zupełnie nowym świetle. Backsplash z wykorzystaniem granitu czy marmuru będzie zdobić całe ściany kuchenne, nadając im przy tym niepowtarzalnego blasku!

Czy warto mieć wyspę kuchenną?

Nie jest to oczywiście element niezbędny w każdej kuchni, jednak, jeżeli ma się na nią przestrzeń, to zdecydowanie polecamy się w nią zaopatrzyć. Pamiętaj, że to nie tylko dodatkowe miejsce do gotowania, ale również przestrzeń, w której reszta członków rodziny może spożywać posiłki oraz odrabiać zadania domowe.