salon z zielonymi elementami
24
wrz

Wykorzystujemy butelkową zieleń, by odmienić salon

W ostatnich latach ponownie do łask wraca kolor zielony, który przy odpowiedniemu wykorzystaniu potrafi w niesamowity sposób odmienić wizualnie pomieszczenie, nadać szyku oraz wyjątkowego, ponadczasowego charakteru. W tym artykule przybliżymy, w jaki sposób zaaranżować butelkową zieleń, aby jak najlepiej uwydatnić jej urok i odmienić oblicze każdego salonu.  

butelkowa zieleń na ścianie

Najlepsza jest klasyka

Najmniej inwazyjnym, skomplikowany i najtańszym sposobem na wprowadzenie butelkowej zieleni do salonu jest oczywiście farba i wałek. Pozostaje pytanie, która ściana powinna zostać pomalowana wspomnianym kolorem – zdecydowanie największą popularnością cieszy się ściana, przy której znajduje się centralna część salonu, czyli kanapa i stolik kawowy, wraz z fotelami.  

Nie brakuje także zwolenników nieco innego nurtu, gdzie butelkową zielenią maluje się ścianę, na której znajduje się telewizor. Warto także zaznaczyć, że w przypadku ciemnych pomieszczeń, kolor ten należy nałożyć najlepiej na ścianę, na której znajdują się okna.  

Tapety oraz listwy sztukateryjne 

W przypadku, gdy uważacie, że farba to mało oryginalne rozwiązanie, możecie zdecydować się na nieco inne wyjście – tapety roślinne, bogate w kolory zieleni. Rozwiązanie to jest proste, ale zarazem sprytne, a także przy nałożeniu tapety na ścianę, której nie zasłaniają meble, będzie wizualną gratką dla oczu. Wybór tapet bazujących na zielonych roślinach, najczęściej egzotycznych, jest olbrzymi i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.  

To jednak nie wszystko, bo jest także coś dla zwolenników stylowych wnętrz, nawiązujących do dawnych francuskich czy brytyjskich dworów. Mowa tutaj o listwach sztukateryjnych, które można w niemalże w dowolny sposób ułożyć na ścianie w kolorze butelkowej zieleni. Efekt? Obłędny! Stylowe, klasyczne wnętrze, zachwycające gustem i prostotą.  

krzesła z butelkowozielonymi obiciami

Postaw na meble w kolorze butelkowej zieleni!  

Jeżeli farby w kolorze butelkowej zieleni nie przemawiają do Ciebie, w takim razie strzałem w dziesiątkę może okazać się wybór mebli właśnie w tym kolorze. Zdecydowanie mowa tu o meblach w stylistyce klasycznej, bo niewątpliwie na nich omawiany odcień pasuje najlepiej.  

Jeżeli chodzi o dobór mebli, polecamy kompozycję z czerwoną cegłą na ścianie, gdzie znajduje się telewizor, biały sufit oraz jasnoszara ściana za kanapą. Natomiast do zielonej kanapy lub narożnika dostaw mały, czarny stolik kawowy i duży welurowy fotel w starym stylu w identycznym kolorze jak kanapa. Efekt zaskoczy nawet najbardziej wybrednych.  

Butelkowa zieleń świetnie sprawdzi się także w salonach z jadalnią, w tym przypadku możemy wykorzystać na przykład zielone krzesła, doskonale zgrywające się wizualnie z drewnianymi stołami.  

Butelkowozielone dodatki 

Wprowadzenie butelkowej zieleni nie musi być tylko zależne od kolorów na ścianach czy mebli. Czasem wystarczą drobne elementy i dodatki, które odmienią oblicze salonu, nadadzą stylowego sznytu i niecodziennego klimatu.  

Najprostszą drogą do zaproszenia zieleni do swojego wnętrza są zasłony. Grube, duże w kolorze butelkowej zieleni, to zdecydowanie jedna z najlepszych form ekspozycji tej barwy. Wartym uwagi dodatkiem mogą być także poduszki czy koce w tym kolorze. To jednak nie wszystko, bo butelkowa zieleń może być także wykorzystana w lampach, które doskonale przystroją nasz salon.  

butelkowozielona kanapa

Projektowanie mieszkania w kolorze butelkowej zieleni

Odkryj magię mieszkania w kolorze butelkowej zieleni dzięki naszemu doświadczonemu projektantowi wnętrz. Nasz projektant wnętrz z MAZZANI pomoże Ci stworzyć idealny projekt, dostosowany do Twoich potrzeb. Projektowanie i aranżacja wnętrz staje się prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Zaufaj naszemu architektowi wnętrz i przekształć swoje mieszkanie w miejsce pełne uroku i wyjątkowego charakteru. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Na jakiej ścianie wykorzystać butelkową zieleń, aby uzyskać najlepszy efekt?

Zdecydowanie powinny to być ściana za telewizorem albo ta, przy której znajduje się kanapa. W przypadku ciemnych pomieszczeń butelkową zieleń sugerujemy nanieść na ścianę, na której znajdują się okna.

Jakie meble najlepiej prezentują się w kolorze butelkowej zieleni?

Każdy mebel w omawianej barwie będzie prezentować się dobrze. Najprościej jednak postawić na kanapy, sofy lub fotele w kolorze butelkowej zieleni, gdyż świetnie komponują się z większością nowoczesnych wnętrz.

Które dodatki warto wybrać w opisywanym kolorze?

  1. Które dodatki warto wybrać w opisywanym kolorze?  

Sugerujemy zasłony, poduszki, narzuty czy koce. Błędem nie będzie także wykorzystanie lamp w kolorze butelkowej zieleni.