beżowa kanapa, słomiany dywanik
27
wrz

Styl skandynawski – nowoczesna elegancja

Jeżeli wyrażenia ciepły, prosty i komfortowy opisują Twoje wymarzone wnętrze, to styl skandynawski będzie dla Ciebie idealny! Połączenie nowoczesności i elegancji uczyni go ponadczasowym. Sprawdź podstawowe zasady, dzięki którym uzyskasz rustykalne wnętrze w nowoczesnej odsłonie!

minimalistyczna sofa, kwiaty w donicy

Biel to podstawa

Styl skandynawski nie narzuca jednej, właściwej zasady, co do zastosowania konkretnej palety barw. Mimo to projektanci koncentrują się głównie na neutralnej kolorystyce, ponieważ stwarza większe możliwości w dodatkach. Poza tym czysta biel w przestrzeni daje jej surowe wykończenie, które jest kluczowe dla tego stylu. Jeżeli pragniesz wnieść nieco ciepła, nadaj wnętrzu tekstury za pomocą drewna!

Mniej znaczy więcej!

Decydując się na styl skandynawski, skoncentruj się tylko na tym, czego naprawdę potrzebujesz. Jeżeli pragniesz uzyskać elegancję w prostym wydaniu:

  • skup się na teksturze i elementach wyposażenia, które będą z nią współgrały,
  • zrezygnuj ze zbędnych bibelotów i elementów dekoracyjnych,
  • pamiętaj, aby zawrzeć drewniane elementy w wykończeniu,
  • postaw na beże, biel, szarość i czerń.

Baw się wzorami!

Skandynawskie wnętrze błędnie przywodzi na myśl jedynie proste kolory. Nic bardziej mylnego! Jak ze wszystkim w życiu i tu zalecamy zachować umiar i wprowadzić do wnętrza nieco wzorów. Jeżeli obawiasz się mocnych akcentów w swojej skandynawskiej przestrzeni, wyraź je w dodatkach tekstylnych. Ponieważ ten styl nie lubi zbędnych dodatków, te w postaci ciekawych wzorów na poduszkach sprawdzą się idealnie!

beżowy pokój z kanapą

Skandynawska natura

Prostota i elementy rustykalne to cechy charakterystyczne dla tego stylu. Wprowadzenie zieleni do wnętrza z drewnianą teksturą sprawi, że będziesz jeszcze bliżej natury! Zachowasz upragniony minimalizm, nadając przy tym głębi pomieszczeniu.

Biel czy czerń?

Czy styl skandynawski to tylko neutralna paleta barw? Oczywiście, że nie! Nie oznacza to jednak, że przy ciemnych kolorach osiągniemy ten efekt z łatwością. Przy zachowaniu umiaru Twoje granatowe, a nawet czarne pomieszczenie może wyglądać wyrafinowanie i przywodzić na myśl upragnione szwedzkie wykończenie. Żeby nie uzyskać pustej i zaciemnionej przestrzeni nasi projektanci, stawiają na uzyskanie głębi poprzez drewnianą teksturę.

Harmonia hygge

Czyli duński termin, który oznacza przytulność oraz towarzyską atmosferę, które wywołują dobre samopoczucie. Idea ta najczęściej wyrażana jest w wygodnych kanapach oraz puchatych tekstyliach w postaci poduszek i koców. Jest to “must have” stylu skandynawskiego, dzięki któremu stworzysz przytulną przestrzeń bez większej ilości dodatków.

czarny wzorzysty dywan

Nie wpadnij w pułapkę prostoty

Przywróć harmonię i prostotę w swoim mieszkaniu, wybierając styl skandynawski. Nasz doświadczony projektant wnętrz z MAZZANI pomoże Ci w projektowaniu i aranżacji przestrzeni, by stworzyć wnętrza pełne jasności i funkcjonalności. Dzięki minimalistycznemu podejściu, projektujemy miejsce, które emanuje spokojem i elegancją. Wybierz architekta wnętrz, który zrozumie Twoje potrzeby i przenieś się do wnętrza w stylu skandynawskim, gdzie prostota staje się luksusem. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Czy styl skandynawski to tylko biel?

Choć najczęściej możemy spotkać się z neutralną paletą barw, nie brakuje również aranżacji z wykorzystaniem głębokich kolorów. Kluczowe jest zachowanie prostoty i przytulności z elementami rustykalnymi. 

Czym jest hygge?

To duński termin, który oznacza dobre samopoczucie. Odzwierciedlenie znalazł w aranżacji wnętrz poprzez wprowadzenie elementów, dzięki którym zapanuje w nim komfort i równowaga. 

Jak wprowadzić naturę do stylu skandynawskiego?

Aby nadać wnętrzu głębi, zalecamy zastosować prawdziwe rośliny. Jeśli jednak z własnych powodów nie chcesz się na nie zdecydować, poza teksturą w postaci drewna postaw na zielone wzory na poduszkach i innych elementach tekstylnych. 

Czy styl skandynawski musi być prosty?

Minimalizm jest istotą stylu skandynawskiego. Celem jest uzyskanie przytulnej przestrzeni z wykorzystaniem tylko niezbędnych elementów wyposażenia. Głębie nadaje się natomiast jedynie poprzez elementy tekstylne.