dekoracje w odcieniach niebieskiego
24
wrz

Kolor niebieski – świeży powiew stylu

Obecnie najpopularniejszymi stylami wykorzystywanymi przy aranżacji salonów są bezapelacyjnie styl skandynawski oraz modern classic, które przekonują swoim minimalizmem, jasnymi i ciepłymi barwami. Jednak coraz więcej osób szuka czegoś innego, prostego, ale jednocześnie wprowadzającego powiew świeżości. Tym właśnie może być kolor niebieski, który przy odpowiednim zastosowaniu zaskoczy nawet najbardziej wymagających.  

niebieskie płytki w łazience

Zastosowanie niebieskiego w salonie 

Powiedzieć o zastosowaniu w salonie koloru niebieskiego, to jak nie powiedzieć nic, barwa ta posiada tak wiele odcieni, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co więcej, świetnie łączy się on z innymi kolorami, dla przykładu z żółtym, o czym więcej przeczytać będzie można w dalszej części. Odcienie koloru niebieskiego, których warto użyć w salonie:  

  • błękitny, 
  • turkusowy, 
  • morski, 
  • szafirowy, 
  • granatowy, 
  • navy. 

Warto także wspomnieć o ważnej korzyści, jaką niesie za sobą wykorzystanie odcieni niebieskiego – jest to kolor natury, uspokaja, pozwala się zrelaksować. To nie koniec, bo badania potwierdzają, że przebywanie w pokoju pomalowanym na niebiesko obniża puls. Co więcej niebieski także poprawia koncentrację i skupienie, co sprzyja osobom pracującym zdalnie, lubiącym robić to na wygodnej kanapie.  

kolor niebieski w pokoju dziennym

Salon w stylu mariny   

Zaczynamy od absolutnej klasyki, czyli połączenia bieli i niebieskiego koloru. W tej propozycji aranżować będziemy salon z aneksem kuchennym. Zacznij od ułożenia białych paneli na podłodze, następnie ścianę, na której będzie kanapa, pomaluj na kolor granatowy i od dołu nałóż białą boazerię angielską. Pozostałe ściany pomaluj na kolor biały.  

Na niebieskiej ścianie ustaw kanapę w tym samym kolorze na białych nogach, przed nią ustaw duży, prostokątny stolik kawowy, również cały w bieli. Pod nim połóż gustowny biały dywan z szarymi akcentami. Na przeciwległej ścianie ustaw szafkę RTV oraz wąską szafkę, oba meble oczywiście w kolorze białym. Całość salonu zwieńcz obrazami przedstawiającymi statki, te powieś na granatowej ścianie, nad kanapą.  

W kuchni ustaw meble z białymi frontami i czarnymi klamkami, z kolei od strony salonu, przy wyspie kuchennej ustaw dwa niebieskie krzesła barowe. Z kolei na ścianie pomiędzy kuchnią a wyspą połóż wodoodporną tapetę w biało-niebieskie paski.  

Turkus i żółć 

Czas na drugą z naszych dzisiejszych propozycji, w tej aranżacji dochodzi do bardzo ciekawego, dynamicznego połączenia kolorów, mimo że mamy tu kontrastowe połączenie, to jest ono przyjazne dla oka i znacząco uatrakcyjnia pomieszczenie. Całość zacznij od wyłożenia podłogi ciemnobrązowymi panelami, następnie największą ścianę pomaluj na kolor turkusowy. Z kolei pozostałe ściany oraz sufit utrzymaj w kolorze białym.  

Kolejnym etapem tej aranżacji będą meble, odpowiednio dobrane – na początek kanapa, tę także wybierz w kolorze turkusowym. Następnie dobierz dwa stoliki kawowe, jeden większy, drugi mniejszy – pierwszy w kolorze turkusu, a drugi, większy, w kolorze białym. Obok nich ustaw duży, wygodny, żółty fotel. Na ścianie naprzeciw kanapy ustaw białą szafkę RTV z jasnobrązową nadbudówką, dzięki której zyskasz sporą przestrzeń na przechowywanie.  

Całość finalizujemy drobnymi, gustownymi akcentami – na kanapie połóż niebieskie i żółte poduszki, pod stolikami kawowymi połóż gruby, szary dywan, nadający całości przytulnego akcentu, a na ścianach zawieś obrazy łączące biel i odcienie niebieskiego. Okna udekoruj białymi, cienkimi firanami i gotowe, Twój salon marzeń jest skończony.  

żółte meble i błękitne ściany

Pozwól nam pomóc Ci stworzyć piękne wnętrze

Oprócz klasycznego stylu skandynawskiego i modern classic, aranżacja salonu w kolorze niebieskim to teraz gorący trend. Nasz doświadczony projektant wnętrz MAZZANI może stworzyć niepowtarzalny projekt, uwzględniając Twoje preferencje. Zalety takiego projektowania to odświeżający wygląd, spokój i harmonia, które przynosi kolor niebieski. Zaufaj naszemu ekspertowi w projektowaniu wnętrz i odkryj nowy wymiar piękna w Twoim salonie. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jakie są najlepsze odcienie koloru niebieskiego, które warto zastosować przy aranżacji salonu?

Kolor niebieski oferuje wiele odcieni i możliwości aranżacji. Najpopularniejszymi obecnie stosowanymi są: błękitny, turkusowy, granatowy, navy blue oraz morski.

Czy kolor niebieski można łączyć z innymi kolorami?

Tak, kolor niebieski świetnie łączy się z szarym, żółtym, białym oraz pomarańczowym.

Która z aranżacji lepiej sprawdzi się w małym mieszkaniu?

Zdecydowanie nasza pierwsza propozycja, która oferuje salon z aneksem kuchennym, a jej głównym elementem jest kolor biały, optycznie powiększający pomieszczenia.