10
paź

Trendy w projektowaniu wnętrz

Każdemu z nas zależy na mieszkaniu w pięknym wnętrzu, które wpływa na nasze dobre samopoczucie. Pragniemy, by goście wyrażali podziw dla naszego mieszkania, a także gustu. Dlatego warto być na bieżąco z trendami panującymi na rynku projektowania i aranżowania wnętrz. Sprawdź, jakie style i rozwiązania eksperci uznali za najmodniejsze w 2023 roku.

minimalistyczny salon

 
Ciepła paleta barw

Z natury unikamy rzucających się w oczy kolorów, jeśli mowa o aranżacji wnętrz i wybieramy bardziej stonowane, spokojne barwy. W tym roku jednak stawia się na ciepłe kolory, jak:

  • pomarańczowy,
  • toffi,
  • ciemny beż,
  • jasny i ciemny brąz,
  • żółty,
  • miodowy,
  • morelowy,
  • koralowy.

Zastosowanie takich barw jako elementy wyposażenia i dodatki wśród jasnych wnętrz, będzie ciekawym, wyróżniającym pomieszczenie, a przede wszystkim ciepłym akcentem.

Postaw na komfort

Ciepła paleta barw może sprzyjać nie tylko wyglądowi Twojego mieszkania, ale również Twoim relacjom z bliskimi. Po ciężkim okresie pandemii i izolacji, wszyscy chcemy zadbać o kontakty z rodziną i przyjaciółmi. Dlatego nie zwlekaj z wyborem dużej, wygodnej sofy lub narożnika w ciepłym odcieniu, który pomieści wszystkich Twoich najbliższych. Integracja jest zawsze w modzie, tym bardziej w towarzystwie modnych i stylowych pomysłów.

sypialnia w stylu boho

Ekologiczne rozwiązania

Branża projektowania wnętrz również skupia się na ochronie środowiska i byciu eko. Zastosowanie naturalnych surowców w naszym mieszkaniu to jak najbardziej dobry pomysł, pasujący do obecnych trendów. W modzie nadal pozostaje zieleń, dlatego warto zaopatrzyć się różnego rodzaju roślinność, która nada uroku naszym wnętrzom. Eksperci zwracają również uwagę, że kupowanie nowych mebli nie jest konieczne. Można znaleźć bardzo ciekawe przedmioty na stronach internetowych i kupić je od kogoś, kto również szuka nowych rozwiązań w swoim domowym wnętrzu.

Bądź vintage

Pozostając w temacie dbania o naszą planetę, a także oszczędzania, trendem, który niezmiennie od kilku sezonów pozostaje w ścisłej czołówce najpopularniejszych rozwiązań w aranżacji wnętrz, jest vintage. Meble, które już ,,przeżyły swoje”, można odnowić, dać im nowy wygląd, który przyciągnie uwagę i będzie ciekawym rozwiązaniem. Jest to interesujący sposób na odświeżenie aranżacji oraz oszczędność, ponieważ nie pozbywamy się mebli, które służyły przez lata, a robimy z nich nowy użytek. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy także wyrazić siebie, swój charakter i pomysł, który od teraz będzie widoczny na pierwszy rzut oka.

Eksperymentuj

Nie jest już konieczne zachowanie spójności w projektowaniu wnętrz. Pozwól sobie na szaleństwo w Twoim mieszkaniu i postaw na połączenie różnych stylów w aranżacji i dekorowaniu. Wykazanie się inwencją twórczą i zastosowanie kilku, pozornie odległych od siebie rozwiązań, może zaowocować wyjątkowym i niepowtarzalnym wyglądem Twojego mieszkania. Przykładowo, można spróbować połączenie popularnego ostatnio stylu kawaii, pochodzącego z Japonii, opierającego się w głównej mierze na palecie pastelowych odcieni, z eleganckim nurtem, np. glamour, by dodać akcentu delikatnym barwom.

Lamele nie odchodzą w zapomnienie

Trend na ten element dekoracyjny nabiera tempa w świecie projektowania i dekorowania wnętrz. Niezależnie, czy zastosuje się go na ścianie, czy podłodze, efekt jest oryginalny. Dzięki takiemu rozwiązaniu pomieszczenie wygląda interesująco i w pełni oddaje XXI wiek. W bieżącym roku rozszerza się ich zastosowanie na meble, co niezaprzeczalnie potęguje niesamowity efekt wizualny.

lamele w pomieszczeniu, w różnych miejscach

Zainspiruj się i zmień swoje mieszkanie

Te rozwiązania eksperci w branży wnętrzarskiej uznali za najmodniejsze w bieżącymi roku. Jest szereg możliwości, nowe pomysły, nowe palety barw do przetestowania, ale też niezmiennie w czołówce pozostają te same trendy królujące od lat, jak vintage czy eko. Każda z tych propozycji to szansa dla Ciebie na zmianę, spróbowanie nowych rzeczy i wyrażenie siebie. Dzięki takiej rozmaitości masz szanse znaleźć, coś co trafia w Twój gust i cieszyć się pięknym mieszkaniem, którego styl współgra z obowiązującymi trendami. Kolejną możliwością, z jakiej możesz skorzystać, są usługi architekta wnętrz MAZZANI, który dostarczy pomysłów i posłuży Ci radą, by jak najlepiej oddać w wystroju Twoje preferencje. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jaka paleta barw jest najmodniejsza w 2023 roku?

Za najpopularniejsze kolory w bieżącym roku eksperci uznają ciepłe barwy, jak pomarańcz, brąz a także odcienie pastelowe, charakterystyczne dla niezwykle modnego stylu kawaii.

Jaki styl jest obecnie uważany za najpopularniejszy?

Aktualnie nie typuje się jednego stylu, a ich połączenia. Eksperci uważają, że w tym roku modne jest eksperymentowanie i połączenie kilku stylów w swoim mieszkaniu, np. kawaii z nurtem glamour lub ciepłych, wyróżniających się kolorów z jasnymi, stonowanymi.