Pokój w minimalistycznym stylu
17
paź

Różne możliwości w aranżacji wnętrz

Obecny rynek projektowania wnętrz przedstawia nam niemal nieograniczoną ilość możliwości aranżacyjnych. Dynamicznie zmieniająca się moda sprawa, że trudno zdecydować się na jeden konkretny sposób aranżacji, każdy z nich ma swoje uroki, a niektóre ciekawe giną w gąszczu konkurencji. Dlatego przygotowaliśmy krótki tekst – przewodnik prezentujący najmodniejsze i najciekawsze trendy wnętrzarskie, którymi warto się zainspirować w poszukiwaniu nowych, ciekawych pomysłów na odświeżenie swojego domu.

 Styl skandynawski

Styl ten pochodzi z zimnej i niedostępnej Północy, w pierwszym kontakcie sam w swej formie, może również takim się zdawać, jest to jednak bardzo mylne przekonanie. Największą zaletą aranżacji skandynawskich jest ich minimalizm, dzięki rozsądnemu podejściu do przestrzeni, barw i dodatków pozwala on na stworzenie bardzo eleganckich, nieco ascetycznych, ale jednocześnie naprawdę pięknych projektów wnętrz. Jasne kolory, drewno, prostota, dużo miejsca na światło świetnie wpisują się w obecne gusta, czyniąc go jednym z najpopularniejszych i najmodniejszych sposobów projektowania wnętrz.

Styl boho

Przeciwieństwem statycznego, spokojnego, minimalistycznego stylu skandynawskiego jest styl boho. To energetyczna mieszanka kolorów, barw i dodatków, w otoczeniu których nigdy nie poczujemy nudy i marazmu. Swoboda i odrobina szaleństwa idealnie podsumowują ten typ aranżacji. Boho jest bardzo eklektyczne, zapewnia cenne i wartościowe wrażenia. Decydując się na taką aranżację – nie bójmy się żywych kolorów, naturalnej zieleni, a także lekkich, drewnianych mebli, całość niech zwieńczą ciekawe dodatki.

Duża pikowana kanapa

Styl industrialny (loftowy)

To kolejny hit ostatnich lat. Styl loftowy czerpie inspiracje z nieoczywistych i nietypowych wnętrz, gdyż jego początki wiążą się z próbami zagospodarowania przestrzeni opuszczonych fabryk na budynki mieszkalne. Taka surowa atmosfera z czasem zaczęła zyskiwać zwolenników i przebijać się również do aranżacji wykorzystywanych w mieszkaniach i domach. Styl ten lubi duże przestrzenie, okna wpuszczające światło, przypominające te w fabrykach, oprócz tego białe kolory i cegłę stanowiącą ciekawy kontrapunkt. Całość powinny dopełniać drewniane meble i dodatki nadające surowej podstawie nieco przytulnego charakteru.

Styl rustykalny

W tym przypadku aranżacji opuszczamy miejskie fabryki, a zamiast tego kierujemy się ku temu co wiejskie, przyjemne i pełne gościnności. Już sama nazwa tego stylu na to wskazuje, gdyż słowo „rustic” oznacza nic innego jak właśnie coś wiejskiego, czy też swojskiego. Dlatego w przypadku wnętrz zaprojektowanych na sposób rustykalny najważniejszymi punktami będą naturalne materiały, kamień i drewno. Kolory jasne bądź utrzymane w barwach ziemi, a także dopełnienie całości za sprawą dodatków zdobionych na sposób ludowy. Jeśli chcemy pozwolić sobie na nieco ekstrawagancji ciekawym pomysłem będzie wybór postarzanych mebli, „ząb czasu” doda im specyficznego uroku, idealnego w tego typu aranżacjach.

Styl klasyczny

Klasyka, która nigdy się nie starzeje zawsze pozostaje odpowiednim wyborem przy projektach wnętrz. Projekty wykonane w sposób klasyczny czerpią z najlepszych tradycji wzornictwa i aranżacji. W tym stylu zawsze będziesz czuł się dobrze, a on sam zawsze pozostanie modny. Ważne, by trzymać się najważniejszych, charakteryzujących go zasad. Dlatego pamiętajmy o trwałych i dobrze wykonanych elementach, decydujmy się na beże i podobne im kolory, dzięki czemu zaprosimy uniwersalne piękno prosto do naszego domu i sami będziemy mogli cieszyć się nim przez lata.

klasyczny salon

Styl eklektyczny

Styl ten jak sama nazwa wskazuje opiera się na wolnym, a wręcz nieco frywolnym podejściu do pozostałych typów aranżacji wnętrz i ich mieszance, prowadzącej do tworzenia unikatowych i interesujących wnętrz. Jeśli nie boisz się eksperymentów, nawet odrobiny sprzeczności i kontrastów, to ten styl będzie idealny dla Ciebie. Połączenie różnych aranżacji może stworzyć prawdziwie fascynujący i interesujący projekt, który będzie zachwycał swoją nowatorską i nietuzinkową formą. Mieszaj kolory, materiały, tkaniny, plastik, metal, wszystko po to, by stworzyć swoje wyjątkowe wnętrze i wyrazić siebie.

 Styl glamour

Ostatni sugerowany styl jest jednocześnie najbardziej kontrowersyjnym. Aranżacje wykonane w stylu glamour mają zarówno zwolenników, ceniących ciekawe, luksusowe wnętrza, jak i przeciwników, uważających go za zbyt ostentacyjny i przesadzony. Jeśli jednak jesteś fanem bądź fanką wnętrz z charakterem i nie boisz się dodać swojemu życiu odrobiny luksusu, zdecydowanie odnajdziesz się we wnętrzu glamour. Najbardziej charakterystycznymi w tym wypadku są kolory, wśród których znajdziemy – oprócz klasycznej bieli – szlachetne złoto czy czerń i róż. Oprócz tego meble muszą być masywne, wykonane z najlepszych materiałów, do tego kanapy, również duże, pikowane i wygodne. Całość powinny zwieńczać niebanalne dodatki jak przyciągający uwagę żyrandol.

Welurowy fotel glamour

Różnorodność stylów w aranżacji wnętrz

Z MAZZANI każdy styl mieszkania staje się możliwy. Nasz doświadczony projektant wnętrz pomaga w aranżacji mieszkań w różnych stylach, od nowoczesnego po klasyczny, od minimalistycznego po eklektyczny. Tworzymy projekty, które odzwierciedlają Twoje indywidualne upodobania i potrzeby. Niezależnie od tego, czy marzysz o nowym wyglądzie swojego mieszkania, jesteśmy tu, by to zrealizować. Dzięki naszej aranżacji wnętrz, Twój dom stanie się idealnym miejscem do życia, które odzwierciedla Twój unikalny styl. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jakie są najpopularniejsze style mieszkań?

Do najpopularniejszych stylów wnętrz należą: skandynawski, boho, industrialny, eklektyczny, glamour, pozwalają one na ciekawe pomysły i nietuzinkowe projekty.

Co charakteryzuje popularne style wnętrz?

Obecnie króluje szeroka gama stylów wnętrz do wyboru, które różnią się wieloma elementami, ale ich wspólnym mianownikiem często jest dużo światła, a także jasna kolorystyka.

Jakie materiały są popularne w modnych aranżacjach wnętrz?

Najpopularniejszymi materiałami są drewno, plastik, a w niektórych przypadkach także metal, pozwala nam to na szeroką gamę opcji i możliwości aranżacyjnych.