31
paź

Wnętrza z charakterem 

Słysząc hasło „pop art”, do głowy przeważnie od razu przychodzi nam Andy Warhol i jego dzieła. Ten artysta niezwykle przyczynił się do popularyzacji tego charakterystycznego stylu, którego nie można pomylić z żadnym innym. Podobnie jak twórczość amerykańskiego artysty wnętrza w tej estetyce również charakteryzuje eksplozja intensywnych kolorów, nietypowe rozwiązania i łączenie aspektów nowoczesnych z retro. 

fioletowa kanapa w nowoczesnym wnętrzu

Charakterystyka wnętrz w stylu pop art 

Styl ten na pewno przypadnie do gustu osobom ekstrawertycznym i niebojącym się wprowadzenia do wnętrza wielu kolorów. W wystroju często nawiązuje się do protoplastów pop artu, umieszczając obrazy, poduszki czy zastawę lub stosując fototapety z kopiami dzieł takich twórców jak Andy Warhol czy Roy Lichtenstein. 
 
Mylne jest przekonanie o kiczowatości tego stylu, projektowanie bowiem w tej estetycejest bardzo przemyślane tak, by elementy współgrały ze sobą. Aby osiągnąć zamierzony efekt i uniknąć chaosu, należy: 

  • stosować żywe kolory, 
  • zestawiać kontrastowe wzory, 
  • inspirować się estetyką komiksu amerykańskiego, 
  • wprowadzać plastik. 
domowe biuro

Ściany we wnętrzu pop art 

W tym nurcie królują graficzne tapety, które stanowią zdecydowane akcenty. Wybór deseni jest naprawdę duży, mogą to być kopie niezliczonych graficznych dzieł sztuki – powiększone lub zwielokrotnione, tworzące nową kompozycję. Równie popularnym wyborem są tapety z motywami wyjętymi z amerykańskich komiksów w stylu retro. Równie dobrze sprawdzą się też po prostu dynamiczne geometryczne kompozycje – ogranicza nas tylko wyobraźnia. 

Meble i elementy wystroju 

Wybierając meble, sięga się po te wykonane ze sztucznych surowców, a unika się drewna. Jeżeli jednak preferujemy drewniane wyposażenie, to powinno być oklejone przeznaczonymi do tego materiałami w zdecydowanych kolorach – jednolitych bądź we wzory. Dla odważniejszych dobrym pomysłem będzie wykorzystanie oklein z wizerunkami ikon popkultury takich jak Marylin Monroe, Elvis Presley, Audrey Hepburn i wielu innych. 
 
Projektując wnętrze w tym stylu, nie można jednak całkowicie unikać tworzyw sztucznych. Znakomicie sprawdzą się tu plastikowe krzesła, pufy ze sztucznego futerka w soczystych kolorach, a nawet dmuchane siedziska czy bean bagi. Kolorami i wzorami można bawić się też podczas wyboru rolet okiennych. Nieodzownym elementem wystroju są neony, można zamówić takie z autorskim wzorem czy napisem albo zdecydować się na dostępny gotowy design.  
Na ścianach pomalowanych na jednolite kolory powinny zagościć m.in. plakaty nawiązujące do starych filmów lub komiksów.  

kolorowy pokój dla nastolatki

Daj swojemu domowi nowe życie!

Odkryj nowoczesne piękno stylu pop art dzięki naszemu profesjonalnemu projektantowi wnętrz MAZZANI. Projektowanie mieszkania w tym stylu to deklaracja indywidualizmu. Nasz architekt wnętrz pomoże Ci w pełnej aranżacji wnętrz, dodając kolorów i wzorów, które odzwierciedlają Twój niepowtarzalny gust. Wybierz nasz projekt, aby przekształcić swoje mieszkanie w dzieło sztuki pop art! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jak uniknąć chaosu we wnętrzu w stylu pop art?

Najważniejsze jest odpowiednie dobranie palety kolorów i motywów, które będą tworzyły spójną, ekspresyjną całość. Jeżeli obawiamy się efektu przytłoczenia, można zdecydować się na subtelniejsze podejście do pop artu, wprowadzając do wnętrza jedynie jego elementy. Barwna tapeta na jednej ścianie, kilka retro plakatów tu i ówdzie oraz kanapa w nietuzinkowym kształcie i kolorze zaakcentują przestrzeń, ale będą odejściem od maksymalizmu.

Czy urządzanie wnętrza w stylu pop art jest drogie?

Kreowanie wnętrza w stylu pop art nie musi być drogie. Wiele mebli i elementów wystroju z plastiku czy innych tworzyw sztucznych jest stosunkowo tanie, ponadto mieszkanie można dekorować nabytkami z drugiej ręki – błędne jest bowiem przekonanie, że wszystko, co retro musi dużo kosztować. 

W jakich pomieszczeniach pop art będzie wyglądał najlepiej?

Styl pop art najczęściej wykorzystywany jest przy projektowaniu salonów. Doskonale też sprawdzi się w pokoju dla nastolatków, gdzie z pewnością będzie pasować połączenie żywych kolorów z nawiązaniami do popkultury.