biuro open space
26
wrz

Niepowtarzalne wnętrze dla Twojej firmy

Ergonomiczna i stylowa aranżacja lokali komercyjnych oraz punktów handlowych i usługowych musi opierać się na kompleksowych założeniach. Dla przedsiębiorców istotna jest odpowiednia ekspozycja towarów, przytulna część recepcyjna lub konsumpcyjna oraz wygodne rozplanowanie wejść czy ciągów komunikacyjnych. Stworzenie niepowtarzalnego wnętrza nowego sklepu, gabinetu kosmetycznego lub restauracji wymagać będzie jednak zastosowania odpowiednich technik i wykończeń, dostosowanych do głównych funkcji pomieszczenia. Nie ulega wątpliwości, iż właściwie zaprojektowane i gustownie urządzone pomieszczenie komercyjne może w wielu przypadkach podnieść konkurencyjność i zdecydować o sukcesie naszego przedsięwzięcia. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że dostosowanie powierzchni użytkowych, przeznaczonych na sklepy czy lokale gastronomiczne nie należy do najłatwiejszych. W kilku prostych krokach podpowiadamy, jakie elementy będą dla takich aranżacji najbardziej korzystne.

aranżacja gabinetu i biura

Układ pomieszczeń i kubatura wnętrza

Pierwszym etapem planowania przestrzeni powinno być odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń. Dla odbiorcy ważne będzie zwłaszcza wejście do naszego lokalu, ewentualne zaplecze sanitarne oraz ogólna, harmonijna i elegancka aranżacja. Z punktu widzenia przedsiębiorcy, należy jednak zwrócić szczególną uwagę na funkcjonalność pomieszczeń dla personelu oraz wybór ergonomicznych rozwiązań w części biurowej. Istotnym elementem, który ma nie tylko zapewnić wszystkim użytkownikom wygodę, ale też zagwarantować bezpieczeństwo pracownikom i klientom, jest dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych w ciągach komunikacyjnych. Hol, korytarz, poczekalnia oraz klatka schodowa i wejście z recepcją powinny być widne i przestronne. Na posadzkach warto zastosować płytki antypoślizgowe, które w biurach i gabinetach śmiało zastąpić można dywanem lub wykładziną. Każde z pomieszczeń użytkowych należy też profesjonalnie oświetlić, zapewniając możliwie najwięcej źródeł naturalnych. Dostęp do światła dziennego zapewni nie tylko lepszy komfort pracy, ale też znacznie podniesie wydajność naszych pracowników. W pomieszczeniach biurowych i wystawowych korzystniej jest zamontować energooszczędne lampy sufitowe, natomiast w lokalach, które powinny przyciągać klientów swoim niepowtarzalnym klimatem, można zastosować dekoracyjne lampy stojące i stołowe. W niektórych wnętrzach, takich jak sale konferencyjne lub warsztatowe, istotnym parametrem może okazać się ograniczenie ilości światła naturalnego. Warto będzie więc zamontować tam regulowane rolety lub estetyczne żaluzje. W przypadku planowania wspólnych pomieszczeń dla personelu, takich jak toalety czy kuchnia, warto postawić na funkcjonalność niezbędnych sprzętów i urządzeń, które się tam znajdą. Wnętrza dla pracowników powinny być przede wszystkim bezpieczne, ale i wygodne w codziennym użytkowaniu.

lokale komercyjne w stylu loft

Pomysły na aranżacje lokali usługowych

W zależności od prowadzonego przez nas biznesu oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć, a także możliwości, jakie daje samo pomieszczenie, możemy zdecydować się na aranżację zgodnie z modnymi trendami.

  • Styl loftowy doskonale pasuje do przestronnych wnętrz industrialnych, adaptowanych w halach magazynowych czy dawnych fabrykach. To także świetny pomysł na nowoczesne, wielopoziomowe biuro lub artystyczną pracownię w lokalu typu studio.
  • Styl minimalistyczny to wybór dla tych, którzy cenią sobie prostotę i elegancję. Ascetyczna estetyka idealnie sprawdzi się w przestronnej recepcji lub niewielkiej poczekalni. Harmonia kolorów, faktur i materiałów stworzy tu wrażenie nienagannego porządku i zrelaksuje oczekujących klientów.
  • Styl art deco i glamour to z kolei wyszukane rozwiązanie, wręcz wymarzone do wnętrza luksusowego hotelu lub prywatnego gabinetu SPA. Jasna kolorystyka wzbogacona złoconymi dekoracjami i połyskliwymi materiałami optycznie powiększa wnętrze i nadaje mu niepowtarzalnego blasku.

Najpowszechniejszymi stylami aranżacji dla lokali komercyjnych są zwłaszcza trendy oparte na prostocie i elegancji. Kierując się własną wyobraźnią, można także nieco poeksperymentować. Klienci z pewnością docenią zapadające w pamięć, oryginalne rozwiązania czy niebanalne dekoracje. Śmiało więc można postawić na dodatki i wykończenia w mocnych kolorach, na przykład poduszki czy zagłówki. Pomysłowo ozdobiona ściana z wyeksponowanym logo, abstrakcyjnym obrazem lub muralem 3D to także ciekawa propozycja, zwłaszcza dla młodych startupów oraz biznesów z branży kreatywnej.

jak zaprojektować firmowe wnętrza?

Aranżacja gabinetu i ergonomicznego open space

Planując aranżację wnętrza na potrzeby własnego biznesu nie możemy zapominać o zapleczu – biurach zarządu czy małej kuchni dla pracowników. O ile wspólne przestrzenie oraz część dla klientów powinny być urządzone w sposób prosty, ale jednocześnie elegancki i pomysłowy, o tyle prywatny gabinet szefa daje większe możliwości aranżacyjne. Warto ciekawie wyposażyć tego rodzaju wnętrze, aby oddawało ono specyfikę przedsiębiorstwa lub charakter głównego użytkownika biura. Chcąc podkreślić prestiż gabinetu, warto zdecydować się na wygodne meble typu vintage oraz stonowane, ciemne kolory ścian i wyposażenia. Biurko prezesa może być przy tym zarówno minimalistyczne, jak i nowoczesne, ale też bardziej dekoracyjne i wyposażone w różnego rodzaju schowki lub szuflady. Oprócz wygodnego krzesła czy fotela, całości dopełnią inne meble, takie jak szafy na dokumenty, sofa dla gości lub ekskluzywny kącik kawowy. Przestrzenie open space, przeznaczone dla większej ilości pracowników, powinny być wyposażone w niezbędne meble, ustawione w optymalnej dla swobodnego przemieszczania się odległości. W takim pomieszczeniu warto postawić na jasną, chłodną kolorystykę, zaś dla zapewnienia pracownikom komfortu, można zastosować wspóldzielone biurka oraz regały ustawione w taki sposób, by tworzyły oddzielne strefy, jednocześnie ułatwiając dostęp do dokumentów i narzędzi pracy. Przestronne wnętrze, gdzie dostęp naturalnego światła jest ograniczony, należy koniecznie wyposażyć w dodatkowe oświetlenie. W przypadku wysokich wnętrz loftowych, lampy sufitowe lub ścienne mogą okazać się niewystarczające, dlatego też warto pomyśleć o wyposażeniu każdego biurka w osobną lampkę z regulacją.

Najlepsze projekty dla Twojej firmy

Planowanie przestrzeni, która uwzględnia potrzeby wszystkich użytkowników: przedsiębiorcy, pracowników oraz klientów, nie jest łatwym zadaniem. Warto zatem skorzystać z pomocy profesjonalnych projektantów, którzy specjalizują się w takich projektach. Zespół MAZZANI, złożony z doświadczonych ekspertów, pomoże Ci stworzyć funkcjonalne i niepowtarzalne wnętrze, które sprawdzi się idealnie dla Twojego biznesu. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jak ergonomicznie urządzić lokal firmowy?

Najważniejsze elementy prawidłowej aranżacji to odpowiednie wyeksponowanie towarów, stworzenie eleganckiej części recepcyjnej oraz wygodne rozplanowanie wejść czy ciągów komunikacyjnych. W projekcie wnętrza należy uwzględnić zarówno potrzeby klientów, jak i pracowników. 

Jak stworzyć niepowtarzalne wnętrze dla biznesu?

Urządzenie eleganckiego, ale zapadającego w pamięć klientów wnętrza, wymaga kompleksowego podejścia. Postaw na funkcjonalny minimalizm i subtelne dekoracje. Nie używaj mocnych, kontrastujących odcieni i nie zapominaj o oświetleniu. 

Na co zwrócić uwagę aranżując biuro?

Przestrzeń dla pracowników można zaplanować w formie wygodnego open space lub podzielić na prywatne gabinety. Każde z pomieszczeń powinno być dobrze oświetlone i utrzymane w spokojnych kolorach. Do pomieszczeń wspólnych wybierz funkcjonalne meble i solidne wykończenia. 

Jak urządzić własny punkt handlowy?

Aranżacja lokalu na potrzeby własnego biznesu wymaga zrozumienia potrzeb i preferencji klientów. Należy zadbać przede wszystkim o ergonomię wnętrza oraz atrakcyjną ekspozycję towarów, przyciągającą uwagę potencjalnych klientów.