Zdjęcie wnętrza w stylu industrialnym z betonową podłogą
18
paź

Styl industrialny

Styl industrialny niezmiennie zachwyca otwartymi przestrzeniami, ogromnymi oknami oraz niepowtarzalnym klimatem, którego nadają mu wnętrza dawnych fabryk i zakładów produkcyjnych. Jednak każdy może wprowadzić namiastkę loftowego charakteru, nawet do pomieszczenia nie mającego nic wspólnego z fabryczną historią. Wystarczy znać podstawowe wyznaczniki tego stylu.

sypialnia w stylu industrialnym

Przestrzeń

Styl industrialny to przede wszystkim przestrzeń charakterystyczna dla dużych hal produkcyjnych. Kuchnia, salon i sypialnia to bardzo często jedno pomieszczenie, pozbawione wszelkich ścianek działowych i innych elementów, które mogłyby ją zaburzyć. Dodatkowo wnętrza te posiadają wysokie sufity i bardzo duże okna, przez które wpada naturalne światło.

Kolorystyka

Biele szarości i beże to barwy, które są niemal niezastąpione w loftowych wnętrzach. W celu jeszcze większego podkreślenia przestrzeni, ściany możemy pomalować czystą białą farbą lub zdecydować się na położenie cegły. Kolory obowiązujące w stylu industrialnym wynikają z obecności charakterystycznych materiałów, czyli betonu, cegły, drewna i metalu.

Surowe materiały

Materiałem niezbędnym w industrialnych wnętrzach jest beton, który szczególnie oddaje charakter pofabrycznych loftów. Dziś zastępują go bardzo podobne, nowoczesne materiały, bardziej nadające się do przestrzeni mieszkalnych. Drewno jest kolejnym surowcem, o którym nie sposób zapomnieć. Możemy wykorzystać je do wykończenia podłogi, ale również wprowadzić w postaci mebli i dodatków. Kolejny niezbędny materiał to metal, który od zawsze pojawiał się w aranżacjach industrialnych w postaci rur i niezamaskowanych instalacji. Dziś możemy wprowadzić go w wykończeniu mebli lub pod postacią drucianych lamp, a także wykonanych z niego dekoracji.

 Zdjęcie metalowych lamp w stylu industrialnym

Meble

Jakie meble wybrać do industrialnego wnętrza? Warto wspomnieć, że pierwsze mieszkania powstałe w dawnych fabrykach, często wyposażane były w przypadkowe meble z odzysku, ponieważ tylko takie były dostępne. Dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenie nabierało autentyczności, dlatego w nowoczesnym mieszkaniu loftowym mogą znaleźć się meble stylizowane na stare lub przedmioty z drugiej ręki.

Dodatki

Styl industrialny charakteryzuje przede wszystkim prostota i minimalizm, więc bardzo ważne jest, aby zachować umiar w doborze dodatków i nie zaburzyć przestrzeni zbędnymi dekoracjami. Jednak te odpowiednio dobrane, mogą nadać niezbędnego charakteru industrialnej aranżacji. Niezastąpioną ozdobą mogą okazać się przedmioty z dawnych epok – maszyna do pisania lub stary gramofon. Na ścianie natomiast możemy zawiesić kolorowy plakat w stylu popart.

Oświetlenie

W doskonałej aranżacji industrialnej niezbędne jest stylowe oświetlenie. W otwartej przestrzeni loftowej nie obejdzie się bez punktowych źródeł światła. Świetnie sprawdzi się lampa z drucianym lub metalowym kloszem, dobrym wyborem będą także żarówki zawieszone na widocznych kablach kontrastujących z sufitem.

łazienka na poddaszu

Nowoczesne i stylowe wnętrza od profesjonalistów

Mieszkanie w stylu industrialnym to połączenie surowości i elegancji, a przy współpracy z doświadczonym projektantem wnętrz MAZZANI, tworzenie tego unikalnego wnętrza staje się jeszcze łatwiejsze. Nasz projektant wnętrz specjalizuje się w aranżacji mieszkań w stylu industrialnym, co zapewnia, że Twój dom będzie odzwierciedlał Twój indywidualny styl. Zaprojektowane przez nas przestrzenie łączą surowość z funkcjonalnością, tworząc niepowtarzalne miejsce do życia. Pozwól, by nasz projektant zrealizował Twój industrialny projekt marzeń. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Czym jest styl industrialny?

Styl industrialny wywodzi się z dawnych fabryk i zakładów produkcyjnych. Wnętrza tego typu charakteryzuje surowość wykończenia, otwarta przestrzeń, wysokie sufity i ogromne okna.

Jak wygląda styl industrialny?

W tego typu wnętrzach znajdziemy dużo przedmiotów z odzysku połączonych z nowoczesnymi rozwiązaniami, jakim są liczne przeszklenia oraz ogromna przestrzeń. Materiałami, którymi królują w stylu industrialnym są metal, drewno i beton.

Jak zaprojektować wnętrze w stylu industrialnym?

Choć wprowadzenie aranżacji tego typu w małych wnętrzach jest wyzwaniem, to stosując się do kilku podstawowych reguł, będziesz w stanie przenieść niepowtarzalny charakter industrialnego wnętrza do twojego domu.

Jak wykończyć industrialne wnętrze?

Wprowadź kilka charakterystycznych dodatków. Świetnie sprawdzą się przedmioty z dawnych epok, np. stara maszyna do pisania. Oprócz tego zaopatrz się w metalowe lampy i kolorowe plakaty w stylu popart.