dodatkowe pomieszczenie pod schodami
18
paź

Wykorzystanie przestrzeni pod schodami

Schody wewnątrz domu często są elementem nieustawnym i zajmującym wiele przestrzeni. Swoją masywną konstrukcją sprawiają u domowników wrażenie przytłoczenia, a pusta wnęka służy jedynie do gromadzenia kurzu. Ale czy tak musi być już zawsze? Nasi projektanci przedstawiają kilka wspaniałych pomysłów, jak w pełni wykorzystać potencjał schodów wewnętrznych.

szuflady wysuwane ze stopni schodów

Zabudowane pomieszczenie lub szafa

Przysłowiowa „komórka” rodem z powieści J.K. Rowling nie musi już być niewygodnym problemem. Stworzenie dodatkowego pomieszczenia pod schodami daje wiele możliwości. Zabudowa może posłużyć jako szafa na ubrania, a jeśli schody znajdują się bezpośrednio w przedsionku domu, przeniesienie pod nie szafy z korytarza zwiększy jego powierzchnię, oraz będzie wspaniałym wykończeniem mieszkania. Zamiast szafy w miejscu pod schodami może znaleźć się również dodatkowa komórka do przechowywania narzędzi, rowerów lub przedmiotów, których nie używamy na co dzień.

Ozdoba dla domu

W sytuacji, kiedy schody znajdują się w głębszej części mieszkania, na przykład w salonie, stają się ogromnym polem do popisu dla projektanta wnętrz. Szeroki regał na książki lub dekoracyjna, przeszklona gablota idealnie wpasują się w kompozycję klatki schodowej. Ceglany kominek również może być ciekawym dodatkiem, jednocześnie pełniąc funkcję solidnej balustrady. Do dekoracji okolic schodów można użyć też roślin doniczkowych czy delikatnej kompozycji zdjęć w ramkach.

Własny kąt dla pupila

Trendem w ostatnich latach stało się aranżowanie przestrzeni pod schodami jako wydzielonego pokoju dla zwierząt domowych. Zabudowany, wielopoziomowy labirynt, w którym zadomowi się kot lub dyskretne, a zarazem przestronne posłanie dla psa, to bardzo wygodne rozwiązanie dla właścicieli czworonogów.

Jeśli jesteśmy fanami nieco bardziej egzotycznych pupili, pod schodami możemy zainstalować duże terrarium lub akwarium dla rybek. Będzie ono nie tylko ozdobą, ale też udogodnieniem dla zwierząt, których miejsce do życia zyska więcej przestrzeni.

regał pod schodami

Stwórz z nami dodatkowe miejsce do przechowywania

Po zrealizowaniu naszych pomysłów wciąż odczuwasz problem zatłoczonego mieszkania? Przestrzeń wokół schodów nie jest jedynym sposobem na uzyskanie dodatkowego miejsca. Bardzo eleganckim i dyskretnym zabiegiem będzie zainstalowanie szuflad pomiędzy stopniami. Można w nich przechowywać różne drobiazgi, środki czystości, a nawet pościel! MAZZANI to zespół doświadczonych projektantów. Profesjonalną pomoc przy aranżacji Twojego wnętrza oferujemy na terenie Warszawy i okolic, a także zdalnie w całej Polsce. Napisz do nas, a my zajmiemy się spełnieniem Twoich marzeń o idealnym mieszkaniu.

Pytania naszych klientów:

Jakie pomysły najlepiej sprawdzą się przy schodach w kształcie litery „L”?

Do tego rodzaju schodów zaleca się rozwiązania takie jak, na przykład: niska biblioteczka lub komoda, miejsce dla zwierzaka, kącik pełen roślin doniczkowych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dobudować pomieszczenie pod schodami, jednakże trzeba liczyć się z tym, że nie będzie ono tak przestronne, jak w przypadku prostych schodów.  

Czy w pokoju dla zwierzaka może znaleźć się kuweta?

Jak najbardziej! Z reguły „sypialnie” zwierzaków projektowane są tak, aby była możliwość dotarcia przez opiekuna do wnętrza pokoju. Schowane kuwety są bardzo często stosowanym rozwiązaniem u właścicieli kotów.  

Czy możliwe jest dobudowanie komórki pod schodami z otwartymi stopniami?

Z odrobiną wyobraźni wszystko jest możliwe! Mazzani tworzy projekty dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Napisz do nas, a razem stworzymy pomysł, z którego będziesz w 100% zadowolony.