sypialnia w stylu boho
28
gru

Ekonomiczne lecz ładne i funkcjonalne

Po zakupie mieszkania przychodzi czas na zastanowienie się w jakim stylu chcemy go urządzić? Bywa tak, że nie mamy o tym pojęcia, albo mamy kompletną pustkę w głowie, bo nigdy czegoś takiego nie robiliśmy. Kolejnym problemem może być ograniczony budżet. Jednak nie należy się martwić, bo istnieje wiele możliwości na urządzenie mieszkania w sposób ekonomiczny, a przy tym bardzo ładny oraz funkcjonalny. Zdecydowaną część budżetu przeznaczymy na meble, które zamierzamy używać najczęściej. Należy pamiętać, że można kupić je używane. Najpierw warto zrobić listę wszystkich rzeczy jakie są niezbędne. Pamiętajmy o uszeregowaniu ich względem ważności w zależności od swoich potrzeb.

kwiaty na parapecie, jasne meble

Wyposażenie mieszkania

Czasami sklepy meblowe organizują wyprzedaż swoich produktów, więc warto popatrzeć za tego typu okazjami. Kolejnym krokiem przy urządzaniu mieszkania jest rozeznanie się na lokalnym rynku. Sklepy z używanymi rzeczami bywają prawdziwą kopalnią skarbów, które tylko czekają na to by je ktoś zauważył i kupił. Nowa bejca lub farba może niesamowicie odświeżyć stary mebel. A wydasz na to o wiele mniej w porównaniu z zakupem nowego mebla.

Tani remont

Kolejnym ważnym krokiem przy urządzaniu swojego nowego mieszkania jest zastanowienie się jakie są Twoje ulubione elementy w mieszkaniu. Najprostszym sposobem na nadanie mieszkaniu zharmonizowanego charakteru jest zachowanie spójności elementów architektonicznych i stolarskich. Ważne jest by zamontować stolarkę z tej samej kolekcji. Następnie trzymaj się określonej estetyki, aby wszystko do siebie pasowało.

fioletowe akcesoria w łazience

Tanie upiększenie mieszkania

Białe płytki to zawsze dobry pomysł przy ograniczonym budżecie. Jeśli masz to szczęście urządzać mieszkanie w starym pofabrycznym lofcie koniecznie zadbaj o wyeksponowanie odsłoniętej cegły na wszelkie możliwe sposoby. W sypialni czarne metalowe łóżko doskonale skomponowane z białymi ścianami i szarą pościelą. Oświetlenie w stylu lampek sznurkowych i nowoczesnym stolikiem nocnym. W pokoju o regularnym kształcie i wymiarach skup się na tym by meble miały stosunkowo delikatny wygląd.

Dodatki

Dodatki idealnie zastępują braki w umeblowaniu oraz zasłonią to co nieestetyczne. Dzięki nim nadasz swojemu mieszkaniu odpowiedni charakter i wygląd:

  • poduszki na kanapie czy fotelu będą eleganckim dodatkiem,
  • chodniki świetnie zakryją niedoskonałą podłogę, są dużo tańsze niż dywany,
  • rzeźby i figurki doskonale dopełnią wystrój przytulnego wnętrza,
  • obrazy, zdjęcia czy plakaty ożywią wnętrze i zatuszują niedoskonałości,
  • lustra pomogą optycznie powiększyć małe mieszkanie i wprowadzą do niego więcej elegancji.

Na sam koniec pozostaje nam skupić się na oświetleniu, które w urządzeniu mieszkania odgrywa bardzo dużą rolę, ale wcale nie musi być drogie. Dobrane oświetlenie jest bardzo istotnym elementem w pomieszczeniu gdyż eksponuje to co mamy najlepsze w mieszkaniu. Ponadto światło sprawia, że mieszkanie będzie bardziej stylowe i eleganckie.

pokój dla dziewczynki

Efektywne urządzanie mieszkania

Urządzanie mieszkania z ograniczonym budżetem może być kreatywnym i efektywnym procesem. Nasz doświadczony projektant wnętrz z MAZZANI specjalizuje się w projektowaniu oszczędnych wnętrz, pozwalając klientom osiągnąć styl i funkcjonalność bez nadmiernych kosztów. Dzięki naszemu architektowi wnętrz możesz skorzystać z pomysłów, które optymalizują przestrzeń i wykorzystują ekonomiczne rozwiązania, tworząc przy tym piękne i praktyczne wnętrze, które odzwierciedla Twoje unikalne potrzeby i preferencje. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.