marmurowe szafki nocne, pikowane łóżko
12
kwi

Nurt rodem z pałacu 

Stylistyka ta wywodzi się z XX wieku, gdy w mieszkaniach przewodził minimalizm i pragmatyzm. Tęsknota za czymś bardziej wyszukanym rosła, toteż narodził się glamour – miał on umożliwić cofnięcie się do przepychu, zmysłowości i zdobień baroku. Jego kolejnym zadaniem było wywoływanie zachwytu poprzez swoje obłe kształty, blask, paletę barw, faktury oraz miękkie tkaniny. Rozpowszechnił się za sprawą największych hollywoodzkich gwiazd, lecz mimo upływu lat, motyw ten stale pojawia się na językach osób z branży wnętrzarskiej. 

Wyróżnia go wyjątkowe, ekskluzywne wyposażenie, które raduje oko i dodaje smaku oraz charakteru aranżacji. Przy glamour, pierwsze skojarzenia przywodzone na myśl, to między innymi luksus, prestiż, ale również nowoczesność oraz elegancja, przekładające się na elastyczność stylu, który doskonale sprawdzi się w dowolnym pomieszczeniu – salonie, jadalni, sypialni, łazience, a nawet korytarzu lub kuchni. Nie można jednak zapomnieć o drugiej stronie medalu, bowiem glamour nie jest najłatwiejszy w aranżacji. Decydując się na dom czy mieszkanie w stylu glamour, trzeba pamiętać po pierwsze o umiarze – aby z namysłem dobierać kolory, tkaniny, wzory czy motywy. Nieodpowiednio skomponowane meble i dodatki bardzo łatwo przytłoczą wnętrze, a nawet mogą sprawiać wrażenie kiczowatych i nadmiernie strojnych, dlatego należy bardzo uważać, by uniknąć aranżacyjnego faux-pas. 
 

szklany stolik kawowy, pikowana kanapa

Glam w pigułce 


Nurt ten kocha wszystko, co nietuzinkowe, połyskliwe i wytworne. W estetykę tak urządzonych wnętrz idealnie wkomponują się lustrzane fronty, kryształowe żyrandole, a także zwierciadła w bogato zdobionych ramach. Jeżeli morze dodatków wpisuje się w Twój gust, ta stylistyka jest wręcz stworzona dla Ciebie! Aranżując w ten sposób pomieszczenia pamiętaj, żeby nie przesadzić z fantazyjnymi akcentami. W sytuacji, w której stawiasz na bibeloty bogate w zdobienia, zrezygnuj z wzorzystych tapet i materiałów. A skoro mowa o tapetach – glamour je uwielbia. W szczególności flokowane, tłoczone w efektowne, barokowe wzory oraz te z połyskiem. Świetnie sprawdzą się także lamperie i listwy sufitowe. 

A co z barwnymi fuzjami? Są jak najbardziej pożądane, jednak tylko w najszlachetniejszych wersjach. Aby duch luksusu i elegancji był dobrze odczuwalny w Twoich czterech kątach, świetnym rozwiązaniem jest komponowanie bieli z czernią. Przykładowo, na podłogach może zawitać mozaika w romby. Stół natomiast może zalśnić czarnym, marmurowym blatem. Całość warto dopełnić pikowaną sofą obitą welurem. 
 

Paleta barw pełna szyku i luksusu 

Styl we wnętrzach najlepiej podkreślić kolorami, które postrzegane są za eleganckie i szlachetne. Mogą to być między innymi:  

  • biele i czernie, 
  • odcienie szarości, 
  • beżowe tony, 
  • rubinowe czerwienie, 
  • granaty i fiolety, 
  • butelkowe oraz szmaragdowe zielenie. 

Odrobinę blasku do przestrzeni wprowadzą za to złoto oraz srebro – barwy, które od razu przywodzą na myśl luksus, przepych, a także dobry gust. Klasyczne pigmenty w towarzystwie tych błyszczących akcentów pozwolą duchowi Hollywood zamieszkać w Twoim domu. 
 

biała wyspa z połyskującym frontem

Wyposażenie w stylu glamour 

Nie da się stworzyć funkcjonalnego mieszkania bez dobrze dobranych mebli. W stylu glamour są one szczególnie ważne – odpowiednie modele dodają wnętrzu charakteru i zmysłowości. Zatem jak powinno wyglądać umeblowanie? Zaczynając od kształtów – w tym stylu rewelacyjnie odnajdą się meble obłe, delikatne, o zaokrąglonych rogach. Glam wprost ubóstwia romantyczne fale i subtelne załamania (przykładowo na oparciach krzeseł i foteli, nogach od stolika, czy blacie komody). 

Tak samo ważne są materiały użyte do wykonania wystroju. Świetną opcją będzie wykorzystanie marmuru, szkła, cegły, metalu, ale i surowego, dostojnie wyglądającego drewna, które można uwzględnić przy regałach, stołach jadalnianych, stolikach kawowych i rzecz jasna – podłogach. Meble służące nam do wypoczynku, takie jak fotele, krzesła i sofy, powinny być obite miękkim, przyjemnym w dotyku materiałem, natomiast najbardziej typowe dla stylu elementy to szezlongi, szklane barki, ława kawowa, ale przede wszystkim konsola, która doskonale zastąpi komodę. 
 

Akcenty dopełniające wnętrze 

W stylu glamour bezkonkurencyjnie królują żyrandole – fenomenalne, okazałe, szklane i odbijające światło. Taki model idealnie odnajdzie się w jadalni nad stołem. W ten sposób będzie przyciągał spojrzenia zarówno domowników, jak i gości oraz wprowadzi luksus do przestrzeni. W pozostałych pomieszczeniach możesz umieścić lampy stojące z ozdobnymi kloszami, kinkiety o finezyjnych kształtach i wykonane ze szkła czy drewna lampy wiszące. Nawet mimo tak efektownego oświetlenia, lokum nie będzie kompletne bez luster, które będą prezentować się wspaniale, gdy zawisną nie tylko w łazience czy przedpokoju, ale i sypialni oraz jadalni.

Te w bogato zdobionych ramach optycznie powiększą pomieszczenie i zastąpią kolorowe obrazy czy pełne akcesoriów regały. Zadbaj również o żywe bukiety w wazonach ze szkła, rośliny w ceramicznych donicach i świeczniki inspirowane barokiem. Na sofach ułóż miękkie poduszki i ciepły pled, a na podłodze rozłóż jasny dywan. Nie zapomnij także o kominku, dzięki któremu uzyskasz we wnętrzu przytulną atmosferę. 

złote lustra, marmurowe umywalki

Współpraca z nami to inwestycja w komfort Twojego mieszkania

Skoro wiesz już na czym polegają wnętrza pełne bogactw i luksusu oraz czym konkretnie charakteryzuje się styl glamour, możesz stwierdzić, czy jest to coś dla Ciebie. Jeżeli jednak dalej masz wątpliwości, warto sięgnąć po pomoc fachowca, który nie tylko odpowie na wszystkie pytania, ale przy zdecydowaniu się na wnętrzarską metamorfozę, zagwarantuje Ci fenomenalną przemianę wnętrz. 

Pytania naszych klientów:

Jakie kolory dominują w glamour?

Styl kojarzony z przepychem, bogactwem i luksusem przekłada się rzecz jasna na gamę kolorystyczną, w skład której wchodzą te najszlachetniejsze barwy. Urządzając takie wnętrza warto wybrać: biele, czernie, szarości, beże, rubinowe czerwienie, granaty, fiolety i butelkowe oraz szmaragdowe zielenie. 

Jakie meble oddadzą charakter glamour?

Duch nurtu będzie wyraźnie odczuwalny wraz z luksusem. Warto więc zdecydować się na wprowadzenie do wnętrz typowych mebli dla stylistyki. Są to m.in. szezlongi, szklane barki, złoto-szklana ława kawowa i konsola.