kanapa w salonie z poduszkami
13
lip

Sposób na szczęśliwe życie i harmonijne wnętrza

Jak wiadomo to, czym się otaczamy, jak mieszkamy ma wpływ na nasz nastrój, a co za tym idzie na poczucie szczęścia. Od sposobu aranżacji wnętrza zależy czy będziemy czuć się w nim dobrze. Dlatego tak ważne jest, aby meble tudzież dodatki w domu tworzyły poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Najwyższym poczuciem szczęścia w Europie cieszą się Duńczycy, co w dużej mierze jest spowodowane ich filozofią życia. Hygge to nie tylko wystrój wnętrz, ale ogólnie sposób na życie według wyznawanych wartości. 

Sypialnia w stylu hygge

Sekret duńskiego stylu

Styl życia hygge został zapoczątkowany w XIX wieku w Danii, a następnie trafił do pozostałych krajów skandynawskich. Bazuje on na czerpaniu radości z małych rzeczy, prostych codziennych czynności, bycia tu i teraz oraz dostrzegania pozytywów. 

Wnętrze w stylu hygge

Wnętrze w tym stylu to przede wszystkim przytulność, wygoda i komfort. Szybko zapadający zmrok w okresie jesienno – zimowym i inne warunki atmosferyczne w Skandynawii spowodowały, że mieszkańcy tych rejonów postanowili znaleźć sposób na to, aby zwiększyć poczucie szczęścia i poprawić nastrój na co dzień. Tym właśnie sposobem powstała filozofia hygge, która bazuje przede wszystkim na bliskich relacjach międzyludzkich, nieśpieszeniu się, czerpaniu radości z codziennych najdrobniejszych rzeczy.

Podstawą jest przytulne, ale skromne wnętrze i życie w kontakcie z naturą. Tak naprawdę mieszkania w tym stylu są urządzone w zgodzie z własnym gustem, niemniej zawsze bazuję na prostych i naturalnych elementach, takich jak wygodne fotele, drewniane łóżka czy dodatki w postaci świec i rodzinnych pamiątek. Stawia się na minimalizm, a unika plastiku i innych syntetycznych materiałów.

Przytulne dodatki stylu hygge

Meble

Najlepiej sprawdzają się te w stylu skandynawskim, czyli naturalne i proste w jasnych kolorach. Powszechne jest również używanie starych mebli i odnawianie ich taki sposób, aby pasowały do wnętrza. Z pewnością w mieszkaniu w stylu duńskim nie uświadczymy dużych meblościanek czy wyposażenia w jaskrawych kolorach i ze sztucznym obiciem. W mieszkaniu w stylu hygge nie może zabraknąć takich mebli jak:

  • łóżko z drewnianą ramą,
  • minimalistyczna szafa na ubrania,
  • prosty regał na książki,
  • fotel z naturalnym obiciem,
  • prosty stół w jadalni lub kuchni.

Charakterystyczne elementy w stylu hygge 

Na ten nurt składa się wiele elementów, które tworzą jedną spójną całość i wyjątkowy nastrój. Są nimi m. in.: 

  • biała prosta zastawa stołowa, porcelanowe lub kamienne donice do kwiatów, metalowe kubki na napoje,
  • tkaniny – przede wszystkim naturalne takie jak bawełna, len, wełna,
  • pamiątki rodzinne, ramki ze zdjęciami w delikatnej stonowanej kolorystyce, najlepiej takie, które są wykonane z surowego drewna, białe, beżowe lub jasnoniebieskie. Tego typu pamiątki pomogą zbudować przyjazną atmosferę,
  • świece, kominki lampiony, czyli ciepłe i nastrojowe światło, które stworzy idealny nastrój do relaksu,
  • kominki zapachowe, które wpłyną aromaterapeutycznie.
jasna łazienka, chodnik na podłodze

Wyjątkowe aranżacje wnętrz

Niezależnie od tego, czy marzysz o wnętrzu urządzonym zgodnie z duńską filozofią hygge, czy też o takim w zupełnie innej aranżacji to serdecznie zapraszamy do współpracy. Możemy zagwarantować, iż zespół MAZZANI dołoży wszelkich starań, aby efekt końcowy spełniał Państwa oczekiwania. Zachęcamy do współpracy nie tylko osoby z Warszawy i okolic, ale również z innych części Polski, ponieważ wszelkie projekty jesteśmy w stanie wykonać zdalnie. 

Pytania naszych klientów:

Skąd się wziął styl hygge?

Styl hygge został zapoczątkowany w XIX wieku w Danii, a następnie rozprzestrzenił się na inne kraje Skandynawii. Zrodził się przede wszystkim ze względu na pogodę i krótki dzień w okresie jesienno – zimowym. 

Na czym polega styl hygge?

Styl hygge polega przede wszystkim na cieszeniu się małymi rzeczami, byciu tu i teraz oraz na tworzeniu wnętrza, które da poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Bardzo ważny jest również kontakt z naturą. 

Jakie dodatki do mieszkania w stylu hygge?

Styl hygge to jasne kolory, naturalne materiały i wszystko, co kojarzy się z relaksem, bezpieczeństwem i przytulnością. Stosuje się tutaj jasną ceramikę, pamiątki rodzinne, świeczki i kominki zapachowe.