salon z fotelami ława i stolik
13
sty

Drobiazgi są ważne

Komoda jest bardzo praktycznym meblem w każdym domu, który oprócz funkcji przechowywania rzeczy może również spełniać funkcję dekoracyjną, a nawet może stać się centralnym punktem aranżacji salonu. Komodę możemy wyeksponować na kilka różnych sposobów dzięki zastosowaniu kilku dodatków. Zastanówmy się jak ozdobić nasz mebel tak aby przyciągał spojrzenia? 

Czego użyć do dekoracji mebla? 

Nieważne jakiego stylu jesteśmy fanami. Bywa tak, że połączenia nieoczywiste zdają się być najlepsze i poprzez to tworzą wyjątkową dekorację. Czego więc użyć do dekoracji komody by wyglądała stylowo i robiła wrażenie? 

Sztuka 

Jedną z najczęściej stosowanych metod dekoracji komody są obrazy. Możemy postawić je na komodzie albo zawiesić na ścianie tuż nad nią. Jednak, gdy zdecydujemy się na jeden dużego formatu obraz najlepiej wówczas zrezygnować z dużej ilości pozostałych ozdób. Aby uzyskać odpowiedni efekt ważne jest, aby obraz był umieszczony w wyrazistej ramie. Ma to zastosowanie w przypadku, gdy obraz jak i ściana za komodą są w tych samych kolorach lub bardzo podobnych. Obraz również może być idealnym tłem dla pozostałych dodatków. Odpowiednią dekoracją komody mogą również stanowić zdjęcia. Te z kolei można umieścić nad komodą w różnych ramkach tak by nadały całości odpowiedniego wyglądu.  

 Lustra 

Następnym elementem udekorowania komody może być lustro. I tak samo jak w przypadku obrazu możemy postawić je na komodzie lub zawiesić kilka centymetrów nad nią. Często spotykanym rozwiązaniem w tym przypadku jest lustro okrągłe w ładnej ramie. Tego typu trik stosuje się, gdy chcemy optycznie powiększyć metraż pokoju. I właśnie dlatego jest idealnym pomysłem na zastosowanie w małych wnętrzach. Natomiast jeśli zdecydujemy się na udekorowanie lustrem to pamiętajmy o tym by zrezygnować z dużej ilości pozostałych dodatków.  Odpowiednio dobrane lustro może stworzyć iluzję większej ilości dodatków, co niestety poskutkuje nieestetycznym zagraceniem komody, a tego przecież nie chcemy. 

Książki 

regał z książkami

Następnym dobrym pomysłem na udekorowanie komody są książki. W przypadku tego typu dekoracji mamy naprawdę szerokie pole do popisu, ponieważ występują one w różnych kolorach i rozmiarach. A ich okładki często posiadają ciekawe, kolorowe struktury. 

Wazony 

Jeżeli myślisz o tym w jaki sposób udekorować komodę w salonie to należy wybrać wazon. Nie ma to jak klasyczny, elegancki, szklany wazon. Jego przejrzystość i zarazem prostota idealnie pozwolą na pokazanie piękna kwiatów jakie w nim umieścisz. Jeśli należysz do tych bardziej odważnych nic nie stoi na przeszkodzie by popracować z dziełami sztuki szklanej, które wprost idealnie komponują się z kolorami różnych roślin. Dzięki temu możliwe jest ułożenie pięknej i ciekawej kompozycji. 

kuchnia

Figurki  

Dekoracje na komodę mogą być naprawdę przeróżne. Bardzo kreatywnym rozwiązaniem są tutaj figurki. Mogą to być pamiątki z podróży po innych krajach lub po prostu figurki aniołków, których pełno dziś na rynku. Tego rodzaju rozwiązanie sprawi, że w Twojej pamięci na zawsze pozostaną te najlepsze wspomnienia i przeżycia, które towarzyszyły Ci podczas różnych wycieczek.  W odpowiednio dobrany sposób taka dekoracja sprawi, że będzie ona niekonwencjonalna i ciekawa zarazem. Jeśli w salonie masz dużą masywną komodę pamiętaj o tym by dekoracje na niej umieszczone były jak najbardziej minimalistyczne. Tego typu mebel sam w sobie jest niesamowitą ozdobą. Warto więc zastosować tutaj małe dodatki, które będą stanowić tylko pewnego rodzaju dopełnienie. I pamiętaj taka zasada działa także w drugą stronę. Czyli mała skromna komoda potrzebuje dużej ilości dodatków, aby wywołać niezapomniany efekt. Komoda daje ci ogromne możliwości na pokazanie jakim jesteś kreatywnym człowiekiem.  

książki i inne ozdoby na regale

Przywiązujemy wielką wagę do detali

Jeżeli lubisz luksusowe wnętrza z ładnie udekorowanymi meblami skontaktuj się z nami. MAZZANI wykona za Ciebie projekty aranżacji przestrzeni. Pracujemy na terenie Warszawy i w jej okolicach.