salon z antresolą
12
kwi

Potencjał antresoli we wnętrzu

Antresola jest świetnym rozwiązaniem na wykorzystanie maksimum potencjału niewielkich przestrzeni. Możemy na niej urządzić sypialnię, salon, biblioteczkę, domowe biuro lub schowek. Często pełni też ona funkcję, tzw. punktu widokowego na cały salon. Jak urządzić przestrzeń na antresoli? Wystarczy trochę kreatywności. Sprawdź, jakie to proste! 

Pokój z antresolą wykorzystaj przestrzeń! 

Słysząc o antresoli, mamy przed oczami zazwyczaj widok wysokiego oraz przestronnego wnętrza z wieloma meblami. Jest to dobry wybór dla aranżacji pokoju dziecka czy nastolatka. Nie jest to jedyne rozwiązanie. Możemy stworzyć w naszym pomieszczeniu antresolę z niższym sufitem. Taka opcja pozwoli nam na aranżację sypialni, biblioteczki, czy domowego biura.  

Sypialnia  

Antresola jest doskonałym miejscem, żeby stworzyć tu przytulny kącik, jakim jest sypialnia. Potrzebne jest niezbyt wysokie łóżko, może być nawet sam materac. Pościel wraz z poduszkami, sama w sobie może pełnić rolę dekoracji. Obok łóżka możemy postawić małą szafkę nocną, a na niej lampkę, która posłuży do oświetlenia przestrzeni, np. przy czytaniu książki. Sypialnia w pokoju z antresolą nie wymaga wysokiego pomieszczenia, dlatego takie wnętrze możemy stworzyć nawet w bloku.  

kino domowe na antresoli

Biuro lub biblioteczka  

Jeśli wnętrze naszej antresoli jest dość wysokie, dobrym pomysłem będzie zaaranżowanie w nim biura lub biblioteczki. W przypadku domowego home office, nasze miejsce powinno pomieścić małe biurko, wygodne krzesło oraz regał na książki i dokumenty. Jeśli chodzi o aranżację biblioteczki wystarczy półka, duży, przytulny fotel i odpowiednie oświetlenie. 

Kino domowe 

Innym pomysłem na zagospodarowanie wnętrza antresoli, jest kino domowe. Nie potrzebujemy wcale wysokiego sufitu by stworzyć filmowy klimat. Wystarczy materac, poduszki i koc by stworzyć miękkie legowisko do kinowego seansu oraz biała ściana i projektor. 

Aneks kuchenny 

W przypadku aranżacji wnętrza na antresoli, często zapominamy o tym, co będzie znajdowało się pod nią. Jeśli sufit będzie na tyle wysoko, możemy umieścić tu mały aneks kuchenny. Jeśli natomiast sufit będzie nieco niżej, zalecamy aranżację małego kącika wypoczynkowego.  

biblioteczka na antresoli

Pokój dla dziecka z antresolą 

Dzieci uwielbiają przestrzeń i zabawy na wysokości. Niejedno dziecko marzy o zabawie w domku na drzewie lub ściance wspinaczkowej na placu zabaw. Jak stworzyć idealne wnętrze dla małej i tej trochę większej pociechy? 

Pokój dla chłopca 

Jak zaprojektować pokój z antresolą dla chłopca? Oprócz strefy sypialnianej, w której Twoja pociecha będzie głównie spać, zorganizuj mu miejsce do zabawy. Jeśli posiadamy więcej miejsca warto rozłożyć tam miękki dywan, koce lub małe tipi, które będzie służyć za bazę. Na dolnej części pomieszczenia znajdzie się łóżko, biurko oraz szafa, a strefa zabaw będzie oddzielona.  

Pokój dla dziewczynki 

Podobnie, jak w przypadku pokoju dla chłopca, dobrym pomysłem będzie oddzielenie strefy sypialnianej od placu zabaw. Tutaj możemy odwrócić role i na antresoli zdecydować się na łóżko odpowiednio zabezpieczone, a na dole zostawić jedynie szafę oraz biurko, tak by nie zagracać powierzchni przy łóżku. Dobrym pomysłem będzie też zawieszenie hamaka lub huśtawki.  

Pokój nastolatka 

Pokój nastolatka nieco będzie różnić się od pokoju dziecka, ze względu na różnicę wieku. Dobrym pomysłem będzie, w przypadku nastoletniego chłopca, zaaranżowanie strefy antresoli na mini siłownię. Dolna część niech posłuży za sypialnię z miejscem na biurko do nauki i szafę. 

W przypadku dorastającej dziewczynki, górną część można zaadaptować jako miejsce do spotkań z koleżankami, stawiając dwa wygodne fotele i mały stolik. Innym pomysłem będzie urządzenie garderoby z wielkim lustrem i pufą na środku.  

antresola w salonie

Projektowanie wnętrz to dla nas sztuka

Jak widać aranżacja wnętrza z antresolą nie jest wcale tak trudna. Wystarczy odrobina fantazji, kreatywności i możemy zorganizować wymarzoną przestrzeń. Specjaliści z MAZZANI chętnie zaaranżują Twoją przestrzeń.

Pytania naszych klientów:

Jakie są pomysły na aranżację miejsca z antresolą?

Pomysłów na aranżację pomieszczenia z antresolą jest wiele. Może to być sypialnia, domowe biuro, biblioteczka, pokój dziecięcy, pokój nastolatka czy też punkt widokowy na salon. 

Czym jest antresola w mieszkaniu?

Jest to górna część pomieszczenia, która znajduje się nad oddzielającym je stropem. 

Czy można urządzić kino na antresoli?

Aranżacja kina domowego na antresoli będzie dobrym pomysłem, jeśli posiadamy na niej białą, czystą ścianę. Wystarczy tylko projektor, materac, koc oraz kilka poduszek.