sypialnia
13
kwi

Dla kogo styl art deco?

Kochasz początki dwudziestego wieku i zachwycasz się sztuką w tamtym okresie? Styl art deco jest idealny dla Ciebie. Zachwyca on swoją elegancją i luksusem dając poczucie przeniesienia się o sto lat wstecz. Możemy go zaobserwować w filmie Wielki Gatsby

Historia

Styl ten trwał od 1919 do 1939 roku. Panował w malarstwie, architekturze oraz grafice. Jego powstanie było buntem przeciw secesji, która nie miała w sobie dyscypliny i łatwego przekazu. Dopiero dzięki art deco zaczęto produkować bardziej nowoczesne wyroby z myślą o funkcji i wpływie na fizyczne i społeczne otoczenie człowieka, bez zbędnych przemyśleń. Takie przedmioty były wykonywane z dbałością o najmniejsze detale, przez co tylko ludzie o dużych majątkach mogli sobie na nie pozwolić.   

Geometria wnętrza

Art deco wyróżnia się dużą ilością geometrycznych wzorów, które wzbogacają pomieszczenia. Popularne jest lustro w kształcie koła, wzór Chevron na ścianie lub tkaninie, ozdoby z promieniami, romby i trójkąty. Najlepiej, aby te przedmioty były w dużej wielkości, ponieważ dość powszechne jest myślenie, że to co duże, jest drogie. Różne antyki, jak obrazy, stoły lub fotele też są mile widziane. Najlepiej zbliżą nas do stylu lat dwudziestych ubiegłego wieku. Ważne, żeby nie przeładować wnętrza, aby uniknąć wrażenia chaosu i braku gustu. To szczególnie ważna rada dla osób dysponujących małymi pomieszczeniami. 

złote lustro w kształcie koła

Kolorystyka wnętrza

Złoto to coś, co ludzie zawsze kochali i nadal kochają. Dodatki o tym kolorze są wręcz wymagane w art deco. Idealnym tłem do niego będą jasne barwy, które wyeksponują żywsze przedmioty i powiększą optycznie pomieszczenie. Jaskrawe barwy też będą dobrym pomysłem. Pasują one do cięższych, drewnianych mebli, dlatego nie musimy się ich obawiać. Nuta kolorystycznego szaleństwa zostanie zbilansowana klasycznym umeblowaniem. Jeżeli nie lubisz jednego koloru na ścianie, dobrym zamiennikiem będą wzorzyste tapety z geometrycznymi wzorami. Dzięki nim pomieszczenie nie będzie się wydawało nudne i bez smaku. 
 

Tkaniny i faktury

Aksamit i satyna idealnie pasują do wnętrza inspirowanego sztuką sprzed stu lat. Łagodzą wnętrze i nadają blasku. Oprócz nich dobrze sprawdzą się skórzane sofy, fotele oraz futrzane koce. Kiedyś wszystko było produkowane z naturalnych materiałów, jednak teraz, aby dbać o środowisko i koszty, wybiera się sztuczne zamienniki. Dla jeszcze lepszego efektu ekstrawagancji można wykorzystać marmur, błyszczącą mosiądz, jasny metal a na podłogi położyć ciemne i ciepłe panele z drewna.  

skórzana kanapa i fotele

 
Uczynimy Twoje wnętrza funkcjonalnymi i pięknymi

Art deco to nie jedynie bogate dodatki, ale także idealnie ułożona kompozycja. Dbałość o najmniejsze detale to jedna z cech tego stylu. Najmniejsze niedociągnięcia są surowo zabronione. Konsekwentnie musimy trzymać się jednego motywu oraz jednego rodzaju kruszców a różnego rodzaju dodatki muszą odwzorowywać się wysoką jakością wykonania. Produkowane przez rzemieślników elementy codziennego użytku musiały być perfekcyjne i dlatego wykonywano je z drogich materiałów, takich jak kość słoniowa, heban czy marmur. MAZZANI zaaranżuje praktyczne i nowoczesne wnętrze.

Pytania naszych klientów:

Co charakteryzuje styl art deco?

Styl art deco charakteryzuje wielka elegancja, idealna kompozycja oraz kosztowne dodatki. Połączone ze sobą złoto, geometria i antyki, tworzą pomieszczenia z lat dwudziestych ubiegłego wieku. To wszystko daje niesamowite odczucia i nastrój godny wydanych pieniędzy.  

Czym się różni art Deco od secesji?

Głównym założeniem secesji było wyrażenie przez artystów ich emocji zamiast trzymania się perfekcji. Projektanci stosowali miękkie, płynne kreski, które były przeciwieństwem doskonałych, ostrych linii stosowanych w art deco.