salon z kwiatami
28
gru

Czyli jak łączyć harmonijnie różne style

Eklektyzm to łączenie różnych stylów. Najczęściej łączy się w ten sposób styl klasyczny z nowoczesnym. Wnętrza określane jako eklektyczne to wnętrza różnorodne. Wnętrza o wyglądzie eklektycznym są:

  • ciekawe,
  • intrygujące,
  • nietuzinkowe.

Dlatego eklektyzm ma tak wielu wielbicieli. Eklektyzm to styl pozwalający na łączenie w jednej aranżacji elementów pozornie nie pasujących do siebie. Styl jest swobodny, powstały na przełomie XIX i XX wieku. Pracownie architektoniczne od dawna lubią łączyć ze sobą różne kierunki sztuki wnętrzarskiej.

eklektyczna komoda

Cechy eklektyzmu

Dobrze zaaranżowany dom w stylu eklektycznym to wnętrze, w którym wymieszanie stylów staje się widoczne na pierwszy rzut oka, przy tym jest doskonale dobrane i skomponowane. Wszystko to wykonane jest ze smakiem w dobraniu poszczególnych elementów wyposażenia. To również wyjątkowość poprzez możliwość łączenia przedmiotów z różnych epok i stylów. Jest świetnym sposobem na oderwanie się od jednotorowego myślenia. Styl eklektyczny łączy w sobie prostotę i wyjątkowość.

Eklektyczne meble – czyli jakie?

Z reguły wykonane są z gatunków rodzimego drewna. Tańsze wersje robione były z sosny i pokrywane fornirem. Natomiast najczęściej stosowanym drewnem do wyrobu mebli było drewno dębowe, a także różne gatunki drewna egzotycznego, jak na przykład mahoń. Meblami typowymi dla tej epoki są zdobione kredensy i sekretarzyki.

białe szafki, drewniany stół w kuchni

Eklektyczne wnętrza

Współczesny eklektyzm sporo zaczerpnął z epok już minionych. Wprost idealnie łączy stare z nowym i mieszankę różnych stylów. Eklektyzm jako styl w architekturze wymaga sporego wyczucia.

Eklektyzm to:

  • idealne łączenie kilku wzorów, barw i form,
  • odwaga w zestawieniu różnych faktur i materiałów,
  • łączenie starego z nowym,
  • dobieranie stylów do siebie poprzez odpowiednie proporcje,
  • eklektyzm lubi łączyć w sobie sprzeczności, z których tworzy uporządkowany chaos,
  • jest świetnym rozwiązaniem dla osób kreatywnych ceniących oryginalne rozwiązania- eklektyzm daje możliwość szybkiej metamorfozy,
  • lubi łączyć przeciwieństwa i stylizować nowe rzeczy na wzór poprzednich lat.

Dzięki eklektycznemu stylowi można zaaranżować swoje wnętrza w taki sposób o jakim marzysz. Nie bój się połączeń, które robią wrażanie, nie pasujących do siebie. Zamiast tego pomyśl co można zrobić by stały się jednolitą całością.

lustra w złotych ramach

Kreuj wyjątkowe wnętrza w stylu eklektycznym

Styl eklektyczny to wyjątkowe połączenie różnych estetyk i epok, tworzące unikalne wnętrza. Nasz doświadczony projektant wnętrz z MAZZANI specjalizuje się w projektowaniu mieszkań w tym stylu. Eklektyzm oferuje nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz, gdzie każdy element ma swoje znaczenie. Dzięki naszemu architektowi wnętrz, możesz osiągnąć spójność i harmonię w tym zaskakującym stylu, odzwierciedlającym Twoją osobowość i wyrażającym Twoje preferencje. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.