28
gru

Loft, niesamowite poczucie wolności

Styl loftowy to bardzo modny i popularny motyw, jeżeli mówimy o wystroju wnętrz. Tego typu trend przywędrował do Polski ze Stanów zjednoczonych. Popularność zdobył w USA w latach 60 i 70 XX wieku, gdy trzeba było zagospodarować pomieszczenia pochodzenia pofabrycznego. Takie lokale świetnie zdały egzamin jako galerie artystyczne, a nieco później mieszkania. W Polsce również istnieje dużo tego typu obiektów. Z powodzeniem staramy się przenieść tego typu design do mieszkań , które są niewielkie. Styl loftowy to przede wszystkim prostota i surowość. Tego typu klimaty można osiągnąć poprzez pozostawienie cegieł na ścianie, betonu na sufici, czy mikro cement na podłodze. Dobrym pomysłem, jeżeli chodzi o pokazanie stylu loftowego w mieszkaniu jest pozostawienie widocznych instalacji elektrycznych. A jeżeli w niektórych miejscach widoczny będzie ubity tynk, beton lub cegła to mieszkanie tego typu będzie jeszcze bardziej charakterystyczne. Styl loftowy to przede wszystkim styl surowego wnętrza. Jednak mimo użytego surowego betonu i szarych kolorów widocznych niemal wszędzie w tego typu wnętrzach, potrafią być one również przytulne. Każdy budulec jak kamień, czy cegła daje wrażenie przytulności, jeżeli odpowiednio go podświetlimy. W opisywanym stylu dominują kolory:

  • rdzy,
  • grafitowe,
  • szare z elementami niebieskiego i zielonego koloru.
grafitowe wnętrze kuchni

Dodatki w stylu loft

Doskonałym pomysłem jest połączenie drewna z betonem, czy drewna z naturalną cegłą. W stylu tego typu bardzo ważne jest by podłoga wykonana była z naturalnych desek. Blaty kuchenne warto wykonać z dębowego drewna. Wskazane byłoby wykonanie parapetów i półek na ścianie również z takiego materiału. Mieszkania stylu loft to mieszkania klimatyczne i bardzo przytulne. Aby je ożywić wystarczy postawić żółty fotel lub zieloną kanapę w salonie.  Styl loftowy to także kolory szare, białe i popielate. Ale najtrafniejsze jest ich połączenie, kolorów żółtych, zielonych i niebieskich. Nie należy z nimi jednak przesadzać. Powinny one stanowić jedynie dodatek, aby wyeksponować mebel lub część danego pomieszczenia.

sypialnia na poddaszu

Lampy w stylu loft

Następnym ważnym elementem loftowym w wyposażeniu mieszkania jest oświetlenie. Bardzo praktyczne w tym nurcie są szynoprzewody, do których zamontowane będą odpowiednio duże reflektory. Warto także zamontować lampy z metalowymi kloszami, czy drucianą oprawą. Ponadto stawiamy na całkowitą prostotę. W aranżacjach loft królują także duże stojące lampy typu reflektor, które idealnie podkreślają wnętrza. Dobrze dobrane oświetlenie nie tylko ma znakomity wpływ na wystrój, ale również doskonale oddają charakter stylu loft. Nieco innym sposobem oświetlenia tego typu przestrzeni są modne żarówki zawieszone na długich przewodach elektrycznych, które warto wyeksponować.

Łazienka w stylu loftowym

Jeżeli mamy już mieszkanie w stylu loftowym dobrze byłoby, aby nasza łazienka również też była podobnie urządzona. Najlepszy efekt daje nam beton architektoniczny na ścianach łazienki. Tym sposobem otrzymamy surowy klimat, tak bardzo charakterystyczny dla tego kierunku. Ponadto urządzenia sanitarne wykonane z tego surowca jak najbardziej będą pasowały do klimatu stylu loft. Jeśli chcemy mieć bardziej tradycyjny i przytulny efekt można wykorzystać czarną ceramikę, oraz wplecenie do aranżacji drewna, które bardzo dobrze ociepli wnętrze.

czerwona, surowa cegła w kuchni

Styl loft w mieszkaniu

Loft to styl, w którym najważniejsze są duże otwarte przestrzenie – przede wszystkim brak podziałów między pomieszczeniami, co optycznie powiększa wnętrze i zarazem daje nam niesamowite poczucie wolności. Podobny efekt można uzyskać wykorzystując jasne kolory. Zatem najlepiej będzie wykorzystać odcienie szarości i bieli, które dodatkowo dodadzą surowego klimatu. Mile widziane są również różnego rodzaju odcienie turkusowe i ciemno czerwone. Ważne by całość miała niczym nie skrępowany wymiar i wyglądała na nieco surowy, ale przytulny. Nasz doświadczony architekt wnętrz MAZZANI to ekspert w projektowaniu wnętrz loftowych. Dzięki naszym usługom projektowania i aranżacji wnętrz, Twoje mieszkanie nabierze surowego uroku, zachowując jednocześnie wygodę i funkcjonalność. Pozwól nam stworzyć przestrzeń, która odzwierciedli Twój unikalny styl. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.