minimalizm
28
gru

Ład, harmonia, prostota, porządek

Minimalizm najprościej rzecz ujmując to ograniczenie się do rzeczy, które są nam najbardziej potrzebne. Pozbycie się zbędnych bibelotów i nadmiernych ozdób, które zajmują przestrzeń. Co sprzyja utrzymaniu porządku, ale również daje poczucie znacznie większej przestrzeni. Urządzasz nowe mieszkanie? A może chciałbyś wybudować dom w minimalistycznym stylu? Praktykujesz życiowy minimalizm i chcesz by był on w całym twoim otoczeniu? Idealny dla Ciebie będzie projekt, w którym przeważa styl minimalistyczny. W minimalizmie należy się skupić na najważniejszych elementach i przekonać, się, że mniej naprawdę może znaczyć więcej.

minimalistyczny salon w stylu skandynawskim

Stawiamy na przestrzeń i jasne kolory

Najpierw należy nadmienić, że minimalizm w mieszkaniu to przede wszystkim przestrzeń i brak zbędnych rzeczy. Naturalnie do tego dochodzi zamiłowanie do jasnych kolorów, do których idealnie dopasujesz minimalistyczne meble i odpowiednią dekorację wnętrz. Wszystko to sprawi, że wnętrze wyda się bardziej przestronne, pełne ładu oraz elegancji. Do minimalizmu idealnie pasują również akcenty przezroczyste takie jak krzesła, które nadają wystrojowi naszego wnętrza lekkość. Należy także zwrócić uwagę na oświetlenie. Pamiętaj, że światło to Twój sprzymierzeniec, jeśli chodzi o optyczne powiększenie lokum. Kolejnym elementem, na który musisz zwrócić uwagę jest fakt, że zagracone wnętrze nie będzie przestronne. Zbędne dekoracje, niepotrzebne tekstylia okienne oraz mnogość kolorów nie będą przykładem zasady mniej znaczy więcej.

Szkło, metal, drewno jako połączenie idealne

Nowoczesne zaaranżowanie salonu albo łazienki w minimalistycznym stylu to również interesujące połączenia materiałów, z których można tworzyć bardzo ładne i eleganckie kompozycje. Pamiętajmy o tym, że minimalizm to również drewno, metal i szkło, które jest odpowiedzialne za tworzenie lekkości danej konfiguracji. Jeśli jesteś praktyczny to doskonałym rozwiązaniem dla Ciebie będą podłogi, drzwi lub stoły wykonane z drewna. W minimalistycznych pomieszczeniach z elementami drewna doskonale komponują się szklane i metalowe akcenty. Mowa tu o drewnianych schodach z elementami metalu lub przeszkleniami. Obecność szklanych luster, dużych okien wprowadzi do pomieszczenia więcej światła, które w tego typu aranżacjach jest  pożądane.

jasne meble w salonie

Meble stosowane w minimalistycznym wyposażeniu wnętrz

Wnętrze typu minimalistycznego nie oznacza więc rezygnacji ze wszystkich dodatków, a odpowiedni ich dobór z pewnością będzie miał wpływ na końcowy efekt. W dekoracji wnętrza w omawianym stylu doskonale sprawdzą się przedmioty, które pełnią jednocześnie praktyczną, ale i dekoracyjną funkcję. Pamiętajmy więc, że minimalizm to jednolite meble utrzymane w odcieniach beżu, szarości i ecru. Są to barwy sprzyjające wyciszeniu. Meble pasujące do aranżacji wnętrza w stylu minimalistycznym powinny być wykonane z:

  • solidnych i gładkich elementów,
  • nowoczesnych okuć,
  • eleganckich obrzeży,
  • ponadczasowych materiałów.

Minimalizm nie potrzebuje także zdobień na frontach czy nadruków na poduszkach. A wszystkie przybory dnia codziennego przechowuj w szufladach i szafkach. Gdy już zaplanujesz i uporządkujesz przestrzeń wybierz kilka dodatków. Dobrym wyborem będzie wysoki jednolity wazon albo ramki w złotej kolorystyce. Tekstylia w barwie jednorodnej i gładkiej strukturze. Minimalizm to oszczędność w detalach, należy więc uciec od akcesoriów i nadmiaru dekoracji. W minimalizmie przestrzeń powinna być przytulna estetyczna i komfortowa.

nowoczesne fotele i stolik

Minimalistyczne wnętrze — maksymalne zadowolenie

Urządzając mieszkanie w stylu minimalistycznym, osiągniesz spokój i harmonię. Nasz doświadczony projektant wnętrz pomoże Ci stworzyć idealny projekt, wykorzystując przestrzeń maksymalnie. Minimalizm to prostota, brak zbędnych elementów, co oznacza łatwiejsze utrzymanie porządku i większą przestrzeń. Dzięki naszemu projektowaniu wnętrz, Twoje mieszkanie stanie się miejscem pełnym funkcjonalności i elegancji. Projektowanie wnętrz w stylu minimalistycznym z MAZZANI to klucz do doskonałej aranżacji wnętrza, które spełnia Twoje oczekiwania. Odkryj nowe możliwości z nami! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.