sofa w kolorze malinowym, salon
04
paź

Powiew lata

Radosny, promienny, beztroski – taki jest kolor malinowy. Ożywi każde pomieszczenie, tchnie w nie odrobine przyjemnego i entuzjastycznego ducha. Niech zatem zelektryzują Cię pomysły wprowadzenia tego soczystego odcienia do własnego domu.

malinowa ściana, szare łóżko

Kolor malinowy, czyli jaki?

Różowy ma wiele twarzy, a jedną z nich jest malina, która powstaje z mariażu czerwieni z różem o głębokiej tonacji. Choć nierzadko podchodzi się do niej z dystansem podczas aranżacji, w rzeczywistości jest niezwykle uniwersalna, co pozwala na połączenie z różnymi stylami. Najważniejsze, aby stosować ją z umiarem, wtedy wykreuje atmosferę, w której nie sposób nie rozpłynąć się z zachwytu, tak jak podczas jedzenia tego owocu, smakującego przecież wybornie. Zatem warto rozsmakować się w malinie również we wnętrzach! 

Style, z którymi smakuje najlepiej

Przyciągające wzrok barwy stanowią idealny punkt, aby nadać każdemu miejscu, w którym się znajdą nutki ekstrawagancji, a także finezji. Ten wyjątkowy odcień stanie się sercem przede wszystkim przestrzeni utrzymanych w estetyce:

  • minimalistycznej,
  • rustykalnej,
  • prowansalskiej,
  • boho,
  • eklektycznej,
  • retro.

Kolor malinowy w domu

Ten świeży odcień pozwala na zetknięcie się z naturą w każdym momencie, gdy znajdziesz się w pomieszczeniu, w którym króluje malina. Wcale nie musi ona być wszechobecna, wręcz przeciwnie – najlepiej oraz najbezpieczniej postąpisz, wykorzystując ją jako akcent. Wtedy na pewno nie popełnisz gafy dekoracyjnej, aranżacje uzyskają energetyzującego wykończenia, a monochromatyczne przestrzenie zostaną dzięki temu harmonijnie przełamane. Warto przyjrzeć się pomysłom, jak zagospodarować wspomnianą barwę w domu bądź mieszkaniu.

Ściany

Pokoje w kolorze malinowym to pomysł warty uwagi i z pewnością daleki od monotonii. Jednak decydując się na takie rozwiązanie, należy postępować bardzo ostrożnie. Jeśli nie zapomnisz o następujących zasadach, bez problemu Twoje wnętrze nabierze romantycznej nuty:

  • odcień ten powinien być zastosowany jako uzupełniający. Zatem pokryj nim jedynie jedną, dwie ściany;
  • kompozycja z jasnymi, ciepłymi tonacjami albo meblami z ciemnego drewna to połączenie, które zawsze się sprawdzi;
  • kolor malinowy jest punktem odniesienia dla aranżacji wnętrz, dlatego też dostosuj pozostałe elementy wyposażenia do niego, a nie odwrotnie.
połączenie koloru malinowego z szarościami

Dekoracje

Jeśli chcesz przelać swoją żywiołową osobowość do pomieszczeń, pokuś się o tekstylia oraz akcesoria utrzymane w odcieniu tego ożywczego owocu. Jest to propozycja mniej ryzykowna niż użycie malinowej farby na ścianach, niemniej równie czarująca. Godnym uwagi jest uczynienie tej barwy bohaterem głównym jednego, ale większego elementu aranżacji, np. sofy, fotela albo zagłówka. Nie sposób przejść obok takiego rozwiązania obojętnie i bez wątpienia niejedna osoba utkwi zachwycony wzrok w takiej stylizacji. Drobniejsze przedmioty, jak choćby: koce, narzuty, poduszki (najlepiej włochate), dywany (przede wszystkim jako dodatek do łazienki) czy też obrazy, wazony, lampy, a nawet zastawa stołowa bądź zasłony ciekawie dopełnią każdy pokój. Powyższe propozycje tworzą harmonijne tło dla stonowanych odcieni.

Wyśmienite połączenie

Malinowy tworzy spójną całość z wieloma kolorami, zwłaszcza jasnymi oraz delikatnymi, gdyż ta tonacja różu jest bardzo intensywna i głęboka, toteż nie można przesadzać z jej ilością, aby nie stłamsić przestrzeni, do której zapragniemy ją zaprosić. Spójrz, jaka barwa polubi się z malinową nutą, nadając urokliwego charakteru otoczeniu.

Kolor malinowy i błękit

Jest to znakomita propozycja, jeśli chcesz nadać stonowanemu wnętrzu radosnego brzmienia i wprowadzić do niego nieco życia, aby zaczęło błyszczeć, a nie nużyć. W takim przypadku świetnie sprawdzą się te dwie barwy jako akcent dodatków, np. poduszek na sofie bądź elementów dekoracyjnych w pokoju dziecka.

Kolor malinowy i mięta

Malina z miętą smakuje wyśmienicie i orzeźwiająco, taki sam efekt te zestawienie spowoduje w naszych czterech kątach. Tworzy uroczy, lekko cukierkowy nastrój, dlatego też przeplatając te dwie barwy, możesz wykreować kompozycję idealną nie tylko do pokoju dziecka, ale również dziennego.

Kolor malinowy i szary

Jeden z najlepszych rezultatów osiągniesz tworząc mix maliny z klasyczną nutą, na przykład kolorem szarym. Wprowadzi potrzebnej stonowanym odcieniom dynamiki i przełamie smutną szarość. Malina nie musi być tylko barwą dopełniającą, może stać się również motywem przewodnim pomieszczenia. Najważniejsze, aby z nią nie przesadzić, gdyż dużo nie znaczy lepiej. Takie rozwiązanie będzie wiodło prym głównie wśród stylizacji o nowoczesnym wykończeniu.

Kolor malinowy i czerń

Z klasyką wszystko smakuje lepiej, także malina. Niebanalnego i eleganckiego charakteru nada zastosowanie tych dwóch barw równocześnie. Od Ciebie zależy, która z nich będzie grała główną rolę, niemniej w żadnym przypadku nie zawiedziesz się, Twoje pomieszczenie zaś zyska na oryginalności.

Kolor malinowy i biel

Zasłony, doniczki i inne akcesoria dekoracyjne w barwie głębokiego różu w zestawieniu z białymi ścianami, a także meblami o tym minimalistycznym wykończeniu to sprawdzony sposób na ponadczasowy wystrój, któremu przyda się element świeżości, jaki uzyskasz przez zmieszanie go z maliną.

Kolor malinowy i brąz

Malinowy kolor pasuje do przestrzeni w duchu boho. Zatem bez wahania wykorzystaj potencjał z niego płynący i łącz malinę z brązem. Odcień intensywnego różu idealnie sprawdzi się na ścianie jako element kontrastowy. Dodatki utrzymane w tej głębokiej tonacji również będą dobrym pomysłem, aby obudzić powściągliwy brąz, dodając mu skrzydeł.

Nie bój się bawić kolorami, dlatego wprowadź do swoich wnętrz na ścianach czy też w postaci dodatków radosną, ożywczą malinę, która nie tylko uatrakcyjni każdą aranżację, przełamie monotonię, ale także nada zarówno ekstrawaganckiego, jak i eleganckiego charakteru. Pozwól sobie na malinowy zawrót głowy, dzięki czemu nuta beztroski zapanuje w Twoim domu.

różowe ściany, szare dodatki

Klucz do idealnych wnętrz

Wymagające rozwiązania potrzebują sprawdzonych i doświadczonych specjalistów z MAZZANI, aby przy ich wprowadzaniu do wnętrz nie popełnić błędu. Nasi pracownicy bez trudu pomogą Ci uzyskać zniewalający efekt i sprawią, że nie tylko kolor malinowy będzie prezentować się zachwycająco. Już teraz skontaktuj się z nami. Działamy w Warszawie i okolicach. Realizujemy także współpracę zdalną na terenie całego kraju.

Pytania naszych klientów:

Malinowy – jaki to kolor?

Jest to jeden z odcieni różu. Powstaje z połączenia koloru czerwonego z głębokim i intensywnym różem, tworząc tym samym niezwykle oryginalną, ale również elektryzującą barwę jaką jest malina.  

Jak wprowadzić kolor malinowy do wnętrz?

Kolor malinowy to niezwykle ciekawe rozwiązanie dla każdego typu wnętrz. Jednak, iż jest to odcień bardzo intensywny trzeba pamiętać, aby nie przesadzić z jego ilością. Dlatego też najlepiej sprawdzi się jako akcent kolorystyczny wszelkiego rodzaju elementów dekoracyjnych. Na ścianach zaś idealnie dopełni wnętrza utrzymane w jasnej kolorystyce.  

Z czym łączyć kolor malinowy?

Malina bardzo dobrze komponuje się z klasycznymi, bazowymi barwami, takimi jak: szarość, biel czy czerń. Niemniej jednak bez wahania możesz połączyć ją również z mniej codziennymi kolorami, np. miętą, błękitem bądź brązem. W każdym przypadku wykreuje bajkową i oryginalną atmosferę. Ważne, aby przy jej wprowadzaniu kierować się zasadą – więcej, nie znaczy lepiej.