salon – styl skandynawski i glamour
16
paź

Oryginalne wnętrza

Łączenie różnych stylów aranżacji wnętrza staje się coraz bardziej popularne. Jest to bardzo dobry zabieg, jeśli chcesz, żeby pomieszczenia w Twoim domu prezentowały się oryginalnie. Może się wydawać, że możliwości fuzji stylistycznych jest nieskończenie wiele. Do mieszania stylów trzeba jednak podejść niezwykle ostrożnie. Chcemy połączyć ze sobą różne światy, ale jednocześnie zachować przy tym spójność i uniknąć niepotrzebnego chaosu. Żeby to osiągnąć  należy:

  • wybrać dwa główne style,
  • dobrać odpowiednie kolory,
  • postawić na podobne materiały,
  • dopasować właściwe dodatki.
kryształowy żyrandol w nowoczesnym salonie

Jakie style do siebie pasują?

W przypadku łączenia trendów wnętrzarskich należy zachować umiar. Zbyt duża ilość elementów różniących się od siebie stylistycznie będzie przytłaczająca. Aranżując pomieszczenie najlepiej postawić na dwa style główne i ostrożnie dobierać do nich dodatki. W tej części artykułu opiszemy przykłady połączeń, które na pewno dadzą ciekawy efekt.

Styl skandynawski i glamour

Jest to bardzo nietypowy i odważny miks stylów, który łączy ze sobą dwa odmienne światy. Wnętrze o charakterze skandynawskim uzupełniamy tkaninami i dodatkami w złotych i srebrnych kolorach. Można też pokusić się o połączenie koloru czarnego i motywu marmuru z drewnianymi elementami, takimi jak podłoga czy nóżki kanapy.

Wprowadzenie stylu glamour do sypialni o skandynawskim charakterze, to również bardzo dobry pomysł. Minimalistyczne łóżko, ozdobione złotymi i srebrnymi dodatkami to bardzo ciekawa propozycja nadająca wnętrzu duszy.  W ten sposób prostota zostaje przełamana przepychem i niejednoznacznością stylu glamour.

Modern classic

Modern classic to połączenie stylu klasycznego z nowoczesnym. W tym przypadku, wnętrze o klasycznej stylistyce uzupełniamy nowoczesnymi meblami i dodatkami. Ta fuzja kontrastów niewątpliwie dodaje pomieszczeniu oryginalności i elegancji.

Równie dobrym pomysłem jest dodanie jednego lub kilku antyków do wnętrza nowoczesnego. Stara masywna szafa czy komoda to dobry sposób na przełamanie nudy. Antyczny mebel będzie się świetnie prezentował na tle białej ściany, przyciągnie uwagę i podkreśli walory pozostałych elementów wystroju.

Styl skandynawski i prowansalski

W tym przypadku stawiamy na połączenie dwóch podobnych charakterów. Naturalne materiały, kolorystyka i przytulność to cechy, które występują w stylu skandynawskim i prowansalskim. Taki miks to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy uniknąć dużych kontrastów w pomieszczeniu i jednocześnie wyjść poza konwencję jednego nurtu.

żółty fotel w otwartym salonie

Styl glamour i loft

To odważny miks ekstrawagancji i przepychu z surowością stylu loftowego. Jeśli lubisz eksperymentować i chcesz, żeby wnętrze Twojego domu zachwycało oryginalnością, jest to połączenie, które trafi w Twój gust.

Przełam surowe, loftowe wnętrze dodając do niego luksusowe, miękkie tkaniny i dywany. Postaw na złote oraz srebrne dodatki i przekonaj się, że świetnie współgrają z chłodnym, fabrycznym klimatem jak i ceglanymi elementami.

Styl boho i skandynawski

To kolejny pomysł na stworzenie wnętrza łączącego dwa światy. Tym razem będą to światy podobne do siebie. Styl boho i skandynawski mają ze sobą wiele cech wspólnych. Co je ze sobą łączy? Zarówno i w jednym i w drugim królują materiały naturalne oraz proste formy. Są również spójne kolorystycznie. Główną rolę grają tutaj biel, beż oraz szarość.

Patchworkowe wzory i nieoczywiste połączenia kolorystyczne kontrastujące z bielą to elementy zarezerwowane dla stylu skandynawskiego. To właśnie one wyznaczają granicę pomiędzy dwoma nurtami wnętrzarskimi.

Biophilic design i styl loftowy

Styl biophilic design wprowadza do wnętrza mnóstwo zieleni i roślin. Z kolei styl loftowy charakteryzuje się dużymi przestrzeniami, minimalizmem i surowością. Można więc powiedzieć, że to dwa zupełnie różne światy. Wiadomo jednak, że przeciwieństwa się przyciągają.

Rośliny w postaci subtelnego dodatku lub nawet ogród wertykalny w loftowym salonie to dobry pomysł. Zieleń i natura wprowadzą dużo ciepła i dobrej energii do zimnego, loftowego wnętrza.

Jak zachować spójność stylistyczną?

Żeby kilka różnych stylów współgrało ze sobą trzeba zwrócić uwagę na elementy wspólne. Jest to bardzo ważne, zwłaszcza kiedy łączymy ze sobą dwa zupełnie odmienne stylistyki. Harmonię można osiągnąć poprzez dobranie spójnych kolorów, materiałów i odpowiednich dodatków.

Postaw na odpowiednie kolory

Paleta kolorów jaką wybierzemy łącząc różne style ma ogromny wpływ na końcowy efekt projektu. W przypadku połączeń nurtów mocno różniących się od siebie to właśnie kolory są elementem spajającym. Mogłoby się wydawać, że krzesła w stylu glamour nie skomponują się z aranżacją loftową czy drewnianym stołem. Wystarczy, żeby obicia krzeseł były takiego samego koloru jak jedna ze ścian w pomieszczeniu, a połączenie stanie się spójne stylistycznie i stworzy wspaniałe wrażenie wizualne.

Dopasuj odpowiednie materiały

Łącząc ze sobą style trzeba ostrożnie podejść do tematu doboru materiałów wykończeniowych. W stylu skandynawskim królują tkaniny naturalne i drewno. Dodając do niego nowoczesne elementy z innowacyjnych tworzyw trzeba uważać, żeby nie przesadzić z ich ilością i nie zaburzyć harmonii panującej w pomieszczeniu. Szukaj cech wspólnych nawet najbardziej różniących się od siebie elementów. Może to być kolor, tekstura lub deseń.

drewniany sufit w loftowym mieszkaniu

Wyjątkowe wnętrza dla wyjątkowych ludzi

Połączenie ze sobą różnych stylów w aranżacji pomieszczenia to dobry, ale trudny do wykonania pomysł. Nie mając odpowiedniego doświadczenia w projektowaniu wnętrz można popełnić błędy, które sprawią, że wnętrze stanie się niespójne stylistycznie. Efekt WOW, który chcieliśmy osiągnąć, zamieni się w poczucie przesycenia i niepotrzebnego chaosu. Jeśli urządzasz swój domu lub mieszkanie i masz wizje wnętrza, które chcesz urzeczywistnić, skontaktuj się z nami. W MAZZANI tworzymy wnętrza z pasją, a dzięki dużemu doświadczeniu jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej odważne projekty zarówno na terenie Warszawy, jak i całej Polski – współpracując online.

Pytania naszych klientów:

Jaki styl pasuje do skandynawskiego?

Styl skandynawski można w łatwy sposób połączyć ze stylem boho. Nieco bardziej ekstrawaganckim posunięciem jest wprowadzenie do niego dodatków w stylu glamour. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć. 

Jakie kolory pasują do stylu skandynawskiego?

W stylu skandynawskim dominują biel, beż i szarość. Pojawiają się też dodatki o patchworkowych wzorach i różnorodnej kolorystyce. W idealny sposób przełamują skandynawską prostotę i dodają wnętrzu życia. 

Co charakteryzuje styl boho?

Wnętrza w stylu boho pasują do artystycznych dusz. Charakteryzują się bogactwem wzorów orientalnych oraz barw. Królują w nich materiały naturalne, a rośliny stanowią niezbędny dodatek. 

Z jakim stylem połączyć nowoczesne wnętrze?

Antyki doskonale współgrają z nowoczesnością. Modern calssic to kontrastowe połączenie stylu nowoczesnego i klasycznego. Masywna, antyczna szafa ustawiona na tle białej ściany, będzie się świetnie prezentować w minimalistycznym wnętrzu.