strefa odpoczynku, bar i sala taneczna w piwnicy
13
paź

Jedno pomieszczenie, wiele możliwości

Piwnica w domu najczęściej kojarzy się z zimnym, pełnym kurzu pomieszczeniem pod ziemią. Zwykle służy domownikom jako składzik na nieużywane przedmioty, lub spiżarnia dla domowych przetworów. Duża piwnica może być jednak czymś więcej niż tylko ciemną komórką. Nasi specjaliści od projektowania wnętrz przedstawiają wyjątkowe pomysły, jak z podziemnego składzika stworzyć nietuzinkowe miejsce do wypoczynku.

kino domowe w piwnicy

Podziemna siłownia

Dla aktywnych domowników najlepszym pomysłem zagospodarowania piwnicy będzie stworzenie w niej domowej siłowni. Oddalona od części mieszkalnej sala treningowa zapewni lepsze skupienie i efektywniejsze treningi u jej użytkowników.

Dodatkowo, przeniesienie siłowni do osobnego pomieszczenia pozwoli na ulokowanie w niej większej części maszyn treningowych, oraz tym samym sprawi, że w domu zwolni się przestrzeń wcześniej zajmowana przez bieżnię czy ciężarki.

Sala imprezowa

Wielu z nas, wyprawiając imprezy okolicznościowe, zmaga się z problemem znalezienia odpowiedniego lokalu. Sala imprezowa w domowej piwnicy jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze przy wynajmowaniu lokalu na przyjęcie, ale też znacznie skraca czas potrzebny do zorganizowania imprezy.

sala gier w piwnicy

Z pokojem imprezowym w piwnicy, domownicy stają się duszami towarzystwa, a przy tym nie muszą martwić się sprawami organizacyjnymi, ponieważ wszystkie potrzebne rzeczy mają na miejscu, w domu. Znika także problem transportu na imprezę, który zawęża się jedynie do zejścia po schodach.

Męska jaskinia

Niejeden mężczyzna marzy, aby w jego domu znalazło się pomieszczenie idealne do przyjmowania kolegów, z którymi może obejrzeć mecz lub kulturalnie wypić drinka. Piwnica jest idealnym miejscem do stworzenia kąta dla męskich spotkań.

Duży telewizor, stół do bilarda i wygodna kanapa, ulokowane w pomieszczeniu z dala od części domowej sprawi, że oglądanie meczu ze znajomymi nie będzie już nigdy przeszkadzało domownikom lubiącym ciszę i spokój. Dodatkowym atutem „męskiej jaskini” będzie lodówka, w której znajdą się napoje i przekąski dla gości.

Pomieszczenie gospodarcze

Inne zastosowania piwnicy to na przykład:

  • warsztat,
  • pralnia z suszarnią.

Ulokowanie warsztatu w piwnicy pozwoli zaoszczędzić miejsce w garażu, a podziemna pralnia z suszarnią będzie ogromnym udogodnieniem dla domowników, którzy nie będą już musieli słuchać głośno pracującej przez kilka godzin pralki, a także będą mogli swobodniej poruszać się po domu, z którego zniknie wielka suszarka do ubrań, zagradzająca przejście w korytarzu.

siłownia w piwnicy

Aranżacja z profesjonalistą

Odkryj nieograniczone możliwości projektowania i aranżacji domowej piwnicy z pomocą doświadczonego projektanta wnętrz MAZZANI. Nasz architekt wnętrz pomoże Ci stworzyć projekt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Dzięki naszej pomocy, Twoja piwnica stanie się miejscem pełnym uroku i funkcjonalności. Nie trać czasu – zainwestuj w profesjonalne projektowanie i ciesz się wyjątkową aranżacją swojej piwnicy już teraz! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jaki metraż powinna mieć piwnica, aby swobodnie zaprojektować w niej pomieszczenie wypoczynkowe?

Niezależnie od metrażu nasi specjaliści od aranżacji wnętrz zaprojektują dla Ciebie idealną przestrzeń! Wyzwania nie są nam straszne, nawet na najmniejszej powierzchni potrafimy wyczarować coś wspaniałego! Nawet w komórce o ubogim metrażu świetnie sprawdzi się warsztat lub pralnia.

Co zrobić, jeśli mieszkając w bloku, chciałbym stworzyć w piwnicy dodatkowe pomieszczenie?

Piwnica w bloku, ze względu na obecność wielu sąsiadów, nie pozwala na stworzenie pokoju imprezowego czy miejsca do oglądania meczu, ale też nie zamyka przed nami wszystkich możliwości. W takiej piwnicy wciąż można stworzyć siłownię lub warsztat.