wnętrze w stylu glamour
13
paź

Proste sposoby na upiększenie przestrzeni

Dom powinien być nie tylko funkcjonalny, ale i w pełni dostosowany do naszych potrzeb. Nietrudno o to, aby spędzanie w nim czasu zakłócały zużyte podłogi i przestarzałe elementy wyposażenia. Jeżeli pragniesz upiększyć swoją przestrzeń życiową, koniecznie zainspiruj się kilkoma prostymi wskazówkami.

lamele pomiędzy kuchnią a salonem

Otwórz swoją przestrzeń

Niewątpliwie, domeną starych mieszkań jest wyraźny podział na pokoje. Współczesne projektowanie stawia na otwarte wnętrza, które dają dużo przestrzeni. Abyś mógł uzyskać ten sam efekt, nie wprowadzając przy tym kosztownych zmian, proponujemy pozbyć się starych drzwi, bez usuwania przy tym otaczających ich futryn. Osiągniesz nie tylko złudzenie znacznie większej powierzchni, ale i wnętrze uzyska wyjątkowy klimat, dzięki charakterystycznym i zdobionym łukom!

Zmień przeznaczenie pomieszczeń

Staroświeckie mieszkania charakteryzują się niepraktycznymi rozwiązaniami, przez które nie wykorzystuje się w pełni ich potencjału. Warto podejść do tej kwestii kreatywnie i od nowa zaprojektować pomieszczenia, aby były w pełni dostosowane do Twoich potrzeb! Dla przykładu, jeżeli zakupiony przez Ciebie dom czy mieszkanie posiada dużą kuchnię ze spiżarnią, a wiesz, że gotowanie nie jest Twoim priorytetem, przerób ją na sypialnię z garderobą.

Pastele

Jasna kolorystyka to absolutny must have w przerabianiu nowonabytego wnętrza. Choć ograniczenie się do posiadania jedynie łuków drzwiowych w pomieszczeniach wniesie dużo światła, może to być niewystarczające. Aby maksymalnie powiększyć obszar, pomaluj w tym samym odcieniu pomieszczenia, które teraz mają stanowić całość. Od teraz będziesz mógł cieszyć się sporym metrażem w nowoczesnym stylu.

pastelowe barwy w pokoju dziennym

Urok antyków

Decydując się na transformację starego domu, zalecamy zachować detale jego niepowtarzalnego charakteru. Wyjątkowość mebli i elementów vintage tkwi w ich unikalnym uroku. Ciężko bowiem znaleźć na rynku dwa identyczne antyki. Jak połączyć historię z postępowym charakterem wnętrza? Skup się na małych drobiazgach, takich jak:

  • rzeźbione klamki,
  • historyczne listwy i okucia,
  • mosiężne zegary.

Elegancki minimalizm

Stuletnie domy, charakteryzujące się z zewnątrz prostą i kwadratową bryłą, dają dużo możliwości w modernizacji. Aby łatwo wprowadzić świeży styl, zalecamy ograniczyć się do trzech niezbędnych warunków. Przede wszystkim postaw na jasne barwy, najlepiej biel, która podkreśli otaczającą dom zieleń. Drugim elementem, który od kilku lat nie traci na popularności, jest zastosowanie elewacji z drewnianymi wstawkami. Ten z pozoru mały detal potrafi zmienić charakter domu nie do poznania! Ostatnim, ale istotnym elementem, jest wstawienie dodatkowych okien, które wpuszczą do środka jeszcze więcej światła!

Nowe oblicze poddasza

Kupno mieszkania wiąże się z naszymi oczekiwaniami wobec dużej ilości miejsca. Aktualnie bardziej świadomie przykładamy się do rozplanowania przestrzeni. Jeśli w Twoim nowym domu znajduje się poddasze, wykorzystaj w pełni jego potencjał! Nasi projektanci lubią zaskakiwać, dlatego proponujemy Ci odważniejsze rozwiązanie, bez ograniczania się do urządzania popularnej tam sypialni. Nie przewidujesz wystarczającej przestrzeni na łazienkę marzeń – podziel ją na dwa pomieszczenia! Mniejszy metraż przeznacz na toaletę, a poddasze na pokój kąpielowy. Duże pomieszczenie będzie idealnym rozwiązaniem dla par. Urządzone w stylu rustykalnym, z drewnianymi belkami, wolnostojącą wanną oraz dwoma umywalkami, będzie ukoronowaniem renowacji domu.

salon z aneksem

Skorzystaj z wiedzy profesjonalistów

Renowacje, choć przyjemne na etapie projektowania stylów pomieszczeń oraz zapoznawania się ze sprawdzonymi rozwiązaniami, wiążą się z poświęceniem dużej ilości czasu, pieniędzy oraz nerwów. Z pomocą profesjonalistów MAZZANI, możesz ograniczyć każdą z tych rzeczy do minimum. Uzyskaj fachowe porady, których efektem będzie idealny projekt wnętrza. Skorzystaj z usług naszych architektów! Działamy na terenie Warszawy i okolic, a zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jak zmienić przeznaczenie użytkowania pomieszczeń?

Zmiana przeznaczenia użytkowania pomieszczeń to rozwiązanie, które zyskuje na popularności. Konsumenci są o wiele bardziej świadomi swoich potrzeb niż kiedyś, dlatego potrafią w pełni wykorzystać potencjał nabytej przestrzeni. Taka zmiana może być naprawdę prosta. Jeśli czujesz, że łazienka nie spełnia Twoich oczekiwań co do wielkości, przerób ją na garderobę. Jeżeli wiesz, że nie potrzebujesz dużej ilości miejsca w kuchni, przekształć ją w sypialnię!

Jak wykorzystać staromodne pozostałości w nabytym mieszkaniu?

Stałeś się nabywcą domu lub mieszkania, w którym pozostały staromodne elementy? Możesz wykorzystać ich niepowtarzalny charakter! W tym roku wszelkie odsłony vintage będą królować w projektach wnętrz. Jeżeli nie chcesz, aby zdominował on charakter Twojej przestrzeni, skup się na małych elementach, takich jak mosiężne zegary czy rzeźbione klamki, które nadadzą bogactwa i charakteru pomieszczeniom.

Jakie barwy zastosować, aby powiększyć optycznie wnętrze?

Jasne barwy sprzyjają optycznej iluzji większej przestrzeni. Najlepiej ograniczyć się do jasnych barw. Osobiście zalecamy śmietankową biel, która znajduje się w trendach 2023, ale także jasny beż lub nieco rozbielony brąz.

Jaki pokój użytkowy sprawdzi się na poddaszu?

Poddasze jest wdzięczną przestrzenią, na której możemy zaaranżować sypialnię, pokój dziecięcy czy biuro. Nasi projektanci są fanami nieoczywistych rozwiązań, dlatego proponują zaprojektować na nim ultranowoczesną i przestronną łazienkę. To rozwiązanie w szczególności sprawdzi się dla dużych rodzin, ale i par, które potrzebują osobnych umywalek do porannej pielęgnacji.