kuchnia
19
sty

Coraz bardziej popularne

Lekkość oraz delikatny wygląd szkła, przypominającego bańki mydlane stały się w ostatnim czasie bardzo popularnym trendem. Dekoracje tego typu idealnie komponują się z praktycznie każdym stylem wnętrzarskim co czyni je bardzo uniwersalnymi. Jedną z najpopularniejszych dekoracji z kolorowego szkła są wazony. Ponadto głębia oraz mnogość dostępnych kolorów daje nam możliwość łączenia kilku produktów jednocześnie. Które style wykończeniowe pasują najlepiej do obecnego trendu? Jak w ciekawy sposób można łączyć szklane dekoracje? Dlaczego są one tak popularne? Zapoznaj się z niniejszym artykułem, dzięki któremu poznasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. 

Jak dopełnić wystrój mieszkania? 

Jeżeli chcesz wprowadzić do swoich wnętrz kolorowych barw oraz lekkości to możesz zrobić to właśnie za pomocą małych elementów dekoracyjnych. Elementami takimi mogą być np. szklane wazony. Współcześnie trend ten przeżywa pewnego rodzaju odrodzenie, gdyż największy popyt na szklane dekoracje datuje się na lata 70, kiedy to wszystkie Panie marzyły o posiadaniu kolorowego szkła w swoich mieszkaniach. Obecnie coraz częściej widzi się, że w salonach na nowo goszczą ozdoby z delikatnego szkła w odcieniach czerwieni, różu czy zieleni.  

Ciepłe oraz malownicze barwy szklanych ozdób zdecydowanie pozytywnie wpływają na samopoczucie domowników, a także wprowadzają do naszego mieszkania świeży oraz lekki powie lata. Niezależnie od stylu aranżacji domu, kolorowe szkło sprawdza się doskonale. Szklane dekoracje są świetnym dodatkiem w każdym pomieszczeniu. Szkło samo w sobie jest elementem dekoracyjnym – typowym dla nowoczesnych pomieszczeń. W wersji kolorowej idealnie odnajdzie się również jako ozdoba w salonie urządzonym w stylu rustykalnym, pełnym drewna. 

zielone szklane wazony w nowoczesnej kuchni

Szkło i wazony 

Jak już wcześniej zostało wspomniane, jedną z najpopularniejszych ozdób z kolorowego szkła są wazony. Mogą być one bezpiecznie stosowane zarówno jako pojedyncza dekoracja z dodatkiem kwiatka wewnątrz, lub jako zestaw elementów dekoracyjnych poprzez ustawienie kilku ich obok siebie. Świetnym rozwiązaniem aranżacyjnym jest ustawienie wazonu z kolorowego szkła wraz ze świecą zapachową i miseczką owoców na delikatnej tacy. Tak zaaranżowana przestrzeń bez wątpienia przyciągnie wzrok Twoich gości. Kształty, wielkości oraz kolorystyka szklanych wazonów jest różna, dlatego na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Kolejnym przykładem ciekawego połączenia może być komplet małych wazoników z kolorowego szkła ustawionych obok siebie z dodatkiem polnych kwiatów. Takie połączenie najlepiej sprawdzi się w mieszkaniu urządzonym w stylu rustykalnym. 

Najlepsze miejsce na szklane ozdoby 

Dekoracje wykonane z kolorowego szkła dodają świeżości oraz lekkości całemu pomieszczeniu. Warto jest więc ustawić je w centralnym punkcie mieszkania lub domu. Dobrym przykładem może być stół w jadalni. Świetnie sprawdzą się również ustawione gdzieś na uboczu np. na stoliku nocnym w sypialni.  

Dobierając kwiaty do szklanych wazonów pamiętaj o jednej bardzo ważnej rzeczy. To właśnie kwiaty mają wpływ na ogólny odbiór tego typu dekoracji. Odpowiednio dobierając rośliny, które umieścisz w wazonach możesz sprawić, że taki komplet ozdobny będzie wyglądał świetnie zarówno w okresie zimowym, jesiennym, wiosennym oraz letnim.  

szklany wazon na stole w jadalni

Projekt, który Cię zaskoczy

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli szklanych dekoracji. Poszczególne z nich różnią się nie tylko wielkością, kolorem, kształtem, ale także stylem. Wolisz, żeby w Twoim domu zagościła burza barw, a może jesteś zwolennikiem stonowanych odcieni i używania jednego koloru, który będzie motywem przewodnim? Dostępność różnego rodzaju modeli pozwoli każdemu odnaleźć coś idealnego dla siebie i swojego mieszkania. Jeśli nie jesteś do końca zdecydowany, postaw na pomoc profesjonalistów. Zespół MAZZANI tworzy projekty wnętrz z pasją.