kanapa w salonie z poduszkami
25
lut

Inspiracje i praktyczne pomysły

Trendy wnętrzarskie zmieniają się co roku, co ma swoje plusy i minusy. Zazwyczaj są one pewnego rodzaju odpowiedzią na to, co dzieje się na świecie, dlatego też wbrew pozorom są również praktyczne i ułatwiające życie. Jeżeli jesteś ciekaw, co będzie modne we wnętrzach w 2024 roku, to zapraszamy do lektury. Nowy sezon jest obfity w wiele ciekawych propozycji wnętrzarskich, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

wydzielona przestrzeń do pracy

Home office!

Zarówno w przyszłościowych, jak i obecnych trendach można zauważyć tendencję związaną z tym, że wiele osób już pracuje lub planuje zacząć pracować w domu. W związku z powyższym pojawia się konieczność do przearanżowania domu, a co za tym idzie do dostosowania go do wykonywania w nim pracy. Przestrzeń, która będzie przeznaczona do pracy powinna być odseparowana od reszty mieszkania i urządzona w taki sposób, aby sprzyjała skupieniu i nie rozpraszała. Łączenie sfery zawodowej z wypoczynkową nie sprzyja ani jednemu, ani drugiemu. Dlatego warto rozważyć rozdzielenie przestrzeni, chociażby parawanem, ścianką działową czy na przykład biurkiem chowanym do szafy.

Instagramowe ściany

Bez wątpienia Instagram ma duży wpływ na branżę wnętrzarską. W czasach, gdy tak wielu ludzi pracuje jako influencerzy, konieczne jest dostosowanie przestrzeni, aby dobrze prezentowała się w kadrze. Idąc za potrzebą jako trend na 2024 rok pojawią się instagramowe ściany. To z czego i w jaki sposób są skonstruowane zależy od twórcy oraz tematyki branży jaką się zajmuje. Może to być na przykład trójwymiarowa kompozycja z paneli lub regał z pięknie ułożonymi książkami, figurkami czy roślinami.

Pięknym uzupełnieniem będą również obrazy, lustra lub po prostu dzieła sztuki. W dalszym ciągu bardzo silnym trendem są “zielone ściany” – tak zwane ogrody wertykalne, które są nie tylko efektownym elementem wystroju wnętrza, ale również bardzo praktycznym, gdyż używając odpowiednich roślin posłużą za naturalny oczyszczacz powietrza.

Eklektyzm

Inaczej uporządkowany “chaos” polega na łączeniu elementów w różnych stylach. Został zapoczątkowany w Złotej Erze Hollywood. Sezon 2024 zachęca do eksperymentowania i komponowania aranżacji składających się z dodatków i mebli, które reprezentują zupełnie różne nurty wnętrzarskie. Utworzone w takim duchu kompozycje bazują na umiejętnym zestawieniu przedmiotów, faktur i kolorów, które pozornie do siebie nie pasują.

Chcąc dodać elegancji pomieszczeniu można wprowadzić na przykład elementy stylu glamour, takie jak złote akcenty, które sprawią, że przestrzeń nabierze blasku. W taki sam sposób warto eksperymentować również z innymi stylami wnętrzarskimi. Jest to zdecydowanie nurt, który wymyka się wszelkim standardom i schematom.

Sypialnia w nowoczesnym stylu

Łuki i obłości

Dekometria jest trendem, który łączy modernistyczną elegancję, art deco, a także odrobinę PRL-owskiego kunsztu. Wnętrza zaaranżowane w tym stylu charakteryzują się kontrastami i geometrycznymi kształtami. Są to na przykład umieszczone w ścianach łuki, ciekawe wnęki, regularne wzory. Kolory, które nadadzą ciekawego charakteru to: jasne, kremowe barwy, przygaszone turkusy i zielenie, beże oraz brązy w różnych odcieniach, a także ceglana czerwień. Dekometria jest również połączeniem nietuzinkowych mebli oraz dodatków o bardzo charakternych, trójwymiarowych kształtach. Posługując się właśnie nimi, można w bardzo łatwy sposób stworzyć aranżację w tym stylu.

Prosto z przyszłości

Pozostałe trendy wnętrzarskie na 2024 rok: 

  • w dalszym ciągu silny trend ekologiczny i nacisk na produkcję mebli oraz dodatków z naturalnych materiałów, przy użyciu tworzyw z recyklingu,  
  • meble vintage, które zamiast wyrzucać, poddaje się renowacji, 
  • klasyczna ceramika utrzymująca się już właściwie od kilku sezonów, może pojawić się w domu nie tylko jako zastawa stołowa, ale również wazon, patera czy figurki ozdobne, 
  • nacisk na wygodę i integrację – wnętrze powinno sprzyjać wzmacnianiu więzi z bliskimi, a także być wygodne, chociażby przez zastosowanie takich dodatków, jak miękkie tekstylia, koce, poduszki, 
  • styl kawaii, który wywodzi się z japońskiego nurtu kulturowego, charakteryzuje się pastelowymi, stonowanymi i delikatnymi kolorami – czarujące wnętrze niczym bajkowa kraina. 
Eklektyzm w mieszkaniu

Tworzymy Twoje wnętrzarskie marzenia

Niezależnie od tego czy marzysz o wnętrzu urządzonym zgodnie z najnowszymi trendami czy raczej klasycznym, które będzie ponadczasowe – serdecznie zapraszamy do współpracy. Możemy zagwarantować, iż zespół MAZZANI dołoży wszelkich starań, aby efekt końcowy spełniał Państwa oczekiwania, zarówno te estetyczne jak i praktyczne. Zachęcamy do współpracy nie tylko osoby z Warszawy i okolic, ale również z innych części Polski, ponieważ wszelkie projekty jesteśmy w stanie wykonać zdalnie. 

Pytania naszych klientów:

Jakie są trendy wnętrzarskie na 2024 rok?

W 2024 roku w trendach wnętrzarskich będzie dominować ekologia, meble w stylu vintage, stawianie na wygodę i integrację, klasyczna ceramika, eklektyzm, a także tworzenie wnętrz pod kadry Instagramu. 

Czy łączenie różnych styli jest trudne?

Eklektyzm, czyli połączenie różnych styli we wnętrzu, wbrew pozorom wymaga pewnego obycia i wyczucia, aby efekt końcowy nie był zbyt chaotyczny. Nie jest to może bardzo trudne, niemniej trzeba wiedzieć jakie elementy tudzież kolory i style zestawione ze sobą będą dobrze wyglądały.

Jakie dodatki do mieszkania w 2024 roku?

Przede wszystkim stawia się na wygodę, ekologię, naturalne materiały i produkty wykonane z recyklingu. Wszystko, co będzie wyglądało dobrze w kadrze, na przykład półki z książkami, figurkami, roślinami, a także dekoracje w postaci obrazów czy luster. Nie można tutaj nie wspomnieć o stylowej ceramice.