29
gru

Uniwersalne i funkcjonalne rozwiązanie

Projektowanie wnętrz z użyciem lameli ściennych jest świetnym wyborem ze względu na ich uniwersalność, dzięki której wpisują się idealnie w każdy styl aranżacyjny. Dodają one wnętrzu charakteru i podkreślają wyjątkowy styl. Kolejnymi atutami zastosowania lameli ściennych we wnętrzach jest ich cecha tłumienia dźwięków, dzięki której pozwalają na zminimalizowanie odbijania się dźwięku i wrażenia pustej przestrzeni.

lamele na ścianie, kanapa i poduszki

Czym są lamele ścienne?

Lamele są ciekawą trójwymiarową dekoracją, którą możemy spotkać wszędzie. Znalazły one zastosowanie nie tylko w domach, ale także w biurach, restauracjach czy teatrach. Najczęściej używane są w neutralnej kolorystyce, aby nie przytłoczyć wnętrza, a stanowić jego integralną część i nadać mu nieco ciepła. Lamele montuje się bezpośrednio na ścianie w równych odstępach. Należy mieć na uwadze to, że nie są one elementem aranżacji, którym wykładamy całe pomieszczenia. Sprawdzą się doskonale na jednej ścianie lub na jej części. Wyłożenie wszystkich ścian lamelami zmniejszy optycznie pomieszczenie, przez co efekt niekoniecznie może być zadowalający.

Zalety lameli

Najważniejszą z zalet lameli jest ich właściwość akustyczna, która wycisza pomieszczenia. Rozprasza fale dźwiękowe i tłumi hałasy, co mogą docenić właściciele zabudowań bliźniaczych i mieszkań w blokach czy kamienicach.  Za lamelami można ukryć wystające kable i ochronić ściany przed zanieczyszczeniami czy mechanicznymi uszkodzeniami. Sprawdzą się również świetnie jako ścianka działkowa, w przypadku, kiedy chcemy w delikatny sposób odgrodzić część pomieszczenia, bez ustawiania nowej ściany. Dodatkową zaletą lameli jest ich szybki i łatwy montaż, podczas którego należy pamiętać, aby ułożyć lamele w pionie, co nada wnętrzu głębi i optycznie je powiększy.

lamele i kamień na ścianie

Kilka sposobów na wykorzystanie lameli

  • Ściany i sufit

Zdecydowanie najpopularniejszą opcją jest wykorzystanie lameli na ścianie. Możesz umieścić je na całej powierzchni lub tylko na jej części. Wysokie pomieszczenia dają możliwość wykorzystania lameli na suficie. Jest to dobre rozwiązanie, tylko jeżeli wysokość sufitu na to pozwala. Umieszczenie lameli na suficie w niskich pomieszczeniach optycznie je zmniejszy.

  • Jako tło dla innych elementów wyposażenia

Najlepszym miejscem na wykorzystanie lameli jest ściana za łóżkiem. Ułożenie ich w tym miejscu może zastąpić zagłówek łóżka lub stać się dla niego unikalnym tłem. W przypadku salonu najczęstszym wyborem na umieszczenie lameli jest ściana za telewizorem lub kanapą. Również można zastosować je w postaci tła na całej ścianie lub jedynie pasa dekoracyjnego na wybranej części ściany.

  • Subtelne wyznaczenie strefy

W przypadku salonu z otwartą przestrzenią na kuchnię lamele świetnie sprawdzą się jako ścianka działkowa, która w delikatny sposób oddzieli je od siebie, nie zamykając przestrzeni w tak wyraźny sposób, jak ustawienie ściany.

drewniana ściana w sypialni

Zaprojektujemy przestrzeń Twoim marzeń

Lamele ścienne to wszechstronne i praktyczne rozwiązanie w projektowaniu wnętrz. Dzięki nim możesz podkreślić styl aranżacji i cieszyć się doskonałą akustyką. Nasz doświadczony architekt wnętrz z MAZZANI pomoże Ci w projektowaniu mieszkania z lamelami, tworząc harmonijne i funkcjonalne przestrzenie. Wykorzystaj naszą wiedzę w aranżacji wnętrz i przekształć swoje mieszkanie w miejsce pełne charakteru i wyjątkowości.