misa na owoce
20
sty

Misy, miski i miseczki

Dekoracyjne misy idealnie sprawdzą się jako ozdoba na różnego rodzaju okazje. Ponadto można je zaaranżować na wiele różnych sposobów. Doskonale wyglądają zarówno w wersji uroczystej dopełnionej połyskującymi świecami, jak i przystrojone egzotycznymi owocami. W niniejszym artykule podpowiemy Ci, dlaczego warto używać ozdobnych mis jako elementów dekoracyjnych. Dodatkowo przedstawimy kilka kreatywnych wskazówek, z pomocą których dowiesz się jakie naczynie wybrać.

salon jasny

Sposoby aranżacji szklanej misy

Aranżując naszą misę warto jest wykorzystać kreatywność i dać wodzę fantazji, poprzez dodawanie do niej różnych elementów oraz akcesoriów domowych. Jedną z możliwości udekorowania naczynia jest umieszczenie w nim np. roślin lub świec zapachowych. Te pierwsze nie dość, że są piękną dekoracją wnętrza to dodatkowo zapewnią lepszy klimat i atmosferę panującą we wnętrzu.

Za pomocą szklanej misy mogą być one prezentowane np. na stoliku do kawy bez używania klasycznej doniczki lub wazonu. Szklane dekoracje dają nam ogrom możliwości, dlatego dzięki nim łatwiej jest uwolnić naszą kreatywność. Ciekawym pomysłem jest również tworzenie dekoracji pasujących do obecnie panującego sezonu. W czasie jesieni w szklanej misie umieść gałęzie i mech, latem możesz przyozdobić ją drobnym piaskiem, muszelkami oraz akcesoriami morskimi.

salon i misa

Wzory i kolory

Misy dekoracyjne dostępne są na rynku w przeróżnych wzorach. Dzięki temu z łatwością jesteś w stanie wybrać odpowiedni model, z którym będziesz w stanie zrealizować swoje kreatywne pomysły. Wybierać można m. in. spośród mis kwadratowych, okrągłych czy trójkątnych.

Wyjątkowe wzory szklanych naczyń pozwolą stworzyć Ci nowoczesną dekorację, które świetnie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu Twojego domu. Ponadto, warto także wspomnieć, że szklane misy można łączyć z innymi produktami do przechowywania. Naczynia te dostępne są nie tylko w wersjach przezroczystych, ale również barwionych. Wystarczy jedynie wyzwolić kreatywność i stworzyć harmonijną kompozycję, która charakteryzować się będzie nowoczesnym stylem oraz wprowadzać będzie domową atmosferę do wnętrz.

Dlaczego misa dekoracyjna?

Naczynie te są wręcz idealne do eksponowania najpiękniejszych akcesoriów jakie posiadamy. Najczęściej używane są one do eksponowania owoców na stole lub kredensie. Warto jednak wykorzystać je również jako miejsce do prezentowania biżuterii, innych elementów ozdobnych oraz wielu różnego rodzaju akcesoriów. Szklane misy bez względu na dodatki staną się piękną dekoracją Twojego mieszkania. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych znajduje się wiele różnych modeli posiadających różne kształty, wymiary oraz barwienia.

kuchnia w stylu loft

Poprawiamy jakość życia

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł zainspirował Was do wykonania ciekawych i niepowtarzalnych dekoracji, których głównym elementem będzie modna szklana misa. Są to bez wątpienia uniwersalne ozdoby, które wpasują się do każdego pomieszczenia bez względu na styl aranżacyjny, Jeśli planujesz większy remont, chciałbyś zmienić swoje wnętrza, lecz nie jesteś pewny od czego zacząć – skontaktuj się z projektantami MAZZANI. Stworzymy dla Ciebie oryginalny projekt, spełniając Twoje wnętrzarskie marzenia. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.