Embed HTML not available.
21
wrz

Do grona Twojej rodziny dołączył kolejny jej członek i pragniesz stworzyć dla niego funkcjonalną i kojącą przestrzeń domową? W pierwszych etapach życia dziecka wielu rodziców pragnie być blisko niego. Stworzenie przestrzeni dla niemowlaka w sypialni to wbrew pozorom praktyczne rozwiązanie, jeżeli tylko zastosujesz tych kilka wskazówek! 

pokój dla dziecka w jasnych kolorach

Myśl funkcjonalnie! 

Organizując przestrzeń dla niemowlaka, nie skupiaj się jedynie na jego potrzebach. Może to wydawać Ci się kontrowersyjne, jednak, jeśli zrezygnujesz z wyposażenia, które spełnia Twoje wymagania i dostosujesz je jedynie pod potrzeby dziecka, miniesz się celem połączenia tych dwóch skrajnych przestrzeni.  Z myślą o dziecku zalecamy wybór kilku dodatkowych, dużych elementów: 

  • łóżeczko, 
  • przewijak, 
  • komoda na ubranka i akcesoria, 
  • bujak, 
  • lampka nocna. 
dziecięce łóżeczko w dużej sypialni

Wielofunkcyjne meble 

Jedna z istotniejszych zasad przy dzieleniu przestrzeni z dzieckiem. Wielofunkcyjne meble pozwalają zagospodarować przestrzeń, dzięki dodatkowym funkcjom. Przy ich wyborze zalecamy kierować się tym, aby za jakiś czas mogły posłużyć w innych pomieszczeniach Twojego domu. Wystarczy, że wybierając konkretne elementy, ich design będzie odwzorowywał ogólny styl, w jakim utrzymane jest wnętrze. 

Nie zapomnij o oświetleniu 

W wielu sypialniach oświetlenie nie jest większym priorytetem, jednak dzieląc ją z dzieckiem, warto pomyśleć o czymś więcej niż żyrandol pełniący funkcję światła głównego. Elementy doświetlające w postaci łańcuchów świetlnych nad łóżeczkiem albo w kształcie zwierzątek i innych motywów to coś, w co warto wyposażyć swoją sypialnię. Poza tym, że będą skupiać uwagę dziecka swoimi kolorami i kształtami, stworzą przyjazny i ciepły klimat do usypiania. 

Stwórz kącik, nie tylko za pomocą mebli!  

Kącik dla dziecka często kojarzy nam się z małą przestrzenią, która wypełniona jest niezbędnymi dla niego elementami wyposażenia. Oczywistym rozwiązaniem zalecamy wizualne wygospodarowanie miejsca. Uzyskasz go za pomocą dekoracji ściennych, które wyznaczą przejrzysty podział, dzięki któremu zbierzesz wszystkie akcesoria dla dziecka w jednym miejscu bez rezygnacji z przestrzeni dla siebie! 

akcesoria dziecięce w sypialni

Kolory – nie musisz ich zmieniać! 

Organizowanie kąciku dziecięcego w sypialni budzi wiele obaw. Jedną z nich jest zmiana charakteru wnętrza nie tylko pod względem przemeblowania, ale także jego kolorystyki. Bez obaw, wcale nie musisz zmieniać barw swojej sypialni, dostosowując ją przy tym na miejsce przyjazne dziecku. Po pierwsze pamiętaj, że przy organizacji kącika dziecięcego nie chodzi o to, aby zmieniać swoją osobistą przestrzeń sypialną. Jeżeli z osobistych powodów nie chcesz nakładać specjalnie tapet albo zmieniać kolorystyki ściany w części pokoju dla dziecka, skup się na dodatkach! Kolory nie zawsze muszą być wyrażane na każdej ścianie i meblu, postaw na minimalizm i przemyć je w akcesoriach dziecięcych. 

Unikalny projekt!

Powitanie nowej dawki szczęścia w rodzinie potrafi przewrócić dom do góry nogami, dosłownie. Dzielenie sypialni z dzieckiem budzi wiele obaw i kwestii funkcjonalnych do rozważenia. Nasi projektanci zdają sobie sprawę, że każde wnętrze jest inne i w każdym wygospodarowanie tej dodatkowej przestrzeni będzie przebiegać zupełnie inaczej. Nasi projektanci w oparciu o klimat wnętrza i potrzeby jego mieszkańców tworzą unikalne projekty. Działamy na terenie Warszawy i okolic, a nawet zdalnie. Jeżeli masz wizję tego, co chcesz osiągnąć, ale nie wiesz, jak zacząć, zapraszamy do współpracy!

Pytania naszych klientów:

Czy kącik dla dziecka to funkcjonalne rozwiązanie?

Jak najbardziej! Należy jednak trzymać się kilku zasad, które uczynią go funkcjonalnym. Przede wszystkim warto pamiętać o wyposażeniu wielofunkcyjnym, dzięki któremu zagospodarujemy przestrzeń. Istotnym elementem jest postawienie na kilka większych mebli w części dziecięcej niż na kilka mniejszych, które zagracą już i tak podzielone pomieszczenie. 

Czy dodatkowe oświetlenie to element niezbędny?

Nie jest to element niezbędny, ale z pewnością potrzebny. Jednak swoim kształtem i kolorami mogą skupić uwagę dziecka, to również nie wybudzi go podczas karmienia w nocy. Warto w tym przypadku postawić na ciepłe światło, które nada aury sprzyjającej wypoczynkowi. 

W jaki sposób wydzielić kącik dziecięcy?

Najlepszym rozwiązaniem jest wydzielenie wybranej przestrzeni, którą możesz przyozdobić tapetą, dzięki czemu skupisz całe wyposażenie dziecięce w jednym miejscu, bez zagracania pozostałej części sypialni. Poza tym możesz to zrobić za pomocą mebli, aranżując je w konkretnym miejscu Twojego pomieszczenia. 

Czy meble wielofunkcyjne sprawdzą się w sypialni?

Meble wielofunkcyjne to must have dla każdego, kto chce stworzyć kącik dziecięcy w sypialni. Producenci mebli oferują wiele produktów, które łączą design z funkcjonalnością. Co więcej ta konkretna cecha odnosi się do umiejętności wykorzystywania danych elementów wyposażenia także w innych częściach domu, jeżeli ich wcześniejsza aranżacja znudziła nam się po pewnym czasie.