ściany w bieli i beżu
25
maj

Piękno w uniwersalnym wydaniu

Obecnie na rynku projektowania wnętrz co chwilę pojawiają się kolejne trendy przedstawiające szeroką gamę możliwości aranżacyjnych. Często czerpią z tradycji związanych z myślą architektoniczną charakterystyczną dla poszczególnych państw czy pewnych sposobów myślenia o wnętrzu, a nawet całym życiu. Dzięki temu mamy takie style jak skandynawski, loftowy, eko i wiele innych. Niemniej posiadając tak szerokie możliwości wyboru, dla wielu najlepszą opcją jest postawienie na sprawdzone, zawsze dobrze prezentujące się motywy. W tym wypadku najlepiej wybrać styl klasyczny, który niczym dobrze uszyty garnitur, zawsze pozostanie modny i będzie synonimem dobrego gustu. 

Podstawowe zasady 

W przypadku stylu klasycznego dominuje prostota, opierająca się na sprawdzonych, zawsze dobrych motywach.  

Najważniejszymi wyznacznikami tego nurtu są: 

  • duże przestronne pomieszczenia, 
  • naturalne światło, 
  • klasyczne, nienachalne aranżacje, 
  • naturalność i elegancja. 

Klasyka najlepiej sprawdza się zwłaszcza w domach czy większych rezydencjach, niemniej przy odpowiednim projekcie, również mieszkanie może stać się idealną przestrzenią do aranżacji w stylu klasycznym.  

 
Kolorystyka 

Decydując się na styl klasyczny, w świadomy sposób rezygnujemy z ostrych, nienaturalnych kolorów. Projekty wykonane w ten sposób opierają się na naturalnej palecie barw, przede wszystkim jasnych kolorach, odcieniach beżu i bieli, które można wzbogacić o brązy w różnej tonacji. Całość powinna tworzyć spójny, harmonijny obraz, wpływający pozytywnie na osoby znajdujące się w takim otoczeniu. 

elegancki pokój dzienny

Dodatki 

Naturalność, tak jak w przypadku kolorystki, tak samo odgrywa kluczową rolę w przypadku doboru materiałów. Dominować powinno przede wszystkim drewno. Podłoga wykonana z desek, bądź też paneli, będzie przyjemnym uzupełnieniem wcześniej zaaranżowanego mieszkania. Przy odpowiednim dopasowywaniu kolorów, uzyskamy przytulny efekt. Całość dopełnią drzwi, również wykonane z drewna, dodatkowo ich barwa koniecznie musi korespondować z tą na podłodze. Chcąc nieco rozświetlić nasze pomieszczenie, możemy dodatkowo zdecydować się na przeszklenie, wpuszczające dodatkowe promienie słońca. Świetnym rozwiązaniem będzie na przykład klasyczny, szklany żyrandol, który doda całości niezaprzeczalnego uroku. Innym, równie dobrym rozwiązaniem, może być kominek, który stanie się sercem domu, ogrzewając mieszkańców w zimowe wieczory. Z rzeczy mniejszych, warto pomyśleć o świecznikach czy obrazach zawieszonych na ścianie, które dodadzą całości nieco artystycznego sznytu. 

Meble 

Również meble powinny być wykonane przede wszystkim z drewna. W przypadku komody, szafy, bądź też każdego innego mebla, najlepiej decydować się na klasyczne formy, pozbawione nadmiernych ozdobników, tak by również one wpisały się w harmonię całego projektu. Podobnie w przypadku dodatków, zamiast decydować się na ilość, lepiej postawić na jakość. Szkło będzie dobrym rozwiązaniem, chociażby lustra, które dodatkowo optycznie powiększą nasze pomieszczenie. Oprócz tego, nie bójmy się postawić na przyjemne w dotyku, ale i estetyczne tkaniny. Może znaleźć się na nich nawet jakiś wzór, niemniej wciąż należy pamiętać o tym, by nie zdominował otaczającego go wystroju. Dzięki temu, nie zburzą one spokoju panującego w pomieszczeniu, a zamiast tego staną się miłym elementem, pięknie puentującym całość.  

Styl klasyczny jest niewątpliwie jednym z najważniejszych, najbardziej charakterystycznych sposobów aranżacji wnętrza. Dzięki swojej uniwersalnej, wypracowanej przez lata formie, zawsze będzie stanowił odpowiednie zwieńczenie naszych pomieszczeń, jednocześnie zapewniając, komfort i odpowiednie wrażenia estetyczne. 

wygodna kanapa w salonie

Odkryj potencjał swoich wnętrz z nami

Jeśli interesuje Cię aranżacja wnętrza w stylu klasycznym, koniecznie skontaktuj się z nami. Wykwalifikowani projektanci MAZZANI dołożą wszelkich starań, tak by udało się stworzyć projekt w pełni oddający Twoje marzenia. 

Pytania naszych klientów:

Czym jest styl klasyczny?

Styl klasyczny to najbardziej uniwersalny sposób projektowania wnętrz. Dzięki swojej prostocie i ponadczasowemu charakterowi, niestraszne mu żadne przejściowe mody. Zamiast tego, jest on synonimem porządku, a także tego, co trwałe.  

Jakie są podstawowe elementy stylu klasycznego?

Kluczową rolę w stylu klasycznym odgrywa odpowiedni dobór kolorystyki, a także dodatków we wnętrzu. Muszą być to przede wszystkim stonowane, naturalne odcienie, tworzące harmonijny ład cieszący oczy. 

Dla kogo jest przeznaczony styl klasyczny?

Styl klasyczny przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które lubią ład i harmonię. Idealny będzie także dla tych, którzy wolą wybrać uniwersalne piękno, a nie zmieniające się według mody projekty wnętrz. Dzięki swojej formie, styl ten zawsze pozostanie w dobrym smaku, ciesząc tych, którzy się na niego zdecydowali.