sypialnia z zielonymi elementami, rośliny
19
paź

Miejska dżungla w domu

Aranżując własne mieszkanie czy dom, coraz częściej zależy nam na ekologicznym podejściu do tematu. Trend nawiązujący do miejskiej dżungli zaczyna coraz bardziej nabierać rozpędu. Niezależnie, czy wnętrza czerpią ze stylu skandynawskiego, czy są nowoczesne, roślinne elementy bez wątpienia są mile widziane w przestrzeniach i dostosowywane do Twojego stylu i tempa życia.

Urban jungle w projektowaniu wnętrz

Moda na styl urban jungle to nie tylko zwrócenie uwagi na jak najczęstsze obcowanie z dziką naturą, ale i nadanie wnętrzom nietuzinkowego charakteru. Popularność na tego typu trend narodziła się już kilka lat temu. Nie jest konieczne dostosowywanie roślin i całego wystroju pomieszczenia uwzględniając warunki panujące za oknem. Chodzi o to, by dobrać tak elementy wnętrza, byś czuł się komfortowo, przebywając w nim.

W pokojach w stylu urban jungle będziesz się czuł ukojony, zrelaksowany. Pozytywna energia oraz świetny wpływ tlenu dostarczanego przez roślinność, pozwoli poczuć się doskonale w dzisiejszym szybkim i zanieczyszczonym środowisku. Wspomniany trend to nie tylko rośliny, które mogą zostać umieszczone na parapetach, podłodze czy ściennych kwietnikach. Wliczyć też do niego należy finezyjne tapety, poduszki, dywany w roślinne motywy czy chociażby wazony i dodatki w kształcie kwiatów i listków. Twój dom będzie kwitnął przez okrągły rok!

sypialnia, na narzucie są printy roślinne

Nieco dzikości – dobierz odpowiednie kolory

Zastanawiasz się, jakie barwy będą odpowiednie w przypadku wnętrz urban jungle? Grunt to postawienie na kolory ziemi. To nie tylko beże, brązy i żółcienie, ale i odcienie zieleni. Gdy zechcesz nadać kontrastu dla roślin, dobrym sposobem może okazać się zastosowanie jaśniejszej lub ciemniejszej tapety lub farby, jak np. szałwiowa.

Ciepłe beże, biel lub rozjaśnione brązy w salonie lub sypialni urban jungle to również bardzo dobre rozwiązanie. A gdy należysz do osób lubiących intensywne barwy, warto zaakcentować ostrzej jedną ze ścian w pomieszczeniu.

Dobierz odpowiednie do stylu meble

Ciekawi Cię, jakie meble dopasować do stylu miejskiej dżungli? Na pewno dobrym pomysłem będzie kolejny raz nawiązanie do natury. Dlatego też czerp pełnymi garściami i stosuj w swoich pomieszczeniach naturalne drewno, wiklinę, rattan, len, glinę. Elementy ze stali lub szkła też się sprawdzą. Możesz nie zdawać sobie sprawy z faktu, że meble, które mogą wydawać się ciężkie i masywne będą w przypadku urban jungle niezwykle korzystnie się prezentować i nadadzą smaku.

Miejska dżungla powinna kojarzyć się z relaksem, wyciszeniem i odetchnięciem od hałasu i pędu codziennego życia, stąd warto byś zadbał o odpowiednio wygodne siedzisko. Tapicerka w kwiatowe i roślinne motywy będzie strzałem w dziesiątkę.

Dodatki urban jungle

Czym byłoby dobrze zaaranżowane wnętrze bez odpowiednio dopasowanych dodatków?

To właśnie one wieńczą całość kompozycji i są przysłowiową “wisienką na torcie”, dodając i jednocześnie wydobywając z nich to, co najlepsze.

Bardzo dobrym pomysłem może okazać się danie upustu swoim zdolnościom artystycznym i samodzielne stworzenie, np. kosza, poduszki z tkanin lub wiązanych sznurkami i wstążkami, albo danie drugiego życia meblom i ich restauracja.

Jednak, gdy daleko nam do artystów–plastyków, warto skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań i sprawić sobie:

 • rośliny, takie jak: monstera, pieniążek, kalateia, sukulent, szczawik, palma, etc.,
 • organiczne świece,
 • naczynia, sztućce z naturalnych, biodegradowalnych materiałów,
 • ręcznie tkane poduszki w roślinne wzory,
 • obrazy z roślinnymi, kwiatowymi motywami,
 • zasłony nawiązujące do natury,
 • donice z florystycznymi motywami,
 • egzotyczne tapety,
 • i wiele innych.

Tego typu dodatki przełamują nudę, a styl dzięki nim nabierze intensywności. Znajdziesz coś dla siebie bez względu na to, czy jesteś typem minimalisty i klasyka, czy raczej fanem mocnych akcentów.

kobieta na kanapie w otoczeniu roślin

Podsumowanie

Jak nieograniczona żadnymi barierami jest Twoja wyobraźnia i pomysły, tak nie powinna Cię w żaden sposób ograniczać inwencja dotycząca zaaranżowania przestrzeni Twojej własnej, domowej dżungli. Spieszymy zatem z dobrą radą i wsparciem, by pomieszczenia, w których wykorzystasz styl urban jungle nabrały właściwego charakteru. Proponujemy listę kilku wskazówek, na podstawie których miejska dżungla nie wyda Ci się już nigdy enigmą:

 • zastosowanie barw ziemi – kolory pastelowe, czyli biele, beże, żółcienie, ale i również brązy, zielenie;
 • naturalne materiały – len, rattan, drewno, glina, wiklina;
 • jak najwięcej roślin, zarówno na parapetach, ale i innych powierzchniach;
 • łączenie jasnych i ciemnych barw w postaci dodatków i tapet;
 • ostrożność z ilością dekoracji – ważne, by przestrzeń dawała ukojenie i nie przytłaczała.

Mieszkanie w nowym, zielonym świetle

Przekształć swoje mieszkanie w dziką oazę miejskiej dżungli dzięki wsparciu doświadczonego projektanta wnętrz MAZZANI. Nasza specjalizacja to projektowanie i aranżacja wnętrz w stylu Urban Jungle. Z nami, Twój dom zamieni się w tropikalny raj, w którym natura i design harmonijnie współgrają. Daj się porwać zielonej rewolucji w projektowaniu wnętrz i poczuj odrobinę dzikiego piękna w swoim otoczeniu. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jakie rośliny wybrać we wnętrzach urban jungle?

Do wnętrz urban jungle wybierz rośliny, takie jak np. monstera, pieniążek, kalateia, sukulent, szczawik, palma, etc. Sprawdzą się one doskonale i nadadzą dzikości pomieszczeniom.  

Czy urban jungle sprawdzi się jedynie w salonie?

Nie, styl miejskiej dżungli może z powodzeniem zostać zastosowany także w sypialni. To od Ciebie zależy, czy chcesz zaaranżować jedynie jedno pomieszczenie, czy większość mieszkania.