jasny pokój z drewnianym biurkiem
03
paź

Domowe biuro doskonałe

Niezależnie od tego, czy praca w domu jest regularna, czy sporadyczna, powinna zawsze spełniać kilka podstawowych warunków. Ostatnie dwa lata w szczególności wymusiły na wielu z nas wykonywanie jej z miejsca zamieszkania, sprawiając, że system hybrydowy stał się koniecznością. Jeżeli należysz do tych osób, zobacz co zrobić, aby Twój home office był modny i funkcjonalny!

zasłony w biurze domowym

Ponadczasowa biel

Odcienie bieli to barwy, które kojarzą się z nowoczesnymi biurami. Jeżeli chcesz uzyskać taki efekt, warto pomyśleć o dodatkach, które przełamią nieco ten jasny kolor. Jako projektanci, proponujemy zastosowanie złotych elementów oraz jasnych odcieni drewna, dzięki czemu zachowasz w pomieszczeniu spójną równowagę.

Podziel strefy

Oddzielenie przestrzeni biurowej od wypoczynkowej wydaje się oczywiste, choć często jest pomijane. Jeśli nie wygospodarujesz miejsca do pracy, szybko zaczniesz wykonywać ją w miejscu wypoczynku. Rozgraniczenie jest istotne, ponieważ zwiększy Twoją produktywność oraz wytyczy granicę pomiędzy czasem pracy a relaksem. Pamiętaj, że podziałem nie musi być ściana lub osobne pomieszczenie biurowe. Lubimy nieszablonowe podejście do aranżacji wnętrz, dlatego do wydzielenia swojej strefy mogą posłużyć Ci rośliny.

Pamiętaj o zasłonach

Zanim konkretne miejsce w domu posłuży Ci jako home office, upewnij się, że kiedy najdzie taka potrzeba, będziesz mógł je odpowiednio zaciemnić. Choć wpadanie promieni słonecznych może wydawać się małym problemem, pamiętaj, że w nadmiarze może być uciążliwe.

Inteligentne przechowywanie

Jeśli jesteś dopiero na etapie projektowania swojej przestrzeni biurowej, postaw na biurko wbudowane w szafę. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które pracują w systemie hybrydowym i nie potrzebują wydzielonej przestrzeni biurowej. Dużym atutem takiego miejsca jest to, że można je schować w każdym momencie.

lustro nad biurkiem

Dobre oświetlenie

To jeden z kluczy do zapewnienia sobie komfortu pracy w domu. Niech nie zwiedzie Cię szeroki dostęp do naturalnego światła słonecznego. Dodatkowa warstwa oświetleniowa pozwoli Ci wykonywać pracę niezależnie od zmieniającej się pory dnia i warunków atmosferycznych. Warto przy tym pobawić się kształtami lamp oświetleniowych, za pomocą których dodatkowo nadasz przestrzeni stylu.

Powieś lustro

Zapewne nigdy nie myślałeś, że powieszenie lustra nad biurkiem może mieć duże znaczenie? Nasz zespół lubi zaskakiwać nieoczywistymi rozwiązaniami, dlatego pokażemy Ci dodatkowe atuty, jakie daje ten pozornie mały element dekoracyjny:

  • Pomoże uchwycić światło i oświetlić ciemny kąt.
  • Powieszone nad poziomem oczu podczas siedzenia, daje możliwość uchwycenia widoku zza Ciebie, bez patrzenia sobie w twarz.
  • Powyższe punkty sprawdzą się najlepiej, jeżeli biurko umiejscowione będzie naprzeciwko okna, tak aby lustro odbijało widok zza niego.

Unikaj biurek narożnych

Być może pamiętasz jeszcze czasy, kiedy duże, narożne biurka cieszyły się sporą popularnością. Funkcjonalność przeważała wtedy nad estetyką. Ponieważ nasza świadomość się zmieniła, ważne, aby dostosowywać przestrzeń biurową do własnych potrzeb. Home office stał się czymś więcej niż kątem, w którym można upchnąć biurko. Natomiast to, co warto wziąć pod uwagę, to przestrzenny kontakt z naturą, który sprawi, że nie będziesz czuć się ograniczony małym metrażem.

miejsce na biuro pod schodami

Tworzymy pracownię marzeń

Praca z domu staje się normą, dlatego ważne jest, aby Twoje domowe biuro było zarówno funkcjonalne, jak i inspirujące. Nasz doświadczony architekt wnętrz z firmy MAZZANI może pomóc Ci w stworzeniu efektywnej i przyjemnej przestrzeni do pracy. Dzięki naszemu projektowaniu wnętrz, dostosujemy każdy szczegół, aby sprostać Twoim potrzebom i preferencjom. Pozwól nam pomóc Ci w urządzeniu domowego biura, które poprawi Twoją wydajność i komfort, tworząc idealne miejsce do pracy. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Czy home office, ograniczający się do wbudowanej szafy, będzie praktyczny?

Oczywiście! Minimalizm to doskonałe rozwiązanie dla biura w domu, ponieważ skupisz wokół siebie tylko to, co najpotrzebniejsze. Jest to także najlepsza opcja dla tych, którzy mają ograniczoną ilość miejsca w swoim mieszkaniu. Poza tym większa przestrzeń nie jest wcale bardziej funkcjonalna, a może działać rozpraszająco. 

Czy podział stref na dom i pracę jest niezbędny?

Nie jest to element niezbędny, ale bardzo istotny. Podział na strefy pomoże Ci nie przenosić pracy do domu i na odwrót. Co więcej, nie potrzebujesz do tego przebudowy mieszkania! Rośliny w tym przypadku sprawdzą się równie dobrze! 

Czy szare ściany nie zaciemnią pomieszczenia biurowego?

Jeżeli zachowasz równowagę, szarość jedynie podbije charakter wnętrza. Decydując się na ściany w tych barwach, pamiętaj o tym, aby tekstylia i dodatki były w jasnych odcieniach. Dobrym rozwiązaniem będą poduszki i dodatki w kolorach beżu. 

Czy lustro w przestrzeni biurowej jest ważne?

Nie jest niezbędne, ale jest dodatkiem, które daje szereg dodatkowych korzyści. Poza estetyką może oświecić zaciemniony kąt oraz uchwycić widok zza okna. Decydując się na nie, warto przy okazji wybrać nieoczywisty kształt, który nada przestrzeni biurowej nowoczesny charakter.