kryształowy żyrandol
24
wrz

Elegancja i luksus w jadalni

Jeżeli szukasz pomysłu na elegancką, bogatą w dodatki jadalnię, inspirowaną najlepszymi i luksusowymi restauracjami, to zdecydowanie styl glamour będzie strzałem w dziesiątkę. Dzisiejszą aranżację najlepiej opisać trzema słowami – szyk, luksus i nowoczesność. Jadalnia urządzona w tym nurcie zachwyci każdego odwiedzającego oraz sprawi, że każdy posiłek będzie wyjątkowym doznaniem.  

niebieskie dodatki w jadalni

Styl glamour – cechy charakterystyczne  

Nurt ten swoje początki ma w XX. wieku, jest on odpowiedzią na projekty modernistyczne, w których stroniono od bogactwa detali, szykownych, luksusowych kolorów, mebli czy materiałów. Głównymi elementami charakterystycznymi omawianej aranżacji są przede wszystkim eleganckie, masywne, tapicerowane meble z pikowaniami, duże, kryształowe żyrandole, zdobione meble zrobione na połysk czy mnogość luster. Najważniejsze cechy charakterystyczne dla omawianej aranżacji:

  • detale w kolorze złota i srebra, 
  • sztukateria, 
  • luksusowe materiały (jedwab, welur, atłas oraz satyna), 
  • dekoracje z egzotycznych gatunków drzew,  
  • porcelana, 
  • jasne, przytulne, ale często kontrastowe kolory. 

Jadalnia w stylu glamour  

Pierwszą propozycją jadalni w stylu glamour będzie wersja klasyczna, stonowana, której głównym akcentem i motywem przewodnim będzie olbrzymi, kryształowy żyrandol. Ściany w tej propozycji pomaluj na jasnoszary kolor, sufit utrzymaj w kolorze białym. Na podłodze ułóż drewniany parkiet w ciemnobrązowym kolorze. Na środku jadalni ustaw duży, prostokątny stół, przy którym pomieści się nawet dziesięć osób.  

Stół wybierz w grafitowym kolorze, najlepiej, aby był połyskujący. Do stołu wybierz eleganckie krzesła wiklinowe, z miękkim tapicerowanym siedziskiem, najlepiej bogatym w zdobienia. Krzesła także wybierz w grafitowej wersji, aby były spójne ze stołem, jednak postaraj się, aby wiklinowa część była w kolorze jak najbardziej zbliżonym do koloru podłogi i zasłon. Całość takiej jadalni dopełnij w jasnobrązowe, grube zasłony, a nad centralnym punktem stołu zawieś duży, kryształowy żyrandol. 

jadalnia w stylu glamour

Jadalnia w stylu glamour 

Kolejna nasza propozycja, to gratka wśród jadalni, bo jej głównym motywem przewodnim będzie kolor różowy, który od dawna kojarzony jest z luksusowymi restauracjami. W tym przypadku ściany malujemy na biały kolor, podłogę wykładamy beżowymi panelami, z delikatnymi wzorami drewna. Następnie w centralnym punkcie pomieszczenia stawiamy duży szklany, okrągły stół na błyszczących metalowych nóżkach.  

Jak stół, to i nie może zabraknąć krzeseł, te wybierz na cienkich złotych nogach, najlepiej by krzesła były obite welurem o jasnej, pastelowej barwie. Przy ścianach ustaw duże, wąskie, połyskujące donice, w których ułożysz różowe i białe kwiaty. Na oknach powieś długie, różowe zasłony, a na ścianach umieść lustra i długie, prostokątne, pastelowe obrazy, pełne odcieni bieli, różu i złota. Całość zwieńcz dużym, złotym świecznikiem z białymi świecami, ustawionym na stole.  

Jadalnia w stylu glamour  

Ostatnią dzisiejszą aranżacją, którą prezentujemy, będzie prawdziwą sensacją dla fanów stylu glamour, jadalnia utrzymana w kolorach czerni i złota, z dużą ilością soczyście zielonych roślin. Tworzenie jadalni zaczynamy od pomalowania ścian na kolor czarny, następnie od dolnej części ściany montujemy boazerię angielską w kolorze zielonym. Kolejnym krokiem będzie wyłożenie podłogi parkietem z desek, o różnych odcieniach ciemnego brązu.  

Na środku stawiamy czarny błyszczący stół na czarnych wąskich, stalowych nogach, pełnych złotych akcentów. Do stołu wybieramy tapicerowane fotele, każdy w innym kolorze – ciemnopomarańczowym, grafitowym, jasnoszarym oraz beżowym. Na jednej ze ścian stawiamy gustowną białą półkę na wąskich złotych nogach, na niej układamy złote donice z zielonymi roślinami.  

Pod stołem kładziemy cienki, złoty dywan, a z kolei nad samym stołem nowoczesny złoty żyrandol z wieloma dużymi, złotymi żarówkami, skierowanymi w różnych kierunkach. Całość dopełniamy okrągłymi lustrami w złotej oprawie, wieszanymi na czarnej ścianie.  

jadalnia połączona z kuchnią

Droga do luksusu i elegancji

Styl glamour to gwarancja elegancji i luksusu w Twojej jadalni. Nasz doświadczony projektant wnętrz MAZZANI doskonale rozumie, jak połączyć szyk z nowoczesnością, tworząc przestrzeń, która zachwyci każdego gościa. Wybierając naszą pomoc w projektowaniu, otrzymujesz unikatową aranżację, pełną eleganckich dodatków i luksusowych akcentów. Spraw, że każdy posiłek stanie się wyjątkowym doznaniem w przepięknie urządzonej jadalni glamour. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jakie są główne cechy charakterystyczne stylu glamour?

Styl glamour charakteryzuje się jasnymi kolorami, masywnymi meblami, pełnymi zdobień, grą świateł oraz bogactwem detali i dodatków. Pierwsze skrzypce w tej aranżacji grają luksusowe materiały, jak jedwab czy welur oraz sztukateria, kryształy czy porcelana.

Czy w małym mieszkaniu mogą urządzić jadalnie w stylu glamour?

Jak najbardziej, w tym przypadku wystarczy dobór odpowiednich mebli, dodatków oraz kolorów, aby uzyskać pełny efekt. Co więcej, w przypadku jadalni łączonej z salonem, można zdecydować się na aranżacje pokoju dziennego w tym samym nurcie, dla spotęgowania efektu.  

Która aranżacja najlepiej sprawdzi się w domu wielodzietnej rodziny?

Bez wątpienia będzie to nasza pierwsza propozycja, oferująca stół dla dziesięcioosobowej rodziny. Co więcej, jest to propozycja minimalistyczna, która pozwala zachować sporą ilość przestrzeni, co jest istotne w przypadku bawiących się dzieci.