pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim
24
wrz

Alternatywa dla pokoi młodzieżowych

W dobie, w której największą popularnością wśród pokoi młodzieżowych cieszą się te gamingowe, styl skandynawski wysuwa się, jako jedna z najlepszych alternatyw. Jeżeli szukasz funkcjonalnego, estetycznego i przede wszystkim ponadczasowego wnętrza, to koniecznie sprawdź nasze dzisiejsze propozycje.  

pokój z miejscem do nauki

Styl skandynawski – cechy  

Nurt ten to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych w ostatnich latach, który coraz częściej gości w polskich domach i mieszkaniach. Styl skandynawski to przede wszystkim prostota i funkcjonalność, w której próżno szukać bogactwa ozdób i zdobień. W dużym stopniu meble i dodatki w tej aranżacji tworzone są z naturalnych materiałów, stąd też nie brakuje przekonania, iż jest on bardzo ekologiczny. Styl skandynawski główne założenia:  

  • jasne, ciepłe i naturalne kolory,  
  • minimalistyczne, funkcjonalne meble,  
  • naturalne materiały,  
  • ponadczasowy, unikalny design. 

O czym należy pamiętać?  

Przy aranżacji takiego pokoju musimy pamiętać, o tym, że nie jest to zwykła sypialnia, ale też miejsce, gdzie nasza pociecha będzie się uczyć, bawić i spędzać wolne chwili. Dlatego bardzo ważne jest, aby w takim pokoju nie zabrakło dużego biurka, przy którym mieszkaniec owego pomieszczenia będzie się uczyć czy grać – najlepiej, aby było ono usytuowane przy oknie, aby jak najlepiej wykorzystać naturalne światło. Warto także pamiętać o wygodnym łóżku, a także sporej przestrzeni na przechowywanie, co jest istotne szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży.  

Mały pokój w bloku  

Zaczynamy od aranżacji dla małych pokoi do 8m2, najczęściej występujących w blokach z wielkiej płyty. Pokój ten to świetne wykorzystanie przestrzeni, która jest nad wyraz ograniczona. Całość zaczynamy od pomalowania ścian na kolor beżowy, następnie na podłodze układamy panele o jasnej teksturze drewna. Stawiamy na śnieżnobiałe meble, z czarnymi akcentami. Wybieramy długie łóżko z szufladą na pościel, które w dzień można przyozdobić poduszkami, co sprawi, że nie będzie odróżniać się od typowej sofy.  

Ze względu na ograniczoną przestrzeń nie wstawiamy pełnego biurka, zamiast tego przedłużamy parapet, które będzie odgrywać tę rolę. Jego szerokość zapewni wystarczająco miejsca na laptopa, książki, lampkę i przestrzeń do nauki. Dodatkowo w jednym z narożników parapetu możemy zrobić wąski regał, na którym schowamy najpotrzebniejsze rzeczy, kolejne książki czy różnego rodzaju dodatki. Ostatnim elementem wyposażenie będzie wąska szafa, w której schowamy ubrania i pomniejsze akcesoria. Jeżeli chodzi o dodatki, tutaj stawiamy na czarnobiałe, artystyczne obrazy o dowolnej tematyce.  

elementy stylu skandynawskiego

Kontrastowa klasyka z północy  

Alternatywną propozycją jest ta, gdzie ilość miejsca jest o wiele większa i mamy do czynienia z pełnowymiarowym pokojem powyżej 12m2. Tym razem nie będziemy otaczać się w harmonijnych kolorach natury, tutaj postawimy na nieco chłodniejszy, kontrastowy akcent północy. 

Największą ścianę pokoju, na której nie znajdzie się nic prócz łóżka, pomaluj na granatowy kolor. Pozostałe, włącznie z sufitem na biało. Na podłodze połóż białe deski bądź ich tańszą alternatywę – panele w tym kolorze. Pod oknem ustaw duże, białe biurko z szufladami i szafkami po bokach, bo stawiamy w tej aranżacji na praktyczność.  

Na granatowej ścianie stawiamy jeden z najbardziej skandynawskich mebli – łóżko z oparciem, a także trzema szufladami na całej jego długości, całkowicie w białym kolorze. Z kolei na drugiej stronie ustaw dużą szafę, a także białą komodę, co zapewni olbrzymią przestrzeń do przechowywania. Na komodzie ustaw książki, różnego rodzaju figurki z gier i filmów. Z kolei na granatowej ścianie powieś obrazy o różnych wielkościach, pełne cyfrowych grafik, a także plakatów filmowych. Z kolei na oknie zamontuj szarą roletę, która doskonale dopełni się z granatową ścianą i zapewni komfortowe zaciemnienie w nocy.  

pokój w odcieniach niebieskiego

Wnętrza, które sprawią, że poczujesz się lepiej

Zaplanuj idealny pokój młodzieżowy w stylu skandynawskim z naszym urządzeniem i doświadczonym projektantem wnętrz MAZZANI! Nasze stylowe meble i akcesoria zapewnią komfort i funkcjonalność. Projektowanie z profesjonalnym architektem wnętrz gwarantuje wyjątkową aranżację. Osiągnij harmonię i prostotę w przestrzeni, co sprzyja koncentracji i wypoczynkowi. Skorzystaj z naszej pomocy, by stworzyć pokój, który odzwierciedli Twoją osobowość i spełni Twoje potrzeby. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jakie są główne zalety urządzenie pokoju młodzieżowe w stylu skandynawskim?

Najważniejszą zaletą jest jego ponadczasowość, prostota i uniwersalność. Zdecydowanie przy wyborze tego stylu nie będzie obawy, o to, że dziecko z czasem wyrośnie z tego pokoju. Krótko mówiąc, będzie to pokój na długie lata.

Czy w stylu skandynawskim możemy użyć ciemniejszych kolorów?

Zdecydowanie tak. Styl ten świetnie sprawdza się z kolorami granatowym, niebieskim czy turkusowym.

Czy w małym pokoju osiągnę pełny efekt stylu skandynawskiego?

Jak najbardziej tak. Dowodem na to jest nasza pierwsza propozycja, gdzie przy odrobienie pomysłowości i kompromisów osiągnęliśmy pełnoprawny pokój w stylu skandynawskim.