przedpokój w stylu skandynawskim
24
wrz

Zachwycający wystrój, nowoczesność i przytulność

Urządzanie przedpokoju to bardzo ważne i odpowiedzialne zadanie, to właśnie przedpokój jest pierwszym, co widzą odwiedzający nasze mieszkanie. Warto zadbać, aby pomieszczenie to było nowoczesne, sterylne i zachęcało do wejścia do mieszkania. Przedpokój w stylu skandynawskim będzie świetnym wyborem, który zachwyci swoim charakterem i przytulnym wystrojem.  

wiklinowe koszyki do przechowywania

Główne cechy  

Styl skandynawski to bez wątpienia najpopularniejszy i najbardziej uniwersalny format aranżacji wnętrz. Styl ten jest synonimem praktyczności i minimalizmu, sprawdza się doskonale w każdym pomieszczeniu. Najważniejsze cechy stylu skandynawskiego: 

  • minimalistyczny wystrój, 
  • prostota form, 
  • naturalne materiały,  
  • jasne, ciepłe kolory,  
  • duży nacisk na naturalne oświetlenie.  

Praktyczny przedpokój z akcentem industrialnym  

Naszą podróż zaczynamy od nieco mniej klasycznego formatu. Propozycja ta jest idealna dla osób lubiących delikatne, spójne, ale ciekawe połączenia dwóch różnych stylów, w tym przypadku – skandynawskiego i industrialnego. Warto zaznaczyć, że jest to inspiracja doskonała do małych wnętrz.  

Przedpokój zaaranżowany według tej stylistyki wyróżnia się obecnością dużych płytek, stylizowanych na beton, czyli elementem charakterystycznym dla stylu industrialnego. Ściany w tej aranżacji pomaluj na biało, a kącik z miejscem na kurtki wyłóż pionowymi panelami drewnianymi, które idealnie sprawdzą się jako wieszaki. Pod nimi umieść gustowną, zieloną pufę, na której usiądą goście, zdejmując obuwie. To połączenie nada naturalnego, ciepłego charakteru całości. Kompozycja idealnie łączy wspomniane dwa nurty, jest minimalistyczna oraz świetnie wykorzystuje ograniczoną przestrzeń.  

minimalistyczny przedpokój

Prawdziwie skandynawski, przytulny korytarz 

Ta propozycja kierowana jest do osób dysponujących nieco większą przestrzenią, np. korytarzem. W tym przypadku świetnie sprawdzi się postawienie na klasykę, jednak nie bez kilku gustownych akcentów.  

Podłogę wyłóż kafelkami stylizowanymi na deski podłogowe, ułatwi to sprzątanie. Dodatkowo rozwiązanie to jest o wiele trwalsze niż w przypadku drewna i mniej narażone na uszkodzenia z tytułu codziennej eksploatacji. Ściany pomaluj na biały kolor, a na prawo od wejścia postaw dużą zabudowaną szafę. W dalszej części korytarza na ścianie świetnie będzie wyglądała biała cegła, powieś na niej duże lustro w czarnej oprawie.  

Ostatnim, finałowym etapem drogi przez korytarz będzie postój przy małej, nowoczesnej i minimalistycznej garderobie. Głównym elementem będzie szare, tapicerowane siedzisko, z obiciem, w tym samym kolorze, idącym do samego sufitu. W połowie drogi będzie jednak szykowna, drewniana linia, na której znajdą się wieszaki na okrycia wierzchnie odwiedzających.  

Praktyczność ponad wszystko 

Ostatnią propozycją, jaką przygotowaliśmy, jest przedpokój nastawiony na praktyczność, minimalizm oraz prostotę. Nie uświadczymy w nim tapicerowanych mebli, rozbudowanych szafek, czy skomplikowanych zabiegów aranżacyjnych.  

Podłoga to zjawiskowa posadzka szlifowana, stylizowana na kamień. Ściany, jak przystało na Skandynawię, są oczywiście w kolorze bieli, bo chcemy, żeby było jasno i przytulnie. Następnie stawiamy małą ławeczkę na metalowym, czarnym stelażu. Pod nią będzie można schować buty, a także pomniejsze paczki z przeróżnymi przedmiotami.

Nad nią znaleźć powinno się surowe lustro, o stalowej, cienkiej ramie z dodatkowymi wieszakami na krawaty i pomniejsze elementy galanterii. Obok postawić należy równie surową i minimalistyczną szafę na stelażu, w pełni otwartą, gdzie głównym elementem będą powieszone na wieszakach ubrania. Warto także ustawić w rogach duże, zielone rośliny, które ocieplą całą aranżację, a także dodadzą nieco równowagi do surowej i prostej stylistyki mebli.  

praktyczny przedpokój

Daj swojemu domowi indywidualny styl

Osiągnij doskonały przedpokój w stylu skandynawskim z naszym urządzeniem i doświadczonym projektantem wnętrz MAZZANI! Projektowanie z profesjonalnym architektem wnętrz to klucz do stworzenia harmonijnej aranżacji. Nasze rozwiązania łączą minimalizm z funkcjonalnością, zapewniając czystość i porządek. Dzięki naszemu wsparciu osiągniesz przyjemne i przytulne wejście do domu, które zachwyci odwiedzających. Skorzystaj z naszych usług, aby zrealizować marzenia o idealnym przedpokoju w stylu skandynawskim.

Pytania naszych klientów:

Jakie są główne zalety stylu skandynawskiego?

Głównymi zaletami owej aranżacji są: jasność, proste formy, wykorzystanie naturalnych materiałów, przytulne wnętrza oraz uniwersalność.

W stylu tym znajdzie się coś dla osób z małymi, ciasnymi przedpokojami?

Jak najbardziej. Styl skandynawski potrafi świetnie się wkomponować nawet w małym metrażu. Szczególnie polecamy pierwszą propozycję, kierowaną głównie do małych przedpokoi.

Czy można łączyć elementy stylu skandynawskiego z innymi nurtami?

Tak. Styl ten potrafi doskonale dopasować się do akcentów pochodzących z innych stylów. Dobrym przykładem jest propozycja pierwsza, gdzie połączono dwa style, o docelowo odmiennych cechach, uzyskując wyjątkowy efekt.