produkty w spiżarni
24
wrz

Skuteczna aranżacja ułatwiająca życie

Spiżarnia to wciąż nieoczywiste pomieszczenie w polskich domach. W dalszym ciągu taką funkcję pełni kuchnia, która często ilością przyborów i dodatków jest wręcz przysypana, niekiedy przyćmiewając jej aranżację i styl. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na spiżarnię, czyli nieduże pomieszczenie w duży sposób ułatwiające życie. Dlatego dziś prezentujemy nasze propozycje i wskazówki na skuteczną aranżację takiego miejsca.  

mała spiżarnia

Główne zalety i korzyści  

Największą zaletą posiadania spiżarni jest oczywiście możliwość przeniesienia produktów spożywczych, czy dodatków niezbędnych do gotowania z kuchni do omawianego pomieszczenia. Dzięki temu nasza kuchnia nie tylko będzie bardziej sterylna, ale też uwydatnimy jej walory i stanie się o wiele przyjemniejsza w odbiorze, a co najważniejsze – zyskamy sporo miejsca.  

Kolejna kluczowa kwestia, to możliwość przechowania w spiżarni produktów sezonowych, czyli różnego rodzaju kompoty, kiszonki, dżemy czy grzyby. Domowa spiżarnia to także idealne miejsce do magazynowania ryżu, makaronu, cukru czy konserw. To jednak nie wszystko, bo spiżarnia to wręcz perfekcyjne miejsce na powieszenie przyrządów kuchennych, akcesoriów oraz niektórych maszyn przydatnych okazjonalnie w kuchni.  

Domowa spiżarnia – jak ją stworzyć?  

Nikogo nie zaskoczy fakt, że potrzebne będzie odrębne pomieszczenie, najlepiej przylegające do kuchni lub w jej otoczeniu, aby w szybki i łatwy sposób można było wybrać się po niezbędne w danej chwili przybory, maszyny czy produkty. O czym należy pamiętać przy urządzaniu spiżarni:

  • kratka lub komin wentylacyjny doprowadzający świeże powietrze,  
  • wysokie regały na wąskich stelażach z półkami o udźwigu ok. 30kg, 
  • oświetlenie pokrywające całe pomieszczenie,  
  • drzwi, które będą izolować pomieszczenie przed wyższymi temperaturami i światłem słonecznym, 
  • metalowe uchwyty do wieszania przedmiotów,  
  • pojemniki do przechowywania różnego rodzaju produktów i sprzętów. 
duża domowa spiżarnia

Domowa spiżarnia w stylu nowoczesnym  

Pierwszą naszą propozycją będzie spiżarnia w stylu modernistycznym, bazująca na stali i jej odcieniach. Ściany pomaluj na kolor srebrny, podłogę wyłóż kafelkami stylizowanymi na kamień i ustaw nowoczesne regały ze stali nierdzewnej z obudowanymi bokami i światłami led, montowanymi pod każdą z półek. Dzięki temu rozwiązaniu nie będzie potrzeby montażu dodatkowego oświetlenia na przykład na suficie. A sama spiżarnia będzie zachwycać swoim unikalnym charakterem.  

Domowa spiżarnia w drewnie

Kolejną aranżacją, jaką dziś sugerujemy, jest spiżarnia w klasycznym stylu, której głównym elementem jest jasne drewno. Prostota i klasyka zawsze są na czasie. Ściany takiej spiżarni pomaluj na kolor écru, podłogę wyłóż ciemnymi deskami dębowymi lub panelami w takiej stylistyce, co będzie na pewno tańszym rozwiązaniem. Wstaw proste, nielakierowane, drewniane drzwi.  

Jeżeli chodzi o wyposażenie – stawiamy także na prostotę, wybierz klasyczne drewniane regały z surowego drewna. Skoro całość wzorowana ma być na Francuskich spiżarniach, to nie może zabraknąć specjalnych półek na wino, a także prostych wieszaków na przybory kuchenne po przeciwnej stronie od regałów. Jeżeli chodzi o oświetlenie – postaw na dwie duże żarówki po każdej stronie spiżarni.

Zabudowane regały

Ostatnią i zarazem najciekawszą propozycją jest ta, dla osób, które cenią sobie porządek i nie chcę, aby wszystkie rzeczy w spiżarni były na widoku. W tym przypadku ściany malujemy na biało, podłogę wykładamy przyjemną wykładziną dywanową w beżowym kolorze. Następnie wybieramy gustowne, białe regały i zabudowujemy je przesuwanymi drzwiami, podobnymi do tych znanych z szaf.  

Jeżeli chodzi o oświetlenie, stawiamy na kierunkowe lampy sufitowe, które kierujemy a naszą zabudowę. Całość finalizujemy dużymi, dębowymi drzwiami, które w żaden sposób nie nakierują, że za nimi znajduje się spiżarnia.  

spiżarnia połączona z kuchnią

Tworzymy wyjątkowe wnętrza

Odkryj korzyści domowej spiżarni z naszym doświadczonym projektantem wnętrz MAZZANI. Projektowanie przestrzeni to klucz do efektywnej aranżacji, a spiżarnia to doskonałe rozwiązanie, które ułatwia organizację i przechowywanie. Z naszą pomocą stworzysz spiżarnię, która łączy funkcjonalność z estetyką. Dzięki profesjonalnemu architektowi wnętrz, każdy kąt będzie zoptymalizowany, zapewniając idealne miejsce do przechowywania żywności i innych artykułów. Skorzystaj z naszych usług, aby cieszyć się uporządkowaną i stylową spiżarnią w swoim domu. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jakie są zalety z posiadania spiżarni?

Przede wszystkim oszczędzamy miejsce w kuchni, zyskujemy olbrzymią przestrzeń magazynową, a także mamy możliwość do lepszego zarządzania produktami spożywczymi, przyrządami kuchennymi czy akcesoriami niezbędnymi do gotowania.

Czy da się zrobić spiżarnię bez oddzielnego pomieszczenia?

Zdecydowanie tak, w tym celu należy wyznaczyć kawałek kuchni na dużą, najlepiej zabudowaną szafę, w której będziemy mogli poukładać nasze produkty sezonowe, akcesoria czy wszelki sprzęt, którego nie używamy każdego dnia.  

Czy da się dostosować spiżarnię do stylu mieszkania?

Tak. W teorii spiżarnia to proste pomieszczenie, którego urządzenie to formalność, jednak przy odpowiednim wyborze kolorów, elementów wykończeniowych (podłogi, drzwi) czy regałów jesteśmy w stanie dostosować ją do niemalże każdego najpopularniejszego stylu.