salon z jadalnią
18
paź

Dobre połączenie salonu z jadalnią

Często spotykanym rozwiązaniem, zarówno w domach, jak i w mieszkaniach, jest salon z jadalnią. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, funkcjonalne i wygodne. Choć projektowanie wnętrz różni się w pomieszczeniach dużych i małych, to istnieje kilka skutecznych trików, które z powodzeniem można wykorzystać na etapie planowania aranżacji pomieszczenia.

kolorowy salon z jadalnią

Wskazówki, które pomogą w urządzaniu

Podejmując się urządzania salonu z jadalnią, należy rozważyć kilka istotnych kwestii, które ułatwią całe przedsięwzięcie. Warto więc odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

  • Jakim dysponujemy budżetem?
  • Co we wnętrzach podoba nam się najbardziej, jeśli chodzi o stylistykę?
  • Czy często będziemy korzystać z części jadalnianej?
  • Jakie jest pomieszczenie, które chcemy urządzić?
  • Gdzie powinny znajdować się najważniejsze elementy?

Planując urządzanie salonu połączonego z jadalnią, trzeba założyć wyraźne rozdzielenie stref, z których każda będzie miała określone funkcje. Pozwoli to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Projektowanie w kilku krokach

Aby osiągnąć zamierzony i satysfakcjonujący efekt końcowy, konieczne jest zaplanowanie aranżacji wnętrza. Im bardziej będzie ono szczegółowe, tym lepszy rezultat osiągniemy. Należy jednak pamiętać, że największy wpływ na zrealizowanie celu, ma wielkość pomieszczenia, które mamy do dyspozycji. Dlatego na tym etapie warto określić, czy chcemy wykorzystać przestrzeń w sposób maksymalny. Jeśli tak właśnie jest, to zdecydowanie najlepszą opcją pozostaje wykonanie szczegółowego projektu.

Urządzenie salonu z jadalnią powinno ostatecznie sprawić, że będzie on praktyczny i funkcjonalny, ale też wizualnie atrakcyjny. Dlatego, żeby finalny efekt odpowiadał naszym upodobaniom, warto zastanowić się, w jakim stylu chcemy zaaranżować wnętrze. W tym celu warto skorzystać z internetowych inspiracji, które ułatwią określenie, czego aktualnie nam potrzeba.

Salon z jadalnią – jak umeblować?

Po ustaleniu najważniejszych kwestii dotyczących projektowania salonu z jadalnią oraz określeniu, jaki styl będzie najbardziej odpowiadał wnętrzu, przychodzi czas na kolejny krok, który jest nie mniej ważny od pozostałych. Mianowicie, takim krokiem jest umeblowanie pomieszczenia.

W trakcie urządzania salonu z jadalnią ważne jest wyznaczenie strefy salonowej i jadalnianej. Dlatego wybór mebli, które znajdą się w każdej z nich, musi być dobrze przemyślany. Najlepiej jest zacząć od wyboru największych mebli, takich jak narożnik, kanapa czy stół, bo to właśnie one są wyznacznikami najważniejszych miejsc.

Warto także wspomóc się najmodniejszymi i popularnymi rozwiązaniami, które są wygodne i funkcjonalne. Jednak te tradycyjne i standardowe również mogą się dobrze sprawdzić.

Nowoczesna jadalnia

Klasyczna czy nowoczesna wersja?

Zarówno styl tradycyjny, jak i nowoczesny, ma swoje zalety a jedynym wyznacznikiem tego, który sprawdzi się lepiej w salonie z jadalnią, są osobiste preferencje. W przypadku wątpliwości co do tego, który bardziej przypada nam do gustu, najlepszym wyjściem jest poszukanie wielu inspiracji, które pomogą dokonać ostatecznego wyboru.

Dobrym rozwiązaniem może być również zadanie pytania znajomym bądź innym osobom na portalu społecznościowym. Dzięki temu dowiemy się, który wystrój sprawdził się u nich najlepiej i czy charakteryzuje się on również praktycznością i funkcjonalnością. Warto również dopytać o wskazówki dotyczące wyboru materiałów i produktów.

Nie bój się eksperymentować!

Nietypowe faktury czy odważne kolory są hitem wielu ostatnich lat! Niezależnie od tego, na jaki styl postawisz, nie obawiaj się w umiarkowany sposób wprowadzać ciekawych i oryginalnych rozwiązań, które podkreślą wystrój i nie będą nudne czy banalne.

Pamiętaj przy tym, że najważniejsze w aranżacji jest wykorzystanie potencjału przestrzeni w sposób nieprzytłaczający. Należy uwzględnić metraż i jeśli nie jest on zbyt duży, to najlepszym wyborem są meble wielofunkcyjne, które pomagają zaoszczędzić nieco przestrzeni.

Urządzając salon z jadalnią, można z powodzeniem wykorzystać meble składane, które sprawdzą się doskonale nie tylko w stylu nowoczesnym, ale też tradycyjnym. Dlatego zdecydowanie warto pokusić się o wybranie tego rodzaju elementów.

meble wielofunkcyjne w nowoczesnym stylu

Więcej możliwości

Większy metraż daje zdecydowanie więcej możliwości aranżacji wnętrz. Nie inaczej jest w przypadku salonu z jadalnią, dlatego warto wykorzystać potencjał, jaki posiada pomieszczenie. Jednakże stale należy pamiętać o rozdzieleniu strefy wypoczynkowej i jadalnianej.

Zwolennicy klasycznych aranżacji mają wiele możliwości, które w dużych pomieszczeniach są świetnym rozwiązaniem. Duże przestrzenie pozwalają uniknąć nieestetycznego i niepożądanego efektu zagracenia. Dlatego warto wykorzystać maksymalnie potencjał i zaaranżować wnętrze tak, aby efekt wywołał piorunujące wrażenie.

Skuteczne aranżowanie przestrzeni

Połączenie salonu z jadalnią jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla małych i dużych pomieszczeń. Decydując się na to rozwiązanie, warto wziąć pod uwagę istotne kwestie, z czego jedną z najważniejszych jest wielkość pomieszczenia. Następnym krokiem jest zaplanowanie aranżacji, najlepiej w jak najbardziej szczegółowy sposób. Warto na tym etapie zaczerpnąć inspiracji ze stron internetowych bądź skorzystać z fachowego doradztwa w zakresie projektowania wnętrz.

Odśwież swoje mieszkanie z nami

Połączenie jadalni z salonem to doskonały sposób na wykorzystanie przestrzeni. Nasz doświadczony architekt wnętrz MAZZANI pomoże Ci w pełnym projektowaniu i aranżacji jadalni w salonie, zachowując funkcjonalność i estetykę. Osiągnij harmonię między przestrzeniami, dzięki precyzyjnemu projektowaniu. Inspiruj się nowymi rozwiązaniami i stwórz jadalnię, która odzwierciedli Twój styl życia. Skorzystaj z naszego profesjonalnego doradztwa i ciesz się wyjątkową przestrzenią w swoim salonie! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Jak urządzić salon z jadalnią?

Jeśli chcesz urządzić salon z jadalnią, uwzględnij metraż pomieszczenia, który ma ogromne znaczenie na etapie projektowania. Pamiętaj o wydzieleniu strefy jadalnianej i wypoczynkowej. 

Jak połączyć salon z jadalnią w dużym pomieszczeniu?

Im więcej przestrzeni ma pomieszczenie, tym lepiej. Łatwiej jest urządzić salon z jadalnią o większym metrażu, ponieważ ma więcej potencjału i łatwiej jest uniknąć efektu zagracenia, co psuje efekt wizualny i wygląda nieestetycznie. Można połączyć salon z jadalnią na wiele sposobów w dowolnym stylu.