kuchnia z wyspą
19
sty

Wyspy w kuchni

Dlaczego warto postawić na urządzenie kuchni z nowoczesną wyspą? Wyspy kuchenne są nam znane już od dość dawna, a współcześnie są coraz częściej wybierane w momencie projektowania i urządzania mieszkania. Takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej w dużych kuchniach oraz otwartych przestrzeniach, w których zawarty jest salon, kuchnia i jadalnia. Czy wiemy już wszystko na temat wysp w kuchni? Jakie funkcje mogą one spełniać? Czy znajdą zastosowanie w mieszkaniach o mniejszej powierzchni? Jesteś ciekawy odpowiedzi na te pytania? Jeżeli tak, to zostań z nami do końca artykułu. 

kuchnia

Modne i nowoczesne wyspy kuchenne 

Wyspa umieszczona w kuchni jest jednym z elementów wyposażenia, który jest uniwersalny i doskonale sprawdza się w połączeniu z nowoczesnymi meblami kuchennymi. Kolejną zaletą tej zabudowy jest fakt, iż może ona połączyć ze sobą różne style wnętrzarskie i aranżacyjne, gwarantując przy tym elegancję i funkcjonalność. 

Nowoczesna kuchnia posiadająca wyspę, jest dość charakterystycznym układem dla dużych wnętrz, ale nie oznacza to, że nie nadaje się również do przestrzeni posiadających mniejszy metraż. Pamiętajmy, że wyspa kuchenna nie musi być mocowana na stałe, na rynku istnieją również mobilne modele, które świetnie sprawdzą się w niewielkich mieszkaniach w bloku, np. kawalerkach oraz w przestronnych apartamentach. Wyspy posiadają również różne wymiary, dlatego można wybrać model idealnie pasujący do wielkości naszej kuchni. 

nowoczesna kuchnia z wyspą

Możliwości, jakie daje nam nowoczesna wyspa kuchenna 

Nowoczesna wyspa kuchenna jest nie tylko praktycznym i eleganckim, ale również niesamowicie uniwersalnym rozwiązaniem. Ponieważ mebel ten będzie centralnym miejscem w naszej kuchni oraz może pełnić wiele różnych funkcji, warto jest zastanowić się, jakie ma mieć on konkretnie zastosowanie w naszym mieszkaniu. 

  • Miejsce do gotowania. Najczęstszym zastosowaniem tego typu mebla jest możliwość przygotowywania posiłków. Jeżeli dla Ciebie będzie to również główne miejsce wykonywania tych czynności, to warto abyś postawił na nowoczesną wyspę wyposażoną w kuchenkę. Ponadto gotowanie na wyspie umożliwi Ci bycie w stałym kontakcie z pozostałymi domownikami.  
  • Zastępstwo stołu. Wyspa umieszczona w kuchni może pełnić także funkcję klasycznego stołu lub barku. Można ją wtedy wykorzystać jako miejsce, w którym wypijemy kawę oraz zjemy śniadanie, lunch czy obiad. 
  • Miejsce do zmywania. W Waszej kuchni brakuje miejsca na odpowiednio duży zlew, który pozwoli spokojnie zmywać dużą ilość naczyń? Wyspa kuchenna świetnie się do tego nada, wystarczy zamontować w niej wygodny zlew i cieszyć się nowym miejscem ułatwiającym określone czynności. Ponadto tak przystosowany blat będzie wyglądał bardzo modnie i nowocześnie. 
  • Dodatkowy magazyn. Mebel ten świetnie sprawdzi się również jako miejsce dodatkowego przechowywania akcesoriów, garnków, naczyń czy przypraw. W pomieszczeniu jakim jest kuchnia, często napotkać można problem związany z brakiem miejsca, a wyspa kuchenna bez problemu go rozwiąże. Odpowiednio zaplanowane i zaprojektowane szafki dadzą nam możliwość posiadania blisko siebie wszystkich niezbędnych rzeczy wykorzystywanych podczas przygotowywania posiłków. 

Wady i ograniczenia wysp 

Każdy, kto chce zdecydować się na rozwiązanie jakim jest wyspa kuchenna, powinien pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, przyjmuje się, że wyspa kuchenna pasuje idealnie do pomieszczeń posiadających minimum 20 m2, gdyż za duży mebel w przypadku mniejszych powierzchni może utrudnić poruszanie się. Optymalną odległością pozostałych mebli od wyspy jest odstęp 100 cm. Nie są to być może bardzo rażące ograniczenia, ale mając je na uwadze możemy uchronić się przed dodatkowymi niedogodnościami i z niej zrezygnować lub wybrać mniejszy rozmiar wyspy, która pozwoli cieszyć się nam w pełni nowymi możliwościami. 

Wyzwalamy potencjał drzemiący w Twoim wnętrzu!

Nowoczesna kuchnia wyposażona w wyspę jest bardzo ciekawym i wartym uwagi rozwiązaniem. Powinno się jednak dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego mebla tak, aby spełniał on swoje funkcje, wyglądał modnie i nadawał charakteru oraz elegancji naszym wnętrzom. Właściwy dobór rozmiaru i funkcjonalności wyspy pozwoli również uniknąć niechcianych utrudnień. Jeżeli nie wiesz, jaka wyspa sprawdzi się w Twojej kuchni – skorzystaj z usług specjalistów, którzy zaprojektują wymarzoną przestrzeń kuchenną, jak i wiele innych. MAZZANI realizuje projekty stacjonarne w Warszawie oraz współpracuje online na terenie całego kraju.