błękitne poduszki na jasnych kanapach
19
paź

Wiele odcieni błękitu

Jednym z najnowszych trendów wnętrzarskich jest zastosowanie koloru błękitnego we wszystkich możliwych odcieniach. Mowa tutaj o lazurowym przywodzącym na myśl niebo, aż po indygo. Każdy z odcieni błękitu ma swoje przeznaczenie i wywołuje inne emocje. I tak dla przykładu – żywy kobalt i błękit będą pobudzały do działania, a koić i uspokajać będzie połączenie błękitu z petrol blue. W zależności od Twojego gustu, dobierzesz dla siebie takie barwy, z którymi błękit będzie albo chłodniejszy, albo ciepły. Poznaj triki na umiejętne zaaranżowanie wnętrza z użyciem błękitu.

błękitne meble w kuchni

Do jakich stylów pasuje błękit?

Błękit może Ci się kojarzyć z niebem, wodą, ale też możesz mieć zupełne inne skojarzenia.  Wiele osób kojarzy błękit ze spokojem, stałością i czystością. Jest to kolor, który znajdzie swoje miejsce niemal w każdym pomieszczeniu. Błękit umożliwi Ci zrelaksowanie się i komfortowy wypoczynek w pokoju dziennym, gabinecie. Stanowić będzie świetny wybór do kuchni, łazienki i przedpokoju.

Gdy zastanawiasz się nad mądrym wyborem stylistyki, do której będzie pasowała błękitna barwa, wcale nie musisz się nad tym wiele zastanawiać. Możesz postawić zarówno na marynarskie, śródziemnomorskie klimaty, jak i na nowoczesne i minimalistyczne.

komfortowy, błękitny fotel

Barwy, z którymi dobrze wygląda

By doskonale połączyć odcienie błękitu z inną kolorystyką nie musisz się ograniczać. Wszystko zależy od Twoich upodobań. W zależności od potrzeb łącz go z dowolnymi kolorami. Świetne pary kolorystyczne dla błękitu:

  • błękit i biel – minimalistyczna para to zdecydowanie te dwie barwy. Dodadzą wnętrzom świeżości i lekkości. Powiększenie optyczne powierzchni gwarantowane.
  • zieleń z błękitem – te dwie barwy sprawią, że każde pomieszczenie będzie kojące i przytulne. Doskonałe dla wnętrz marynistycznych i shabby chic. Pokoje dziecięce, łazienka będą idealnie prezentować się w takiej kolorystyce.
  • czerń, brzoskwinia i błękit – ostre akcenty kolorystyczne wraz z błękitem mogą być strzałem w dziesiątkę. Wprowadzisz za ich pomocą dynamizm i energię, a wnętrza nabiorą nowoczesności.
  • beż i błękitność – taki kolaż kolorystyczny może okazać się bardzo interesujący. Wszystko zależeć będzie od tego, jak mocny ma być odcień wspomnianego beżu.

Aranżacje wnętrz z użyciem błękitu

Decydując się na pomieszczenia z wykorzystaniem błękitu, możesz zaaranżować tak każde w swoim mieszkaniu. W przypadku salonu, ściany w kolorze błękitu będą świetnie prezentować się z drewnianą podłogą w ciepłych odcieniach. Dodatki w kasztanie, czekoladowym brązie i żółtej ochrze to doskonały wybór. Natomiast równie dobre mogą okazać się dekoracje z rattanu, gliniane naczynia w ciemniejszej kolorystyce (w aranżacji kuchni).

Aranżując salon, gabinet można skusić się na niebieską sofę lub dekoracje w błękicie, jak na przykład: wazony, misy i pudełka do przechowywania.

Dla fanów skandynawskiego wystroju wnętrz sprawdzą się pastelowe błękity wraz z jasnym drewnem. Podłoga może mieć barwę szarości, gładkiego betonu i wraz z chłodnym błękitem stanowić będzie świetne połączenie. Nowoczesności wnętrzom nada błękit wraz z czernią i akcentami ze stali.

błękitny dywanik w dekoracyjne wzory

Stwórz wymarzone wnętrze razem z nami!

Dopasowanie do własnego stylu przestrzeni nie jest łatwym zadaniem. MAZZANI stawia sobie za cel to, aby sprostać Twoim oczekiwaniom i tak zaprojektować Twoje wnętrza, byś był usatysfakcjonowany! Działamy stacjonarnie na terenie Warszawy i okolic, ale również online dla klientów spoza Warszawy. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Pytania naszych klientów:

Jaka stylistyka wnętrz sprawdzi się z wykorzystaniem błękitu?

Błękit lubi wszelkiego typu stylistykę aranżacyjną. Sprawdzi się zarówno w stylu minimalistycznym, skandynawskim czy marynistycznym.  

Jakie kolory współgrają z błękitem?

Doskonałymi parami kolorystycznymi dla błękitu będą bez wątpienia: błękit i biel, błękit i beż, błękit i mocne kolory, jak choćby czerń i brzoskwinia. Wszystko zależy od upodobań i aranżacji danego wnętrza.