podwieszany fotel z rattanu
19
paź

Boho od lat w trendach

Stylistyka boho to styl wolnych dusz, który od wielu lat świeci tryumfy w trendach na naturalność, nonszalancję oraz komfort. Pomieszczenia w takim stylu charakteryzują się eklektyzmem. Eleganckie, zabytkowe meble stykają się z nowoczesnymi i designerskimi dekoracjami. Egzotyka łączy się ze stonowanymi i prostymi materiałami, a ludowa twórczość z dziełami sztuki i popkultury. Estetyka stylu pozwala na wiele możliwości i wyzwolenie kreatywności.

kwiaty doniczkowe w sypialni

Boho wcale nie jest enigmą

Stylistyka boho bywa także określana mianem etno. Nazwa ta tyczy się przede wszystkim kultury i obyczajów ludowych. W wystroju wnętrz styl boho nawiązuje przede wszystkim do kultur Afryki, Ameryki Południowej i Australii. Kolory, różnorodność i elementy zaskoczenia wpisują się w kanony trendu. Stonowane odcienie również są mile widziane w przypadku new bohemian.

Cechy charakterystyczne new bohemian

Zaletą charakteryzującą styl boho, jest niesamowita dowolność w połączeniach kolorystycznych i wzorniczych. Jest on wbrew wszelkim konwenansom i zasadom w aranżacji wnętrz. Awangarda, nieprzewidywalność to główne własności pomieszczeń w stylu boho. Inspirując się tym trendem, warto wyszczególnić kilka cech, by stanowiły inspirację do wprowadzenia w Twoim mieszkaniu. Cechy new bohemian do zastosowania:

  • Intensywne i mocne kolory – nasycone i pstrokate barwy, takie jak: żółcienie, czerwień, turkus, kakaowy brąz, purpura będą świetnie sprawdzać się jako dominujące, ale i te pastelowe tony znajdą swoje miejsce. 
  • Wzory boho – marokańskie arabeski, egzotyczne naszycia wraz z ludowymi motywami i rustykalnymi wzorami, stanowią wartość dodaną. Pstrokate tapety, mięsiste dywany czy orientalne płytki – to kwintesencja boho. 
  • Naturalne materiały – szlachetne gatunki drewna – np. palisander, heban i mahoń, nawiązują doskonale do stylu kolonialnego. Wiklina i bambus równie dobrze pasują do new bohemian. Ceramika w dekoracjach, wełniane i bawełniane makramy wprowadzą nieco finezji.
naturalne dodatki w salonie

W zgodzie z naturą

Stylistyka boho to bez wątpienia trend modny wśród artystów, estetów i pasjonatów intelektualnych. Doskonały dla indywidualistów i osób chcących zaznaczyć swoją osobowość. Jest wolny od wszelkich reguł, nakazów. Swoboda i nonszalancja gra tutaj kluczową rolę. Niezwykle oryginalny, przeciwstawia się różnym normom. Tylko w nim Zachód spotyka się z Orientem, wysoka jakość surowców zderza się z kiczem. Misz – masz tego stylu ma w sobie pierwiastek niesamowitego klimatu, a gdy tylko zechcesz zaprosić go do swoich wnętrz – pokuś się o odrzucenie wszelkich schematów i daj się ponieść swojej fantazji i wyobraźni.

W dodatkach do stylu boho postaw na te własnoręcznie wykonane, naczynia stworzone z gliny, plecione kosze, poduszki, koce, narzuty w plemienne, ludowe motywy i wzory.

kwiatowe tapety i gładkie ściany

Wnętrza, w których będziesz się dobrze czuł

Urządzenie mieszkania w stylu boho to recepta na niepowtarzalną atmosferę i wyjątkowy klimat. Nasz doświadczony architekt wnętrz z MAZZANI to klucz do sukcesu w projektowaniu aranżacji w stylu boho. Dzięki jego pomocy osiągniesz perfekcyjną harmonię kolorów, tekstur i dekoracji. Pozwól, by twoje wnętrze emanowało duszą i ciepłem stylu boho. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Skąd się wywodzi styl boho?

Styl boho jest inaczej nazywany stylem etno. Wywodzi się z kultur i obyczajów ludowych przede wszystkim krajów afrykańskich i południowo – merykańskich oraz australijskich. 

Na jakie materiały stawiać w aranżacji wnętrz w stylu boho?

Znakiem rozpoznawczym stylu boho jest czerpanie z kultury ludowej, dlatego warto postawić na elementy z drewna, ceramiki, wełny i bawełny. Wnętrza będą wtedy również przytulniejsze i bardziej komfortowe.