kabina prysznicowa we wnęce
19
paź

Wnęka w łazience to niebanalna funkcja

Gdy myślisz o odpowiednim zaadoptowaniu wnęki w łazience, powinieneś zwrócić uwagę na jej niebanalną funkcjonalność i to, że dodaje wnętrzu uroku. Taki trik architektoniczny ma swoje zastosowanie oraz stwarza pole do popisu w przypadku aranżacji łazienki zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

łazienka z wanną

Funkcjonalne i dekoracyjne wnęki w łazience

Coraz większym zainteresowaniem i popularnością cieszą się wnęki w łazience. Urozmaicają one przestrzeń i zwiększają funkcjonalność pomieszczenia. Oprócz praktycznej roli, wnęki dodają miejsca na przechowywanie akcesoriów i pięknie dekorują wnętrze. Można w nich umieścić nie tylko prysznic, wannę czy armaturę łazienkową, ale też pięknie zaakcentować przy pomocy kafelków w mozaikę, cegieł stylizowanych na przydymione lub nawet zastosować drewniane panele odznaczające się na tle pozostałych ścian w pomieszczeniu.

W jaki sposób zabudować wnękę w łazience?

Wszelkie wnęki i nisze ścienne mogą pozostać otwarte lub zasłonięte. Możesz również je podświetlić i poprzez to wyeksponować dekoracyjny charakter. Za konstrukcję mogą posłużyć płyty gipsowo–kartonowe. Montaż to nic innego, jak przyklejenie wybranego materiału wykończeniowego. Wnęki zakryte wymagają przesłon – drzwiczek, żaluzji, itp. Gdy zechcesz podświetlić wnękę w łazience, postaw na bezprzewodowe lampy LED lub instalacje elektryczne w ich obrębie.

wnęka ścienna nad podwieszonym sedesem

Wnęka prysznicowa

Aby umiejscowić prysznic w Twojej łazience, wykorzystaj istniejącą wnękę lub stwórz ją za pomocą ścianki działowej. Jest to bardzo dobry pomysł w przypadku małych łazienek, gdy nie ma wiele możliwości na zaaranżowanie przestrzeni. Wnęka prysznicowa jest mile widziana w łazienkach o nietypowych kształtach, jak chociażby takich, gdzie występują skosy, ściany pod różnymi kątami. Poprzez to mała łazienka z wnęką prysznicową uzyska miejsce na prysznic oraz wannę. Wszyscy domownicy będą zadowoleni. Wykończenie wnęki jest zależne od Twojego gustu. Zważaj też na to, by zaakcentować ją innym kolorem niż pozostałe ściany. Wówczas będzie ona prezentować się lepiej niż pomalowana czy zaaranżowana jak inne powierzchnie.

Dodatkowe półki w ścianie i schowki w łazience

Półki w łazience są bardzo pożądane ze względu na swoją funkcję. Wszelkie drobiazgi, kosmetyki i akcesoria znajdą swoje miejsce do przechowywania właśnie na nich. Sprawnie zorganizowanie przestrzeni i wydobycie funkcjonalnych właściwości i praktyczności, będzie wartością dodaną. Najlepsze wówczas okażą się właśnie wnęki z zabudową.

Miejsc, gdzie będziesz przechowywać swoje łazienkowe akcesoria, nigdy nie jest za wiele. Niewymiarowe wnęki ścienne, załamania powierzchni, można z powodzeniem przeznaczyć na schowki. Możesz zainwestować w gotowe szafki na zamówienie, ale też stworzyć i zaaranżować coś własnego, niespotykanego.

otwarta półka na kosmetyki i akcesoria

Rozwiązanie na małą łazienkę

Wnęka w łazience to doskonały sposób na lepszą organizację małej przestrzeni. Umożliwia podział pomieszczenia na strefy, a ponadto sprzyja harmonii w aranżacji. Ergonomia odgrywa tutaj również kluczową rolę.  

Niezrównane korzyści projektowania łazienki z wnęką

Zalety urządzenia łazienki z wnęką są liczne. Dzięki projektowi z doświadczonym architektem wnętrz MAZZANI, można osiągnąć idealną aranżację. Projektowanie wnętrza z wnęką pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni, co sprawia, że łazienka staje się zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna. Dzięki współpracy z naszym projektantem wnętrz, można osiągnąć harmonię i elegancję w każdym szczególe. Zainwestuj w projektowane wnętrza i ciesz się unikalną łazienką. Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.

Pytania naszych klientów:

Czy we wnęce można umieścić prysznic?

Tak, w łazience z wnęką można z powodzeniem umieścić kabinę prysznicową. Dzięki temu funkcjonalnie wykorzystasz przestrzeń i zaaranżujesz odpowiednio wnętrze.  

Jak wykorzystać wnękę w łazience?

Wnękę w łazience możesz wykorzystać, np. na półki i schowki. Wówczas świetnie ulokujesz wszelkie akcesoria łazienkowe, kosmetyki oraz inne przedmioty, które chcesz mieć pod ręką w łazience.