mała sauna na podczerwień
06
kwi

Aranżacja dużej łazienki

Wydaje się, że urządzenie dużej łazienki jest bardzo łatwe. Jednak jak to zrobić, żeby aranżacja budziła zachwyt? Projekt takiego pomieszczenia musi być dopracowany w każdym detalu. Łazienka jest miejscem wielofunkcyjnym, dlatego warto podzielić ją na poszczególne strefy. Tu należy pamiętać, żeby były one zgodne stylistycznie. Wprawdzie możemy sobie pozwolić na mieszanie stylów, ale w wymiarze, który nie spowoduje przytłaczającego efektu. Należy również pamiętać, że łazienka to część mieszania lub domu i nie powinna odstawać od ogólnej aranżacji. Niezmiernie ważny jest dobór kolorów oraz oświetlenia, które podkreślą duży metraż. 

Strefy w łazience 

Mając ogólny plan na aranżację idealnej łazienki, należy zastanowić się, jak ją urządzić biorąc pod uwagę strefę mokrą i strefę suchą. Rozmieszczenie najważniejszych sprzętów będzie stanowiło podstawę ogólnego projektu. Łatwiej będzie później dopasować meble, detale i oświetlenie. 

Strefa mokra Strefa sucha 
WC, bidet lub bidetka, umywalka lub umywalki, wanna, kabina prysznicowa, pralka.  krzesło, fotel lub sofa, toaletka, schowek na środki czystości,  mała sauna.  
duża wanna z hydromasażem

Duża łazienka, duża wygoda 

Mając do dyspozycji dużą przestrzeń łazienkową, istnieje wiele możliwości aranżacyjnych. Po pierwsze, nie stoimy przed dylematem, czy zmieścimy wannę czy tylko prysznic. Mamy przecież miejsce na jedno i drugie. Możemy pozwolić sobie nawet na wannę wolnostojącą. Biorąc pod uwagę wygodę, warto zdecydować się na dwie umywalki lub jedną podwójną. Dzięki temu poranna toaleta będzie sprawniejsza i obędzie się bez rodzinnych sporów. Stojąc przed wyborem WC i bidetu, warto wybrać te podtynkowe. Estetyczny wygląd, dopasowanie wysokości do indywidualnych potrzeb oraz łatwość utrzymania czystości to same atuty. W zasadzie duża łazienka z łatwością może przekształcić się w pokój kąpielowy, w którym można odpocząć, zrobić makijaż, skorzystać z sauny czy hydromasażu zainstalowanego w wannie lub natrysku.  

Twój styl w dużej łazience 

Wszystko zależy od naszych preferencji i potrzeb. W dużej łazience można z łatwością wyrazić siebie. Nowoczesność i minimalizm? Jak najbardziej! A może styl glamour czy shabby chic? Zaczynając od detali po odpowiednio zaprojektowane ściany czy podłogi, nadamy pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Doskonały efekt aranżacyjny osiągniemy, montując popularne otwarte kabiny typu walk–in. Przestrzenne, duże natryski oddzielone taflą przeźroczystego szkła od reszty to bardzo praktyczna i komfortowa opcja. 

Oświetlenie – ważny element aranżacyjny 

Nawet najpiękniej urządzona łazienka straci na atrakcyjności przy złym świetle. Najważniejsze jest oświetlenie główne – powinno być najmocniejsze i najlepiej sprawdza się przy wejściu. Jednak, aby korzystać z poszczególnych stref oraz uzyskać odpowiedni nastrój, trzeba zadbać o dodatkowe źródła światła. Przyjemną, nastrojową kąpiel zapewni nam przytłumione oświetlenie. Chłodniejsze i rozproszone światło umożliwi wykonanie dokładnego makijażu. Natomiast korzystanie z szafek i schowków ułatwią nam zamontowane na nich listwy LED.  

toaletka w łazience

Kolory i dodatki 

Jeśli w naszej łazience królują biele i szarości, warto dodać wyraźne, ale delikatne dekoracje. Dzięki temu uzyskamy niepowtarzalny charakter i styl. W tym celu można wykorzystać: 

 • ręczniki, 
 • wazony, 
 • rośliny, 
 • rzeźby, 
 • grafiki na tle jednolitych płytek, 
 • wiklinowe i drewniane dodatki. 

5 zasad właściwego projektu dużej łazienki 

 1. Jasny podział na poszczególne strefy. 
 2. Minimalizm kolorystyczny. 
 3. Spójność stylistyczna z resztą mieszkania. 
 4. Komfort i multifunkcjonalność. 
 5. Aranżacja w zgodzie z ulubionym stylem. 

Duża łazienka jest wyzwaniem, ale warto się go podjąć, aby potem móc cieszyć się estetycznym i funkcjonalnym wnętrzem. Dobrze zaaranżowany pokój kąpielowy może być jednym z najbardziej komfortowych miejsc w domu. Właściwie dobrane kolory, oświetlenie i dekoracje stworzą niezapomniany klimat w naszej łazience.  

miska WC i bidet

Wnętrza z klasą dla wymagających klientów

Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, zespół naszych projektantów z MAZZANI zaprasza do współpracy. Wykonujemy projekty całych mieszkań i domów w Warszawie i okolicznych miejscowościach oraz online na terenie całej Polski.  

Pytania naszych klientów:

Czym jest kabina prysznicowa walk–in?

Jest to otwarta, przestrzenna kabina oddzielona taflą przeźroczystego szkła od reszty łazienki. Wykorzystanie jej w swojej łazience to świetny zabieg aranżacyjny, gwarantujący komfort i funkcjonalność.

Jaki podział powierzchni w łazience jest najlepszy?

Dużą łazienkę najlepiej podzielić na dwie strefy. Strefę mokrą, w której znajdą się wszystkie urządzenia mające kontakt z wodą oraz strefę suchą, gdzie znajdą się meble i schowki. 

Czy ciemne kolory sprawdzą się w dużej łazience?

Oczywiście wszystko zależy od naszego gustu, ale jasne barwy z kolorowymi dekoracjami są jednym z lepszych rozwiązań. Rozjaśnią całe pomieszczenie i podkreślą imponujący metraż.

Co będzie lepszym wyborem do dużej łazienki – natrysk czy wanna?

Mając do dyspozycji dużą powierzchnię, watro wstawić oba urządzenia. Czasem mamy ochotę na relaksującą kąpiel, a czasem tylko na szybki prysznic. Taka opcja w tej sytuacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem.