nowoczesna sypialnia na poddaszu
06
kwi

Sypialnia marzeń

Czas snu, który umożliwi nam właściwy wypoczynek, powinien trwać około osiem godzin w ciągu doby. W związku z tym sypialnia jest pomieszczeniem, o którego wystrój powinniśmy szczególnie zadbać. Wnętrze powinno zapewnić nam komfort i przestrzeń, która dobrze wpłynie na nasze samopoczucie. Projektując sypialnię musimy wziąć pod uwagę: 

  • metraż pokoju,  
  • układ okien, 
  • rozmieszczenie kaloryferów, 
  • miejsce zamontowania gniazdek. 

Kolory ścian w sypialni 

Sypialnia to miejsce, do którego udajemy się po ciężkim, długim dniu i w którym chcemy wypocząć. To tam zasypiamy i budzimy się rano gotowi do rozpoczęcia nowego dnia. W związku z tym istotna jest kolorystyka naszego otoczenia, a nie tylko meble i dodatki. Najczęściej wybierany do sypialni kolor to biel. Białe ściany to nowoczesne, przestronne wnętrze. Dodatkowo mamy tutaj pole do popisu, jeżeli chodzi o dodatki, które mogą być w ciemniejszych a nawet jaskrawych odcieniach. Biel sprawdza się w małych sypialniach, ponieważ powiększa optycznie pokój i rozjaśnia otoczenie. Najważniejszym meblem jest tutaj łóżko. To ono dyktuje dobór pozostałych mebli i dekoracji. Oprócz białych ścian warto rozważyć inne kolory:    

  • niebieski, 
  • zielony, 
  • różowy, 
  • szary, 
  • brąz, 
  • fioletowy, 
  • bordowy. 
łóżko w stylu glamour

Dodatki w sypialni 

Decydując się na dodatki, musimy wziąć przede wszystkim pod uwagę kolor ścian, jaki wybraliśmy. Przy bieli dekoracje powinny być w ciemniejszych a nawet krzykliwych kolorach. Natomiast, jeśli zdecydujemy się na ciemne barwy, powinniśmy rozjaśnić je tak, aby pokój nie sprawiał przytłaczającego wrażenia. W zależności od wielkości sypialni, możemy zdecydować, jakie dodatki będą jej piękną ozdobą. Wszystko zależy również od naszych osobistych preferencji. Pod uwagę możemy wziąć: 

  • firany i zasłony,  
  • kwiaty doniczkowe, 
  • obrazy, 
  • grafiki, 
  • półki z książkami, 
  • fototapety, 
  • lampy i lampki, 
  • bibeloty. 
mała sypialnia w bloku

Różne style w sypialni

Wszystko zależy od naszego gustu. Wybierając styl urządzenia naszej sypialni, właśnie nim się kierujemy. Tym, co nam się podoba i to, jakie wnętrza lubimy, będzie decydowało o wybranej aranżacji. Nie ma również przeciwwskazań do mieszania stylów tak, aby wnętrze pomieszczenia było dla nas komfortowe. Do sypialni nie wpuszczamy gości ani nie zapraszamy nieznajomych. Mamy więc sporą swobodę aranżacyjną. Dobrze urządzona wpływa na nasze samopoczucie i jakość snu. Zasadniczo możemy zdecydować się na któryś z proponowanych stylów: 

Nowoczesny: Skandynawski: Glamour: Prowansalski: 
funkcjonalność, dobre oświetlenie, biel i szarość, fototapety, szafa z lustrzanym frontem. jasne kolory, naturalne oświetlenie, ciemniejsze dodatki, koszyki, obrazy, półki z książkami.    przepych, złote wykończenia, duże, puchowe poduszki, kryształowe lampy, tapicerowane ściany.  naturalne materiały, przede wszystkim drewno, ozdobne poduszki, narzuta z kwiatowym wzorem, toaletka z lustrem, pastelowe kolory. 

Efektowna, mała sypialnia 

Projektując sypialnię w dużym domu, mamy ogromne pole do popisu. Większa powierzchnia daje możliwość posiadania dużego łóżka i miejsca, które z łatwością można urządzić w dowolnym stylu. Ale co zrobić na przykład z małym pokojem w bloku? Tutaj musimy zadbać przede wszystkim o optykę. W tym wypadku im mniej tym lepiej. Dzięki temu pomieszczenie sprawi wrażenie większego i bardziej przestronnego. Zamiast wielu mebli, wystarczy łóżko ze schowkiem i większa szafa. Dodatkową przestrzeń można wykorzystać na szafkę nocną. Parapet spełni doskonałą funkcję miejsca na dodatki i dekoracje.

Przy bardzo małej sypialni łóżko możemy zastąpić na przykład składaną kanapą. Należy również pamiętać o kolorach. Biel sprawdzi się tu doskonale, a kolorowe, delikatne dekoracje będą ciekawym urozmaiceniem. Inną opcją jest wykorzystanie pokoju z wysokim sufitem, na przykład w starej kamienicy. Można dzięki temu urządzić wygodną antresolę nie rezygnując z dodatkowej powierzchni. Takie rozwiązanie powoduje, że nasze mieszkanie jest bardziej nowoczesne i interesujące. 

mała sypialnia w beżowych odcieniach

Stwórz wymarzone wnętrze razem z nami!

Właściwa aranżacja domu czy mieszkania, jest bardzo ważna. Nie tylko sypialni, ale wszystkich innych pomieszczeń. Projektując nasze wnętrza dobrze jest pamiętać, że będziemy w nich spędzać czas przez wiele lat. Przy aranżacji domu, w tym sypialni, warto skorzystać z usług profesjonalisty dzięki temu w naszej sypialni będzie panował styl, który odpowiada naszym wymaganiom. Jeśli nie masz pomysłu jak ma wyglądać sypialnia twoich marzeń MAZZANI chętnie zaproponuje ciekawe rozwiązania. Nasz zespół projektowy działa w Warszawie stacjonarnie oraz online na terenie całej Polski. 

Pytania naszych klientów:

Czy można urządzić sypialnię na poddaszu?

Jak najbardziej! Dużą popularnością w aranżacji ze skosami cieszy się umieszczenie łóżka pod oknem. Dzięki temu łatwiej ustawimy pozostałe meble. Raczej trudno będzie wstawić dużą szafę. Można ją jednak zastąpić komodami. Na małej powierzchni zamiast łóżka wykorzystujemy na przykład leżankę. 

Jakie łóżko wybrać do sypialni?

Wszystko zależy od powierzchni, jaką dysponujemy. Łóżko w małej sypialni nie może wypełnić całego pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem może być rozkładana sofa lub kanapa. Natomiast w dużej sypialni łóżko nie może być małe, żeby się nie “zgubić”. Jeśli potrzebujemy dodatkowych schowków, warto wybrać łóżko, pod którym zmieszczą się na przykład wysuwane szuflady. 

Czy można urządzić sypialnię w mieszanym stylu?

Oczywiście! Należy jednak pamiętać o dobrym projekcie. To bardzo ważne, żeby podejść do aranżacji z dużym wyczuciem. Nadmiar dodatków, użycie wielu niedopasowanych elementów może dać efekt odwrotny do zamierzonego. 

Czy w małej sypialni sprawdzą się ciemne kolory?

Najlepszym wyborem w małej sypialni jest biel lub barwy pastelowe. Można zdecydować się na pomalowanie jednej ściany na przykład na niebiesko, zielono lub w odcieniu czerwieni. Dzięki temu i odpowiednim dodatkom uzyskamy ciekawy efekt, który nie przytłacza.