kolorowa tapeta, pasujące płytki
29
gru

Kolory odporne na zabrudzenia

Technologie jakimi dziś dysponujemy dają nam niemal nieograniczone możliwości. Dlatego gdy bierzemy się za remont mieszkania stajemy przed dylematem, jaki wybrać sposób wykończenia ścian. Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim przeznaczenie pomieszczenia, ale również przez kogo będzie ono wykorzystywane. Inaczej bowiem udekoruje się:

  • salon,
  • kuchnię,
  • sypialnię,
  • pokój dziecięcy.

Bardzo ważna jest tutaj wytrzymałość danego materiału, ale również odporność na środki czyszczące. Oczywiście nie zapominajmy także o aktualnie panujących trendach, aby ściany były ładnym i zarazem modnym tłem dla wystroju pomieszczenia. Najprostszą metodą wykończenia ścian jest pomalowanie ich farbą. Aktualnie na rynku mamy bardzo wiele marek i każda dysponuje bogatą paletą barw. Można też się rozejrzeć za farbami z mieszalnika. Jednak, gdy chcemy na dłużej zachować czyste ściany to warto ponieść trochę większe koszty i zainwestować w farby plamoodporne. Wystarczy wówczas z powierzchni ściany mokrą ściereczką lub ręcznikiem papierowym zetrzeć zabrudzenie z małym dodatkiem detergentu. Tego typu farby sprawdzają się wyjątkowo dobrze, gdy w domu są małe dzieci oraz wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zaplamienia czy zabrudzenia.

drewniana ściana w sypialni

Farby dla wymagających

Dostępne dziś farby z powodzeniem można stosować w kuchni, łazience czy pokoju. Dzięki specjalnej technologii tworzą powłokę, która przepuszcza parę wodną, zaś oddychanie doskonale zapobiega działaniu wilgoci i powstawaniu grzybów. Ponadto tego typu farby w swoim składzie zawierają środki grzybobójcze, co dodatkowo chroni ścianę przed powstawaniem na niej pleśni. Można je śmiało czyścić na mokro bez obaw, że ściana w danym miejscu wyblaknie.

Sztukateria

Dekoracyjne listwy montowane do ściany do niedawna kojarzyły się jeszcze z wnętrzami pałacowymi. Dziś natomiast mają szerokie zastosowanie i doskonale prezentują się także w nowoczesnych wnętrzach. Do wyboru są produkty wykonane ze stiuku, ale również gipsu styropianu czy poliuretanu. Najlepiej montuje się je na surowych tynkach lub niemalowanych wygładzonych gipsem ścianach.

Tapety

Decydując się na wykończenie ścian przy pomocy tapet, trzeba pomyśleć jaki wzór i kolor dopasujemy do wnętrza. Trzeba wziąć pod uwagę materiał z jakiego jest wykonana. Od tego zależy ich przeznaczenie, ale również stan ścian, na których zamierzamy je przykleić.

płytki w łazience

Panele

Niepalne, odporne na uderzenie, plamoodporne i przede wszystkim zwiększające izolację akustyczną pomieszczeń. Panele cechuje łatwość w montażu oraz to, że z pomieszczeń można korzystać od razu po ich położeniu.

Drewno

Drewno modne, ale już w nieco innej formie niż boazerie. Często stosowane w wersji szerszych desek, które układane w poziomie, jak i w pionie są wprost idealne do wykończenia ścian. Lakiery służące do ich impregnacji został zastąpione olejem i bejcą. Modny jest także fornir.

Płytki ceramiczne

Najczęściej stosowane do wykańczania ścian w kuchni i łazience. Jednak ich odpowiedni dobór i ekspozycja sprawiają, że dobrze nadają się także do salonu. Ściana wykończona ceramiką może stanowić główną ozdobę pomieszczenia.

Cegła

Cegła to styl industrialny. Efekt ceglanej ściany uzyskujemy na różne sposoby. Jeśli budynek zbudowany jest z niej, to można wyeksponować ją poprzez dokładne oczyszczenie z farby i tynku. Materiał oczyszczony i odpowiednio zaimpregnowany daje wprost niesamowite efekty. Natomiast, aby osiągnąć efekt muru można również położyć gotowe płytki cegłopodobne. Są one na tyle dobrze wykonane, że trudno odróżnić je od prawdziwych cegieł.

surowa cegła, biała kanapa

Wyjątkowe aranżacje ścian

Skorzystaj z doświadczonego projektanta wnętrz z MAZZANI, aby stworzyć wyjątkowe aranżacje ścian w swoim mieszkaniu. Nasz projektant pomoże Ci w wyborze idealnego projektu i materiałów do projektowania ścian. Niezależnie od preferencji – farby, tapety, czy dekoracyjne panele – zapewniamy kompleksową aranżację wnętrz, dostosowaną do Twojego stylu i potrzeb. Odkryj nowe możliwości projektowania wnętrz z MAZZANI! Pracujemy w Warszawie i okolicach oraz zdalnie w całej Polsce.